Jump to content

Програма за премахване на аудио поток


Препоръчан пост

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Най-лесно се маха аудиопоток с MKV Toolnix.Съответно с надстройката Cleaver само с препакетиране

в MKV се вади аудиото от бившото AVI...общо за 3-4 минути.

Друг е въпросът,че получаваш MKV формат....

 

Съгласен съм с теб peter69pl! :)

 

Премахване на аудио поток от видео става също и чрез Total Video Converter!

 

http://i.imgur.com/jnI91.png

Link to comment
Сподели другаде

@Sweat Dreams, от опит знам, че Total Video Converter не е надеждна програма, когато става дума за конвертиране. Практикувал съм я дълги години. На всичко отгоре ти насажда допълнителен видео плеър без твоето съгласие. Това е някаква абсурдна програма от незнайни воини. :)
Link to comment
Сподели другаде

@Sweat Dreams, от опит знам, че Total Video Converter не е надеждна програма, когато става дума за конвертиране. Практикувал съм я дълги години. На всичко отгоре ти насажда допълнителен видео плеър без твоето съгласие. Това е някаква абсурдна програма от незнайни воини. :)

 

Глупости на търкалета,я не заблуждавай хората Zig Zag,аз на себе си ли да вярвам,или на теб,аз я ползвам от много,много,години и мога да ти кажа,че програмата върши чудесна работа,ти най-малкото ако си я използвал и ако си имал опита,който имам аз,щеше да разбереш,че програмата е много добра,ефективна и най-вече надеждна,относно плейъра никой не те кара да го използваш!!!

И още нещо,като не си запознат,айде да не се изказваш неподготвен Zig Zag!!! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Наистина я ползвам MKV за всичко и не ме притеснява изходния формат.

Най-бързото умножение и деление...шеговито казано става с нея...просто махаш

флагчета и си готов... :look:

Link to comment
Сподели другаде

Наистина я ползвам MKV за всичко и не ме притеснява изходния формат.

Най-бързото умножение и деление...шеговито казано става с нея...просто махаш

флагчета и си готов... :look:

 

Така е peter69pl :)

Link to comment
Сподели другаде

Най-лесно се маха аудиопоток с MKV Toolnix.Съответно с надстройката Cleaver само с препакетиране

в MKV се вади аудиото от бившото AVI...общо за 3-4 минути.

Друг е въпросът,че получаваш MKV формат....

MKVcleaver е нужна само за извличане на потоци. Ако целта е само да се пакетира наново в нов контейнер, MKVToolnix е достатъчна.

 

Относно Total Video Converter, за мен е посредствена програма за конвертиране и то в най-добрия случай. Такива има под път и над път. Стават за небрежно конвертиране на простички клипчета от YouTube, но за поне малко сериозно конвертиране дори и не би ми преминало през ума да използвам подобна програма.

Link to comment
Сподели другаде

Night Raven правил ли си ДВД рипове с Total Video Converter?!

Аз съм правил и мога да кажа,че са излизали много сполучливо риповете,отделно има и опциия,за регулиране на резолюцията,аудиото,кодека и т.н,и т.н. ,да не изброявам!

Не съм съгласен с теб Night Raven ,че програмата става за :

 

небрежно конвертиране на простички клипчета от YouTube

 

абсурдно е даже да се каже това ;)

Link to comment
Сподели другаде

Да, правил съм и резултатите не са били особено задоволителни. Може би стандартите ми са по-височки. Аз предпочитам да използвам доказани приложения, които използват на свой ред доказани програми/инструменти и предлагат пълен контрол над всяка стъпка от процеса на компресия. Total Video Converter има почти нулева гъвкавост. Да се сравнява с далеч по-професионални приложения от рода на StaxRip, RipBot264 и особено MeGUI е просто смешно. Все едно да сравняваш въздушна пушка с това! Мога и още сравнения да направя, но би трябвало да схващаш.
Link to comment
Сподели другаде

Има и един пакет преди РИП...

Не зная каква е точно целта и крайния резултутат от подготовка

за същински рип...

Тъй като с любимата ми MKV Toolnix избирам в DVD-папка първият VOB файл

...изчиствам ненужни аудиопотоци...и до 5 минути получавам изчистен от боклуци

файл.

Link to comment
Сподели другаде

Night Raven,аз не отричам програмите,които си предложил,нямам такава цел,всяка една от тези програми съм я ползвал,и да наистина има разлика,нямах намерение да сравнявам Total Video Converter с тях,но не може да се каже че е и за "боклука" ,и че става само за конвертиране на клипчета от youtube. :no:

 

http://i.imgur.com/9KJJq.png

 

 

Total Video Converter я предложих,понеже има функцията да се премахне аудио потока от даден видео файл,по по-лесен и удобен начин(без прекодиране ;) ),даже направих картинка на програмата(как да го направи,но явно не се е забелязало ;) ),за да улесня потребителят създал темата!!!

И пак повтарям,целта не е да сравняваме,коя програма била по-добра,а да се помогне на питащият,а аз иначе тези алтернативи ги зная!

Особенно за RipBoot264 мога да кажа,че е перфектна! ;)

Да не забравяме и тази програма http://handbrake.fr/ ,също е перфектна! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Има и един пакет преди РИП...

Не зная каква е точно целта и крайния резултутат от подготовка

за същински рип...

Тъй като с любимата ми MKV Toolnix избирам в DVD-папка първият VOB файл

...изчиствам ненужни аудиопотоци...и до 5 минути получавам изчистен от боклуци

файл.

Е, каква е ползата от това? Това е просто ре-пакетиране на DVD, нищо повече. Ако ще му се сменя контейнера така или иначе, е по-добре директно да се компресира в по-ефективни видео и аудио формати, за да се спести място. Ако мястото не е проблем, може да се остави в DVD формат. Не виждам особена полза.

 

Night Raven,аз не отричам програмите които си предложил,всяка една от тези програмки съм ги ползвал,и да наистина има голяма разлика,нямах намерение да сравнявам Total Video Converter с тях,но не може и да се каже че е и за "боклука" ,и става само за конвертиране на клипчета от youtube.

Total Video Converter я предложих,понеже има функцията да се премахне аудио потока от даден видео файл,по лесен и удобен начин,даже направих картинка на програмата,за да улесня потребителят създал темата!!!

И пак повтарям,целта не е да сравняваме,коя програма била по-добра,а да се помогне на питащият,а аз иначе тези алтернативи ги зная!

Особено RipBoot264 е перфектна! ;)

Не съм казвал, че е за боклука. Ако беше за боклука, щеше да значи, че не може да конвертира изобщо или че качеството е толкова зле, че въобще не става за гледане. Разбира се, че не е така. Програмата може да конвертира и не е сложна, но е далеч от възможностите на споменатите от мен приложения. Когато се компресират DVD и Blu-ray филми, качеството е или от критично значение, или просто много важно. Total Video Converter и подобните ѝ предоставят малък контрол върху параметрите, което се отразява пряко и на крайния резултат. Това прави тези програми доста неподходящи за подобни цели. Затова и казах, че е прилична за небрежно конвертиране, т.е. ако потребителят цели единствено леснота на работа и няма особени изисквания към това как ще изглежда и/или звучи компресираният файл. Споменах YouTube, защото там клипчетата не са с особено добро качество и обикновено точно такива клипчета искат да конвертират много потребители за разни телефони и прочее.

 

Добавено: защо си огратил въпросната разделителна способност, не знам.

 

Най-вече авторът на темата не уточни какъв изходен формат му е нужен...

естествено без прекодиране.

Ами, той каза, че иска файловете останат същите, но просто без звук, което значи, че иска да останат в AVI.

Link to comment
Сподели другаде

Именно, че не искам да го използвам, затова няма да го инсталирам.

 

Zig Zag пак изръси голяма глупост,при нормалната инсталация няма как да го направиш,освен ако ръчно не пипнеш в инсталиращата директория,след инсталацията!!!

 

П.П.

Другият път,когато решиш да кажеш нещо и да се правиш на авторитет за дадено нещо,първо го провери,че само се излагаш Zig Zag!!!

Не случайно хората опитват,разучават и разбират нещата,именно така се придобива опита,а не само на думи,както теб и точно по това си личи,че не си подготвен! ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...