Jump to content

Програма за създаване на бекъп като IMAGE


Гост barutchiev

Препоръчан пост

Здравей,благодарности за пълния отговор.Знам,че има отделна тема за дефрагментацията,но искам да те попитам дали с MyDefrag мога напълно да забравя вградения и дали достатъчно е да ползвам скриптовете "System Disk Monthly"- за системния и "Data Disk Monthly"-за останалите дялове?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

П.П Използвах цитираните от мен скриптове по-горе и честно казано не останах много очарован.Системните файлове ми ги нареди към вътрешната част на диска,а тъй като тя е по-бавната,логиката е че точно така системните файлове ще се зареждат по-бързо.Станното е,че след това и Diskeepr не можа да ги поправи,а само дефрагментира.Единствено Ausligics Disk Defrag поправи работата,когато избрах функцията и да оптимизира.Лека вечер на всички!
Link to comment
Сподели другаде

Здравей,благодарности за пълния отговор.Знам,че има отделна тема за дефрагментацията,но искам да те попитам дали с MyDefrag мога напълно да забравя вградения и дали достатъчно е да ползвам скриптовете "System Disk Monthly"- за системния и "Data Disk Monthly"-за останалите дялове?

За средностатистически нужди да, можеш.

 

П.П Използвах цитираните от мен скриптове по-горе и честно казано не останах много очарован.Системните файлове ми ги нареди към вътрешната част на диска,а тъй като тя е по-бавната,логиката е че точно така системните файлове ще се зареждат по-бързо.Станното е,че след това и Diskeepr не можа да ги поправи,а само дефрагментира.Единствено Ausligics Disk Defrag поправи работата,когато избрах функцията и да оптимизира.Лека вечер на всички!

Момент, къде са се появили въпросните файлове в картата на MyDefrag - горе или долу?

Link to comment
Сподели другаде

Долу в дясно,когато пуснах DISKEEPER само за анализ,отново ми излязоха.Оттам видях че са системни файлове,защото като карта ,тази на diskeeper е доста по-разбираема.
Link to comment
Сподели другаде

Долната част на картата на MyDefrag е всъщност външната част на твърдия диск, горната е вътрешната.

Скриптовете по подразбиране са като цяло доста добри за общо ползване, но истинската сила на MyDefrag се крие в това, че всеки потребител може да си създаде свой собствен скрипт, който да отговаря на неговите/нейните нужди, и да си подреди файловете на твърдия диск както си пожелае. Единственият друг дефрагментатор, който предлага такава гъвкавост е UltimateDefrag, който обаче е платен.

Link to comment
Сподели другаде

Защо да са излишни? Това, че за твоите нужди вграденият дефрагментатор е достатъчен, не значи, че ще е достатъчен за нуждите на други потребители.
Link to comment
Сподели другаде

Нуждите на потребителите се определят от нуждите на компютъра. В такъв случай излиза, че компютъра има някакви нужди. Колко стандарта на нужди се появяват? Не виждам какво би попречило на работата на харда, при положение че си има вграден дефрагментатор, чиято работа е да не обременява четенето и записа на диска.
Link to comment
Сподели другаде

Е аз като не дефрагментирам, не ползвам излишни допълнителни програми, а употребявам на Windows 7

дефрагментатора - какво ми е? :)

 

Ами да ти кажа след Mydefrag разликата е доста по-осезаема...

Това също е доста красноречив тест...който иска максимума използва допълнителен софтуер...който не кара с вградения (който използва Diskeeper технология).

 

http://hofmannc.de/d...chmarks_en.html

http://www.overclockers.com/defrag-frag/

http://www.techsuppo...-fragmenter.htm

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,доста се отплеснахме от темата,за което съм виновен аз.Не искам да отварям други въпроси в тази тема,защото не е в правилата на форума,за което се извинявам.

 

Долната част на картата на MyDefrag е всъщност външната част на твърдия диск, горната е вътрешната.

Скриптовете по подразбиране са като цяло доста добри за общо ползване, но истинската сила на MyDefrag се крие в това, че всеки потребител може да си създаде свой собствен скрипт, който да отговаря на неговите/нейните нужди, и да си подреди файловете на твърдия диск както си пожелае. Единственият друг дефрагментатор, който предлага такава гъвкавост е UltimateDefrag, който обаче е платен.

Това не го знаех,но защо тогава при пускане на DISKEEPER и AUSLOGICS DISK DEFRAG PRO само на сканиране,резултатите са същите-след използване на споделените скриптове с MYDEFRAG системните файлове са долу в дясно,а на споменатите от мен 2 програми,там е бавната част на диска?

Link to comment
Сподели другаде

Това с пускането на различен софтуер за дефрагментация, при което всеки си има собствени алгоритми за оценка и визуализация на картата на диска не е особено добра идея. Ползвай един единствен софтуер за целта, който е максимално адекватен и доказан като добър (примерно MyDefrag) и се ръководи само по него.

 

Да кажа и аз две, три думи по въпроса, макар че темата е супер обширна, с много връзки към други теми и не е баш тук мястото, но поне да завършим започнатото: истината е, че за да има максимална ефективност файловете не само трябва да са разположени в последователни клъстери т.е. да са "дефрагментирани", но също така и да са позиционирани в подходящата част на диска т.е. ако са критично важни файлове като например релационната база данни, чийто записи описват местоположението на всеки файл на диска, известна като MFT (Master File Table) и другите NTFS метаданни като $Secure, $Extend то те задължително трябва да са във възможно най-външната част на диска (и естествено дефрагментрани), където производителността е най-висока. Веднага след MFT и останалите метаданни на файловата система е най-удачно да се разположат файловете, които се реферират от SuperFetch технологията на съвременните операционни системи (Vista, 7, 8). Въпросната технология най-просто казано скъсява времето за стартиране на приложения и самата операционна система като намалява I/O операциите към диска, зареждайки предварително необходимите данни в RAM-та с цел да се избегнат т.нар. hard page faults или ситуация, в която приложението иска достъп до страница, която в момента не е налична в RAM-та и съответно се налага достъп до диска, което пък е много бавно и съответно забавя. Част от работата на Superfetch е да си създаде файла Layout.ini, в който се записват файловете и директориите, които се реферират от приложенията и то в точно определен ред, който е оптимален. И точно тук дойде моментът, заради който написах краткото обяснение по-горе, а именно, че е много добра идея точно тези файлове да се разположат в началото на диска и то в реда, в който са записани в Layout.ini. Това води до чувствително подобряване на скоростта на стартиране на приложенията и особено на операционната система, защото файловете се четат от най-бързата зона на диска и то точно в реда, в който се реферират. За целта е идеално да се използва MyDefrag, защото човек може да си напише скрипт, в който да дефинира зона в началото на диска, веднага след MFT и другите NTFS метаданни и да си викне ImporttListFromBootOptimize и SortByImportSequence функциите съответно за FileSelect и FileAction операции, което ще реализира на практика точно това.

Следващите файлове, които ще се разполагат в началото на диска вече са доста специфични за конкретната система и софтуерa, който е наличен на нея. Един типичен пример, който веднага мога да дам е, че ако системата има по-малко RAM е удачно файлът за странициране на виртуалната памет (Pagefile.sys) също да се постави в началото на диска с помощта на MyD, пуснат под WinPE примерно.

Общо взето човек, ако се заиграе (и знае какво прави, разбира се) може да постигне интересни резултати. Аз на личната ми машина преди ползвах RAID0 масив от два от най-бързите HDD на пазара и си бях написал custom скриптове за позицията на файловете спрямо софтуера, който ползвам и машината се държеше повече от прилично като бързодействие, особено стартиране на OS, но после минах на SSD за системен диск и този проблем отпадна. Иначе е доста поучително занимание, но човек трябва да има по-задълбочени познания най-малкото от структурата на NTFS или новия ReFS при Server 2012.

За средностастическия потребител, който иска малко по-добра пройзводителност спрямо вградения дефрагментатор, който както каза колегата B-boy/StyLe/ е олекотена версия на Diskeeper реално то дифолтните скриптпове на MyD са що годе прилични и като цяло всеки софтуер, който взема предвид Layout.ini примерно O&O Defrag и Ultimatedefrag, но последните два са платени и нямат гъвкавостта на MyD.

Link to comment
Сподели другаде

На това му викам изчерпателно обяснение,но аз не съм в състояние да си пиша скриптове :bang: .Просто исках да използвам качествена програмка преди снимка,а и не само тогава,като тя да може да дефрагментира качествено да дефрагментира MFT,Pagefile.sys и по възможност да поддържа и Layout.ini.Просто искам да е по-проста(за по-простички като мен).
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...