Прехвърляне към съдържание

Снимка

Проблем с Flex Type 2k

• Моля, влезте, за да отговорите
69 отговора по тази тема

#1 nakata

nakata

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 129 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Лов , риболов , музика , автомобили , мотори .

Публикувано: 13 March 2006 - 13:47

Значи смених си компа и ми инсталирали тази програма Flex Type 2k.Не мога да свикна с нея и ме дразни на стария комп кирилизатора ми беше изкаран от Вин и си работих без проблеми.Молбата ми е как да я премахна въпросната програма/ Flex Type 2k/ тъй като бях чел някъде че е трудно тъй като трудно се изкоренявала. И как да си изкарам от Вина кирилизатора.Моля помогнете ми. :(
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#2 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 13 March 2006 - 15:16

Порових се за този проблем и наистина доста хора не могат да деинсталират успешно FlexType 2K.

По принцип навсякъде съвтетват да използваш метода на т.нар. "инжинера", който и мои колеги твърдят, че е успешен.

За целта изтегли този файл - http://pics.softvisi...15/Varija2K.rar и го разархивирай в някоя временна папка. След това отвори директорията DATECS2K.Remove и в нея върви върху файла Varija2K.inf. Избери файла с десен бутон и от списъка избери Install. Ще започне процеса по деинсталиране, който включва премахване на системните шрифтове сложени от FlexType и възстановяването им от инсталационния диск на WindowsXP.
Преди да започнеш деинсталацията трябва да приготвиш инсталационния диск на WindowsXP и за всеки случай да направиш копие на важните файлове в системния ти дял.
Ако по време на деинсталация ти се появи прозорец, в който програмата те пита откъде да вземе даден файл, натисни бутона Browse..., върви върху диска си и избери директория i386, където се намират въпросните файлове. Ако въпросния прозорец се появи пак, можеш спокойно да чукнеш върху стрелката до падащия списък и да избереш отново пътя към тази папка, който трябва да представлява нещо от сорта на G:\i386 (където G е името на CD-то ти).

Относно това как да стартираш вградения в Windows кирилизатор - чукни върху бутона Start и после Settings -> Control Panel -> Regional and Language Options -> Languages - бутона Details. Трябва да ти се появи прозорец подобен на този:
Публикувано изображение

Ако случайно нямаш сложен българския език, можеш да го добавиш като избереш бутона "Add" и после от първият падащ списък избереш Bulgarian. Така езика ще ти се добави към списъка с възможни езици за писане.
Ако желаеш да виждаш бутоните за настройка на езика върху лентата със задачите, можеш да натиснеш бутона "Language bar..." и да сложиш отметката пред "Show the Language bar on the Desktop".
Можеш също така да настроиш клавишните комбинации с бутона "Key Settings...". Ако решиш да ги настройваш, след като натиснеш бутона ще ти се появи нов прозорец, в който трябва да избереш елемента "Switch between input languages" и след това да натиснеш бутона "Change Key Sequence...". Когато натиснеш този бутон ще ти се отвори нов прозорец, който трябва да изглежда по този начин:
Публикувано изображение

В лявата част на този прозорец можеш да нагласиш клавишната комбинация за смяна на езиците, а в лявата - клавишната комбинация за смяна на различните режими за един език (ако са инсталирани например фонетичен и БДС за българския).

Можеш да изтеглиш фонетична подредба от тук - http://pics.softvisi...cs/BGPhon09.zip (просто разархивирай файла, прочети текстовия файл и следвай инструкциите).

Ако имаш други въпроси или проблеми не се притеснявай да питаш. Също така ще е хубаво да кажеш дали този метод е проработил, за да могат и други потребители да знаят.

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#3 nakata

nakata

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 129 мнения
  • Живущ в:Сунгурларе
  • Интереси:Лов , риболов , музика , автомобили , мотори .

Публикувано: 14 March 2006 - 13:02

Метода работи без проблеми и благодарение на този метод сега машинката ми работи перфектно.Благодаря на Tragedy за помоща. :rolleyes:
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#4 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 мнения
  • Живущ в:Plovdiv

Публикувано: 04 October 2006 - 19:17

Здравейте!
За огромно съжаление компютърът на работата ми е с flextipe и естествено искам да го махна.
Проблемът е, че немога да сваля въпросния файл на "инжинера". Линка при мен не работи. Същото е и на неговия сайт.
Моля, помогнете. Откъде може да се намери?
И още нещо- от него ли стартирам деинсталацията или от упоменатия файл в директорията, където е инсталирана програмата?
Благодаря много! :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#5 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 04 October 2006 - 20:09

С малко закъснение ето го и на нашия сървър - http://pics.softvisi...15/Varija2K.rar

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#6 danina

danina

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1548 мнения
  • Живущ в:Plovdiv

Публикувано: 04 October 2006 - 22:31

Благодаря ви много момчета!
Дръпнах го! Сега остава да махна въпросната гадина! :OK:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#7 dragozow

dragozow

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 106 мнения

Публикувано: 05 October 2006 - 11:23

на сайта на Инжинера има указания за деинсталация на Flex type.
Нашият DC хъб - beer.sytes.net

Публикувано изображение

#8 mislead

mislead

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 13 мнения

Публикувано: 15 April 2009 - 17:54

Здравейте приятели , имам следния проблем немога да искарам това меню gpedit.msc от каде да го включа няма го от RUn , нитоо от консолата като дам на Адд Снипе ин от ммс в РУН и незнам как да си го инсталирам това чудо има ли някакъв заместител на него ? значи вижте какво ми искарва това нещо

Прикрепен(и) файл(ове)

#9 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22998 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 15 April 2009 - 18:12

Въпросният аплет не е наличен в Windows XP Home. Има го само в Windows XP Professional.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#10 DIMITAR_682

DIMITAR_682

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 176 мнения
  • Живущ в:Пловдив
  • Интереси:Музика,кино,футбол,компютри

Публикувано: 23 May 2009 - 10:37

Здравейте, аз също я имам инсталирана тази програма от няколко дни ми излиза съобщение ,че трябва да въведа някакъв код.Най-вероятно е изтекъл срокът на регистрацията. Изчезна и кирилицата, но аз си нагласих Уиндоуската и нямам проблем.Молбата ми е да ме посъветвате как да я махна ,защото чета доста лоши неща за нея.Прочетох и ,че при деинсталацията се изисквал и диска със Уиндоуса ,какъвто аз нямам.С Уиндоус XP SP3 съм.

#11 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22998 мнения

Публикувано: 23 May 2009 - 11:25

Щом нямаш инсталационен диск, няма как да я махнеш пълноценно.

#12 DIMITAR_682

DIMITAR_682

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 176 мнения

Публикувано: 23 May 2009 - 12:15

Ако я деинсталирам с някой деинсталатор имам revo , той рови и из регистрите и поне поносимо ще свърши ли работа.ПРосто не знам как да постъпя,не знам ако я деинсталирам дали няма да изчезнат и това което ги имам. Иначе сега си пиша нормално, нямям проблем ,а изчезна и лингуич бара.К.ато правих настройките в регионалните , опцията не беше активна.Мога ли пак да го ползвам .Почетох по-горе ,че припоръчват някаква руска програма нужно ли е да я инсталирам.

#13 DIMITAR_682

DIMITAR_682

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 176 мнения

Публикувано: 23 May 2009 - 13:15

Дойде ми на ум имам свалени други Уиндоуси като имидж файлове,тях съм гиинсталирал на виртуалната машина и работят добре.Имам и един чист Уиндоус,но не е този който е на компютъра .Ако го запиша на диск дали ще мога да го използувам за деинсталацията.

#14 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22998 мнения

Публикувано: 23 May 2009 - 13:39

Можеш да опиташ с въпросните Windows-и, но не е гаранция, че всичко ще е напълно наред.

#15 DIMITAR_682

DIMITAR_682

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 176 мнения

Публикувано: 23 May 2009 - 14:29

Мисля да си направя една точка на възтановяване със систем ристори и да пробвам може пък да се получи

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители