Jump to content

Свързване на компютър през цифров приемник


Препоръчан пост

Здравейте,въпроса ми дали посредством кабел S-video/Scart мога да свържа пц-то през цифровата тв?Значи директно като връзвам пц-тв,те се намират,но нямам дистанционно,с което да превключа на TV/AV(мисля че беше).А на самото тв липсват допълнителни бутони за настройки.Другия вариант(не знам дали става) е да пусна ауто скан на тв,дали ще може да открие свободен канал за пц-то?ТВ-то е CRT.Мерси
Link to comment
Сподели другаде

Здравей.

Не разбрах добре какво точно искаш да направиш - да пускаш филми от компютъра на телевизора ли? Или да използваш компютърен монитор, за да гледаш цифрова телевизия?

Link to comment
Сподели другаде

Ами искам да свържа пц към тв(crt),но няма дистанционно за да превключа на AV.А това през цифровия приемник си беше просто мое хрумване(заради дистанционното).

 

Да поясня.Проблема е,че в настройките на видео картата двете устройства се намират(ТВ,ПЦ).Но картина на ТВ не излиза.Трябва(предполагам)да се превключи канала да е на AV,или бъркам?Но за да го превключа ми трябва дистанционно,което липсва.Образа може и да го има на ТВ-то,но на някой канал(AV)

Link to comment
Сподели другаде

Може да е от полза да дадеш повече данни за телевизора - ако не друго - поне колко е стар. Ако дистанционното е загубено - може би някое от т.нар. универсални дистанционни ще свърши работа.

Най-горе пишеш, че компютъра и телевизора "се намират" - как да го разбирам това? Че на компютъра се появява телевизора като устройство(монитор), но на последния не излиза картина?

Link to comment
Сподели другаде

Може да е от полза да дадеш повече данни за телевизора - ако не друго - поне колко е стар. Ако дистанционното е загубено - може би някое от т.нар. универсални дистанционни ще свърши работа.

Най-горе пишеш, че компютъра и телевизора "се намират" - как да го разбирам това? Че на компютъра се появява телевизора като устройство(монитор), но на последния не излиза картина?

ТВ е VESTEL 12г CRT,има вход SCART.Поадна ми преди време едно универсално дистанционно,но не намериха код за модела на тв-то.Точно така,в опциите на видеокартата излизат и монитора и телевизора.Но на тв-то не се появява образ.Би трябвало да е на някой канал AV,но няма как да го превключа.Има ли друг начин?Примерно чрез ауто скан,тоест тв-то да си търси канала.

 

Да спомена докъде стигнах.Значи от някаква комбинация на бутоните(панела от тв-то) за звука и програмите пуснах AV канала.Но черен екран с цветни проблясъци.Пробвах да сменя резолюцията на по-малка и на тв-то и на пц-то.Сменях и с-мата PAL,M/PAL и другите.Не тръгва картината.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че не мога да помогна повече...Остава само да попитам за какво е цялото упражнение - да не ти е изгорял монитора?

Ами мерси,че се опита.Ами за да се гледат филми и да не се гърбим 4 човека на бюрото.Иначе не е толкова сложно,просто бъркам някъде из настройките на видеото.Проблема ще изчезне след като си купя ЛСД,но до тогава.........?

Link to comment
Сподели другаде

А сигнала от цифровия приемник как го гледаш на телевизора? Не е ли на AV канала?

Настроили са го на 0-вия канал.Но аз успях да пусна AV канала.Просто черен екран с цветни проблясъци.

Link to comment
Сподели другаде

Ами звука мисля да си остане на колоните на пц-то.Но ако ме питаш само за проба-не съм.После ще го пробвам дали ще излезе поне звук,аз за картина се ядосвах,ама................
Link to comment
Сподели другаде

Причините за черния екран може да са няколко:

1. Включен ли е правилния видеоканал (в случай, че има повече от един видеоканал телевизора). Затова попитах дали излиза звук на телевизора. Ако можеш пробвай да включиш нещо друго към телевизора (ДВД, видео) да видим ще излезе ли картина.

2. Изправни ли са кабелите. (Ако можеш пробвай с други кабели).

3. Правилно ли е настроена видеокартата. (Това вече зависи от модела на видеокартата).

Пробвай и кажи какъв е резултата.

Link to comment
Сподели другаде

Причините за черния екран може да са няколко:

1. Включен ли е правилния видеоканал (в случай, че има повече от един видеоканал телевизора). Затова попитах дали излиза звук на телевизора. Ако можеш пробвай да включиш нещо друго към телевизора (ДВД, видео) да видим ще излезе ли картина.

2. Изправни ли са кабелите. (Ако можеш пробвай с други кабели).

3. Правилно ли е настроена видеокартата. (Това вече зависи от модела на видеокартата).

Пробвай и кажи какъв е резултата.

За това дали е правилно включен кабела,мисля че няма как да го объркам(S-Video към SCART).Относно кабела,няма как да го проверя,понеже имам един S-Video към чинчове(черен и червен-от тях обаче не знам кой е видео кой е аудио).А за видео картата,ами четох за настройките в нета,то и няма кой знае какви освен резолюция и херцове.

Link to comment
Сподели другаде

Добре, а не настрои ли в настройките на мониторите да използва телевизора като втори монитор, не настрои ли в Nvidia Control Panel-а типа на вторият екран, който искаш да свържеш? Има си специфични настройки на драйверите, които не мога да ти кажа - аз ползвам ATi видео, не Nvidia.
Link to comment
Сподели другаде

Добре, а не настрои ли в настройките на мониторите да използва телевизора като втори монитор, не настрои ли в Nvidia Control Panel-а типа на вторият екран, който искаш да свържеш? Има си специфични настройки на драйверите, които не мога да ти кажа - аз ползвам ATi видео, не Nvidia.

Точно така съм ги настроил,пробвах clone,dual.Сега си играя с херцове и резолюция

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...