Jump to content

Препоръчан пост

Иване отбора трябва да е като една добре сработена машина. Когато на машината и махнеш важно звено и се опитваш да го замениш с друго не чакай същия ефект. Поне не веднага, а след време. И положението е такова да се съберем 10 000 и да викаме на развалената машина "Давай!" и да чакаме из веднъж да тръгне!?!?!?!?!?!?! Или да си върнем стария ключов елемент? Е аз съм от тези, който поддържат втората теза. Ето сега назрява нов скандал с Андрей. А за мен Владо вече не е капитан. Той най-малко трябва да казва колко е прав, и колко не е Матей да постъпи така. Всички други от отбора спазват дипломатичнич тон без него. В игра го няма и е ниво под Цецо. А вчера на мача с немците при 1-2 топки се кара на Пенчев все едно той е треньора. Аз ако бях на младока след мача му тегля майната. Може да е капитан и ветеран, но няма право да се държи така. После Найден каза на Пенчев "успокой се трябва да я посрешнем тая топка". Видно е че всички са под напрежение. Всички признават, че без Матей сме "на патерици" и пред 100 000 да играят "развалената машина си е развалена машина". В една друпа в нета, част от бойкотиращите опитват да направят компромис. Ще влезнат на мача с Германия с плакати и транспаранти против федерацията. Ако и този път им наложат цензура ще заемат още по твърда позиция. А колкото за финалите на световната лига, за първи път в живота си не съм обнадержден. Ще стискам палци да ме опровергаят. Но съм готов за най-лошото.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 132
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Иване отбора трябва да е като една добре сработена машина.

 

raziel86, там е работата , че никой отбор не може да е машина. Защото машината не чувства и не се влияе от съдийски грешки , празна зала, скандали във федерацията...

Тук някъде имаше няколко поста за добрия психолог в отбора...

И пак в тази връзка ще ти припомня какво отговори Г. Братоев на въпроса какво ти каза Р.Стойчев (беше след първия мач, който изигра изцяло) - "Каза ми да изляза и да се наслаждавам на играта" ...

...И пак за машината - добре че не е така , иначе нямаме никакъв шанс срещу Германия.

Link to comment
Сподели другаде

raziel86, там е работата , че никой отбор не може да е машина. Защото машината не чувства и не се влияе от съдийски грешки , празна зала, скандали във федерацията...

Тук някъде имаше няколко поста за добрия психолог в отбора...

И пак в тази връзка ще ти припомня какво отговори Г. Братоев на въпроса какво ти каза Р.Стойчев (беше след първия мач, който изигра изцяло) - "Каза ми да изляза и да се наслаждавам на играта" ...

...И пак за машината - добре че не е така , иначе нямаме никакъв шанс срещу Германия.

 

 

Това беше метафора. Руския тим е като машина. Максим Михайлов е почти безизразен. Вярно е че ги няма сега на финалите но са си класа. Като цяло идеята беше че имаме играчи на всички постове, но едни играчи са по-добри от други на постовете си. А за Матей нямаме още достойна смяна. А за публиката си спомням едни финали в Полша. Ние ги бихме пред пълни трибуни. Така че при разбит отбор и 100 000 публика не помага. Да, има значение пред колко души се играе, но преди всичко зависи от възможностите на отбора. А аз мисля, че отбора без Матей е по-слаб от колкото с него. Ако щеш и от гледна точка, че е е играч със световен авторитет и присъствието му е вдъхновяващо. За феновете и отбора от вътре.

Link to comment
Сподели другаде

Иване отбора трябва да е като една добре сработена машина. Когато на машината и махнеш важно звено и се опитваш да го замениш с друго не чакай същия ефект. Поне не веднага, а след време. И положението е такова да се съберем 10 000 и да викаме на развалената машина "Давай!" и да чакаме из веднъж да тръгне!?!?!?!?!?!?! Или да си върнем стария ключов елемент? Е аз съм от тези, който поддържат втората теза. Ето сега назрява нов скандал с Андрей. А за мен Владо вече не е капитан. Той най-малко трябва да казва колко е прав, и колко не е Матей да постъпи така. Всички други от отбора спазват дипломатичнич тон без него. В игра го няма и е ниво под Цецо. А вчера на мача с немците при 1-2 топки се кара на Пенчев все едно той е треньора. Аз ако бях на младока след мача му тегля майната. Може да е капитан и ветеран, но няма право да се държи така. После Найден каза на Пенчев "успокой се трябва да я посрешнем тая топка". Видно е че всички са под напрежение. Всички признават, че без Матей сме "на патерици" и пред 100 000 да играят "развалената машина си е развалена машина". В една друпа в нета, част от бойкотиращите опитват да направят компромис. Ще влезнат на мача с Германия с плакати и транспаранти против федерацията. Ако и този път им наложат цензура ще заемат още по твърда позиция. А колкото за финалите на световната лига, за първи път в живота си не съм обнадержден. Ще стискам палци да ме опровергаят. Но съм готов за най-лошото.

 

Много си прав, то си личи, че без Матей сме половин отбор. На този състав както е му липсва само Матей - центровете ни Тодоров, Йосифов и Николов са супер, Братоев и Димитров са неопитни, но се допълват идеално, когато единия не издържи, Салпаров е извънземен, Соколов тепърва започва да мачка и остана Алексиев да възвърне малко форма, но може да бъде компенсиран с влизането на Пенчев или Скримов за по-голяма стабилност.

И моето мнение е, че точно в момента бяхме готови за нещо голямо - сега отбора беше изключително силен и сплотен. Подкрепям тези протести, защото трябва да бъдат премахнати тея гниди от федерацията! Тайно се надявам и да се забелязва какво прави Владимир Николов, защото от герой(лично за мен) се превърна в една долна утрепка, подлога на федерацията и човек, който се опитва да разедини отбора. И аз видях как грозно се развика на Пенчев за топка, която той обърка, а знам колко е тежко да ти се развикат в такъв момент и в такава ситуация. Ако си млад и неопитен като него е силен удар върху психиката му. След всички емоции, които съм насъбрал и излях е редно да кажа поне едно УСПЕХ, МОМЧЕТА! Вярвам, че ще дадат всичко от себе си и дано късмета да е с нас, защото ще ни е нужен.

Link to comment
Сподели другаде

Най-накрая обнових темата ако има грешки, казвайте да ги оправям. Отново съжалявам, че тази година се бавех доста с почти всички резултати.

 

И сега да си изпълня обещанието:

След мачът с Аржентина, след като малката агитка от фенове изпрати националният отбор се появи Пламен Константинов. Става въпрос след за около 00:00ч. Тъй като и пресконференцията беше свършила вече се присъединиха и организатори, хора които са във волейболната среда от доста време и за запознати с някои неща отвътре.

И се събраха около десетина фена около тях и те започнаха да говорят, за съжаление аз по-късно се присъединих тъй като не знаех първоначално за какво са се събрали. Но като цяло прихванах идеята и нещата от разговора.

( Искам да поясна, че може да съм забравил някои неща и ще перафразирам, защото не помня точните думи. )

Каза се част от историята, защо Радо и Матей вървят заедно. При напускането на Матей от Динамо Москва е имал три оферти и най-ниската била тази на Тренто. Може и предложението да е било към Радо и от Тренто да е била най-ниска, не помня. Но в самата оферта се били разбрали, че ако дойде единия(Радо или Матей) и другия трябва да дойде.

Спомена се и защо Боян Йорданов го няма в отборът. Било му предложено да дойде в Тренто, но щял да бъде бъде втори(резервен) диагонал, но той отказал тъй като искал да играе, а не да е повечето време на скамейката. И така се получила лека вражда м/у Боян и Радо.

Владо Николов имал някакво неразбирателство с Радо(не разбрах какво), но преди да дойде(Радо) казал "Ако ще се ходи на война искам Радо да ми е генерал" или прегърбил дрязгите си с него.

Че Радо, както всеки от нас, е знаел какво е положението във федерацията, но все пак е дошъл и подписал с тях, което си малко или много грешка. Пламен даде като пример него си, три пъти са го питали да стане треньор, но той е отказал тъй като знае какво е положението и не иска да се занимава с тях. Че мачът ни с Германия(този след който уволниха Радо) и бил погрешен отвсякъде, много тактически грешки от страна на Радо като изкарването на Алексиев, вкарването на Пенчев и т.н. Също така, че след като бил унизен с това уволнение според тях той го е приел доста лично и затова започнал тази 'война'. Но не го изиграл много правилно, защото спечелил лесната квалификация за Олимпиадата... по-добре било да остане до Олимпиадата и да има каже направих това с отбора(да има козове).

Че е работохолик, добър тактик, подбира си екипа добре, което също е важно, но с националният не е направил кой знае колко. Никакъв медал, докато с него нямаме големи успехи.

Че в началото на волейболът при нас сме имали успехи през 20 години някъде, но последните 10 имаме доста, което се дължи на едно-две поколения, което значи ще се работи с малките, което малко или много федерацията е помогнала

Че Найден Найденов е свикнал още като помощник треньор и след мачовете е свикнал да се прибира с момчетата, а не да ходи на пресконференции и че се реве направо като вижда момчета и всичко, което се случва около тях. И че трябва да се даде време на човека да привикне да е треньор, а не както до скоро помощник.

 

Мисля, че беше това, сега да коментирам горните коментари:

Наистина отбора не е същия без Матей, но такова е за съжаление. Публиката не случайно се нарича 7-мия играч, защото във важни моменти, когато си изгубил надежда че нещо може да стане, тя може да ти я вдъхне, да повярваш в силите и дори това да е решително за някой мач. Според мен сега е точно такъв момент, в който отборът е изгубил надежда... че някои играчи ги няма, че всичко се тръби и т.н. И лично според мен ако им се удари подкрепа, ще им се върне поне малко желанието за игра и ще е по-добре.

Владо Николов доста тактично се отдръпна от проблемите като цяло, не знам защо така. Но нещо не играе много добре, желание ли няма, не е свикнал с Братоев - нз.

За викането към Пенчев, за съжаление не съм бил свидетел и дори се зачудих на пресконференцията като питаха Найден. Той каза, че няма никаква проблеми в отбора и ако е имало нещо подобни, то е било по вълна на мачът и е било сигурно повече като съвет.

 

За мачът утре очаквам повече хора в залата, тъй като днеска като взимах билети имаше опашки за тези безплатни билети :D

 

п.п. егати и дългия ми коментар стане, дано някой го прочете :D

Link to comment
Сподели другаде

Две интервюта с Жеков:

http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=373347

http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=373340

 

Салпаров за обстановката:

http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=373313

 

Моля вижте частта на Жеков за публиката и видеото на Салпаров!

 

Успех на момчета днеска ;)

Link to comment
Сподели другаде

Две интервюта с Жеков:

http://volleyball.sp...php?news=373347

http://volleyball.sp...php?news=373340

 

Салпаров за обстановката:

http://volleyball.sp...php?news=373313

 

Моля вижте частта на Жеков за публиката и видеото на Салпаров!

 

Успех на момчета днеска ;)

 

 

 

Днес ще има и от бойкотиращите, но ще скандират против федерацията. А за 7(8) играч, че е публиката е вярно. Но пък и това да е пълна залата е вече малко глезена работа. На олимпиадата да не играят пред 12 000 българи? Ако го могат ще го могат и без публика. Дано имат късмет днес. Защото швабите са малко по-слаби от САЩ. А на полуфинала няма да давам прогноза защото е крайно негативна.

 

П.П. Ужавам Плкамен, ама ако писаното по горе е вярно е постъпил малко женски (при цялото ми уважение към представителките на нежния пол) . Не искал поста защото знаел проблемите. Ми нали все някой трябва да поведе войната, "да се оцапа с кръв". Тия комунистически пиявици трябва да се размажат иначе няма пускане на поста. А до колко е ефектива федерацията може да се поспори. До тук постигнатото е с много резерви и мръсотии. А представи си ако заработи като в белите страни. Ще имаме не 1 Матей, а няколко. Пак се олях. :)

 

УСПЕХ БЪЛГАРИ ЮНАЦИ!!!! :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Раздвоена съм! Знам, че трябва да се пресира федерацията, но и знам, че феновете трябва да подкрепят отбора в залата.То всъщност подкрепата не е само в залата, но пълна зала на родна земя несъмнено мотивира.Аз лично като един любител на волейбола, много харесвам играта на "децата" - Ц.Соколов, близнаците, Т.Тодоров.И си мисля, че това е следващото талантливо поколение след Пушката, Пламен, В.Николов и всички други, които сега са титуляри в отбора.Матей е явление. Искам нова федерация с ново ръководство! И искам новата вълна в националния отбор да се чувства добре когато стои зад името БЪЛГАРИЯ. Успех на момчетата довечера!
Link to comment
Сподели другаде

Оправете първата страница,за да не се бъркат хората.Финалът ще е само един мач и ще е от 20:45 ч. Заради информацията аз се заблудих и си купих билети,които сигурно иначе нямаше да купя,а щях да предпочета за Събота,но както и да е :) Редактирайте си,за да няма и други заблудени.
Link to comment
Сподели другаде

Оправете първата страница,за да не се бъркат хората.Финалът ще е само един мач и ще е от 20:45 ч. Заради информацията аз се заблудих и си купих билети,които сигурно иначе нямаше да купя,а щях да предпочета за Събота,но както и да е :) Редактирайте си,за да няма и други заблудени.

 

Да не си се заблудила нещо? Виж тук - http://www.fivb.org/EN/volleyball/competitions/WorldLeague/2012/ScheduleFinals.asp

Ще има и малък финал, за трето и четвърто място. :)

Link to comment
Сподели другаде

........ по-добре било да остане до Олимпиадата и да има каже направих това с отбора(да има козове).

.......

п.п. егати и дългия ми коментар стане, дано някой го прочете :D

Позволявам си да повторя нещо , което казах преди 3 седмици:

Публикувано: 12 June 2012 - 10:03

Най-добрата политика за Радо и Матей би била да завършат цикъла - и да се върнат с медали или от Олимпиадата или от Лигата.

Тогава щяха да държат всички Аса в ръката си.

.п.п. Да дълъг , но информативен! Харесвам Пламен!

И добре , че жеков даде тези интервюта , че да ми станат ясни някои неща!

Link to comment
Сподели другаде

Толкова много се изписа "за" и "против " този или онзи,особено против Тошко и Владо.Много ми е интересно семейство стойчеви (радослав и матей ) спокойно ли гледат мача ? Мечтата ми е да се проведе една анкета "Най-голямата п*тка" с номинации:

Казийски

Бербатов

Григор Димитров

Link to comment
Сподели другаде

Толкова много се изписа "за" и "против " този или онзи,особено против Тошко и Владо.Много ми е интересно семейство стойчеви (радослав и матей ) спокойно ли гледат мача ? Мечтата ми е да се проведе една анкета "Най-голямата п*тка" с номинации:

Казийски

Бербатов

Григор Димитров

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Не те знам какъв си чичка ама си мери приказките. Тия тримата, където си ги изброил са дали, а могат още да дадат толкова радост на България. Матей зае позиция, спорна може би, но правилна. Бербатов се отказа, защото великия плешив идиот Лечков само него обвиняваше. А Гришо е единствения българин с големи успехи в тениса на корт. Твойте успехи какви са?

Браво на момчетата! Голям мач! Големи мъже! Голяма победа! Успех и зана пред!!! :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

Браво ве тигриииии, лъвовеееееееееее , БЪЛГАРИ юнаци , ето това се казва мач , да се радваме на трите точки и да наблюдаваме с кеф Германия : САЩ утре вечер . Започнахме добре в началото на мача , но първият сет си го изгубихме и доста поизтръпнах , все пак завършихме като победители , много голяма стъпка към полуфиналите , Само напред

:bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag: :bgflag:

Link to comment
Сподели другаде

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Не те знам какъв си чичка ама си мери приказките. Тия тримата, където си ги изброил са дали, а могат още да дадат толкова радост на България. Матей зае позиция, спорна може би, но правилна. Бербатов се отказа, защото великия плешив идиот Лечков само него обвиняваше. А Гришо е единствения българин с големи успехи в тениса на корт. :bgflag:

С риск да те обидя:матей си е заел позиция в леглото на стойчев,Стоичков толкова го обиждаха и обвиняваха пък не се отказа от националния,единствените българи с големи успехи в тениса са сестри Малееви и донякъде Цвети .
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...