Прехвърляне към съдържание

Снимка

Разполагате ли с фотоапарат и какъв тип/модел е той?

фотоапарат DSLR снимки

• Моля, влезте, за да отговорите
9 отговора по тази тема

Анкета: Ползвате ли фотоапарат и какъв модел?

Имате ли DSLR фотоапарат и какъв модел?

Не можете да видите резултатите от анкетата, преди да сте гласували. Моля, влезте и гласувайте, за да видите резултатите.

Имате ли обикновен фотоапарат (тип сапунерка) и какъв модел?

Не можете да видите резултатите от анкетата, преди да сте гласували. Моля, влезте и гласувайте, за да видите резултатите.
Гласуване Гостите не могат да гласуват

#1 Tragedy

Tragedy

Mouse driver (мишка шофьор)

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4054 мнения
  • Живущ в:Вече София
  • Интереси:Няма нищо по-интересно от самите хора.

Публикувано: 15 November 2011 - 10:49

В днешно време почти всеки разполага с фотоапарат, защото е повече от удоволствие да запечатваме приятни мигове, хубави гледки или интересни неща, които сме видели. По тази причина създадох и тази тема-анкета, за да може всеки да сподели с какъв фотоапарат разполага и да каже на останалите потребители защо се е спрял на този тип/модел.

Като създател на темата започвам първи. Аз съм горд собственик на DSLR Nikon D40X от вече 3 години. Спрях се на марката Nikon поради две причини. Първата е, че е една от най-разпространените марки от този тип (DSLR) фотоапарати, имат множество обективи и аналози на официалните обективи. Другата причина е, че бях прочел, че са доста издръжливи, което се оказа изключително точно в моя случай. Мога да споделя, че не съм особено внимателен към вещите си и съм оставял фотоапарата да бъде напръскан с доста солена морска вода неведнъж, редовно го оставям на пясъка с часове, в кал и всякакви други неблагоприятни повърхности и досега не съм имал проблеми, освен един малък проблем със затвора, който оправих с подръчни материали (кухненски нож и машинно масло :) )

Имам два обектива - един VR 18-200 на Nikkor, който ползвам през повечето време, защото е универсален и достатъчно добър; имам и един Nikkor 50 1.4, който използвам при слаба светлина или когато си играя с блендата.

Дотук съм направил над 43 000 снимки и продължавам да снимам.

Ваш ред е ;)

In The Darkness We All Shall Rise!

----------------------------------------
Господи, дари ме със спокойствието да приема нещата, които не мога да променя,
със смелостта да променя нещата, които мога,
и с мъдростта винаги да правя разлика между двете.

#2 stanilabg

stanilabg

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1375 мнения
  • Живущ в:Пловдив, Кючука
  • Интереси:Акваристика

Публикувано: 15 November 2011 - 18:05

За разлика от колегата Tragedy, имам фотоапарат "тип сапунерка" Sony DSC-S40. Доволен съм от него, вече 5-та година го ползвам (да чукна на дърво). Малко или много е купен по случай раждането на синът ми - почти не познавам човек, който да си е купил фотоапарат (поне първия) по друга причина. Също си мечтая за DSLR, но за сега не са финанси. Но определено ще бъде Nikon.
Защо Sony? Защото съм чел, че обективите Carl Zeiss Vario -Tessar са едни от най-добрите. И второ, това беше единствения фотоапарат на пазара, който можеше да се намери, произведен в Japan. :wink1: Дори си спомням, че първия път когато посетих магазина, продавача ме предупреди, че щял да излиза нов модел и нека да почакам. Изчаках седмица-две, и когато получиха новия модел, вече беше произведен в China. :angry: И така взех японския.

#3 Петър Стоянов

Петър Стоянов

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 31 мнения

Публикувано: 15 November 2011 - 22:40

Публикувано изображение

Моя е Canon PowerShot SX120 IS.
Имах голямо желание за апарат и ограничени средства.
Сведох избора си до два три модела, отидох със собствена карта памет в магазина направих малко снимки, после на спокойствие в блиското кафе ги прегредах и най-ми допаднаха снимките от Канона. Освен това с малко базикане може да снима в RAW, но не мие останало време да пробвам.

#4 aninfid

aninfid

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 17 November 2011 - 23:22

Като модела на Петьо :P .

#5 Петър Стоянов

Петър Стоянов

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 31 мнения

Публикувано: 17 November 2011 - 23:31

Като модела на Петьо :P .

Спам, моля за извинение.

Здравей, добре дошъл в нашите редици :love1:
Смяна на ника :juggle: или греша ?

#6 aninfid

aninfid

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 17 November 2011 - 23:42

Спам

А, крайно време бе да го сменя :). Карах(м) с миналия от години. То това сегашното е просто промяна на началния... Запазих f-то :) !

Не толкова спам:
Аз в момента почти само в RAW снимам, а софтуера за трика си ми стои на картата памет и фотоапарата автоматично го бутва вече :) . Това не променя желанието ми за DSLR sony a77 :P .

#7 sakuraki

sakuraki

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 6 мнения

Публикувано: 19 November 2011 - 21:23

Здравейте! Аз имам Pentax k-r от няколко месеца. Защо се спрях на пентакс ами, защото последните модели станаха доста на добро ниво и качеството е доволно и снимките също. Аз обичам да снимам птици доста често и се налага понякога да използвам високо исо до 1600, което голям проблем ако не се кропва снимката :). Имам обектив сигма 70 - 300мм апо дг, който е почти през цялото време закачен, китовия на пентакс и един стар ръчнофокусен обектив пентакс м50 2.0, който го слагам за портрети чат пат :).

#8 abracadabra

abracadabra

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 911 мнения

Публикувано: 21 November 2011 - 11:34

Аз си снимам с фотоапарата на телефона 3,2 МРх. Някога във времето напред, ако имам възможност, ще си купя нещо по-яко но и непретенциозно...

УСПЕХ!!!  "Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!" 

#9 marina22

marina22

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения

Публикувано: 26 October 2012 - 14:16

Аз лично имам Канон px520

#10 plamena_ivanova

plamena_ivanova

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 5 мнения

Публикувано: 07 November 2012 - 17:25

Аз имам от скоро Сони 12 мегапиксела и съм доволна от него, малко трудно свикнах с функциите му, понеже първият ми апарат беше Олимпус, от който бях много повече от доволна, но модела остаря,екстрите също и го подарих на майка ми.
не мога да живея без фотоапарата си

Други теми с тагове фотоапарат, DSLR, снимки

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители