Прехвърляне към съдържание


Снимка

професионален домоуправител


  • Моля, влезте, за да отговорите
13 отговора по тази тема

#1 toni_sf

toni_sf

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения
  • Пол:Мъж

Публикувано: 13 May 2011 - 10:15

Пускам тази тема за да има дискусия по нея кое е най доброто решение за една ЕС .Дали избраният от ЕС управител от входа ,дали избрана външна фирма да се грижи за ЕС или фирма наложена от инвеститор или строител

#2 lupi

lupi

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 493 мнения
  • Пол:Не казвам

Публикувано: 13 May 2011 - 10:34

Въпрос на избор, за всеки е различно.

#3 toni_sf

toni_sf

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения
  • Пол:Мъж

Публикувано: 13 May 2011 - 10:53

Така е ,но нека всеки сподели мнение опит какви проблеми имат все пак е и форум и за взаимопомощ

#4 lupi

lupi

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 493 мнения
  • Пол:Не казвам

Публикувано: 13 May 2011 - 12:43

Ако е голям блок от 30 апартамента примерно, мисля че е по- добре да е човек от блока, който да има някаква заплата, но ако е малко блокче с 5-6 апартамента, каква заплата ще му дадеш? Забрави за домоуправител от фирма- в Бг няма никаква практика, фирмите са някакви измислени, ще искат големи заплати, а насреща- нищо..
Е, ако е някой тузарски блок, на които не им пука за парите и не им се занимава да плащат един път месечно тока, водата, асансьора и за чистачката, да наемат ако искат и Гиньо Ганев :haha:

#5 toni_sf

toni_sf

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения
  • Пол:Мъж

Публикувано: 13 May 2011 - 15:39

Аз незнам защо имате такова скептично мнение по тази тема и гледате да и правите спам.Ако нямате интерес не го правете други може да се заинтересуват и да се проведе дискусия да се научат някой неща

#6 lupi

lupi

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 493 мнения
  • Пол:Не казвам

Публикувано: 13 May 2011 - 21:56

Аз незнам защо имате такова скептично мнение по тази тема и гледате да и правите спам.Ако нямате интерес не го правете други може да се заинтересуват и да се проведе дискусия да се научат някой неща

Ти какво разбираш под дискусия? Аз си давам мнението, не виждам "спам". А че не пиша това което искаш да видиш, е твой проблем.

#7 toni_sf

toni_sf

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения
  • Пол:Мъж

Публикувано: 15 May 2011 - 10:19

Да знам какво имате впредвид но само да Ви кажа едно нещо . Професионалният домоуправител наистина излиза малко по скъпо от Управителя на ЕС избран от ОС и многократно по евтино от ФИРМА за управление на имоти която не е избрана на ОС а е наложена от инвеститор или строител на собствениците.И не бъркайте ,че професионалният домоуправител трябва да изпълнява функцията Управител на ЕС освен ако изрично не е избран на ОС събрание. Затова и съветвам мойте клиенти да си изберат по закона Управител на ЕС и контрольори които да си вършат дейноста описана в закона а задачите и изпълнението да ги оставят на професионалният домоуправител.

#8 IVAN

IVAN

    Мечорат Пухашвили

  • Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4645 мнения
  • Пол:Мъж

Публикувано: 15 May 2011 - 10:33

:help: Да кажете какво значат тези съкращения, за незнаещите като мен.

#9 toni_sf

toni_sf

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения
  • Пол:Мъж

Публикувано: 15 May 2011 - 13:11

:bgflag: ЕС- етажна собственост; ОС - общо събрание.Надяам се не сте го объркали с нещо като EU.Сега ще Ви напиша пояснение малко:)Основната идея на професионалния домоуправител е да осигури спокойствие на собствениците на сградата за която се грижи като им спести време, пари и стрес. Това става, като фирмата поема всички грижи по поддръжката на сградата: почистване на общите части, плащане на сметки, поддръжка на общите части , охрана на жилището, събиране на плащанията, анализ на разходите и предлагане на идеи за тяхното намаляване.Едно от най-големите предимства на този вид услуга, добила широка популярност в Европейския съюз, е комплексната грижа, която фирмата може да осигури. В резултат на полаганите грижи за сградата се повишава нейната стойност, респективно стойността на имотите на всеки един съсобственик. Сред другите плюсове на предлаганата услуга е осигуряване на спокойствие и комфорт за живеещите в сградата.Професионалният домоуправител извършва всички дейности, които се включват в задълженията на един домоуправител, като същевременно отделя на всяко от тях необходимото време и внимание с цел постигането на максимални резултати. В задълженията му се включва да организира събранията на блока, да събира месечната такса за поддръжката му, да координира ремонтите и да дава професионалното си мнение относно бъдещото развитие на етажната собственост. Професионалният домоуправител е запознат с всички законови и нормативни уредби, информира се своевременно за техните промени и нововъведения и в резултат на това има компетенцията да изказва своето становище по спорни въпроси, а също така да организира отношенията с компаниите, доставящи услуги на сградата (вода, ток, отопление и др.).Отговаря на всички зададени въпроси които касаят живущите в даден вход кооперация или затворен комплекс отностно закона и начините на Управление на Етажната собственост.

#10 lupi

lupi

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 493 мнения
  • Пол:Не казвам

Публикувано: 15 May 2011 - 19:10

Много добре звучи, но не е за всяка ЕС. До миналата година бях домоуправител и знам много добре за какво става въпрос, особено в блок с преобладаващи пенсионери и квартиранти. А усещам, че работата ти е свързана с профес. домоуправители и е разбираем ентусиазма ти :giggle:

#11 IVAN

IVAN

    Мечорат Пухашвили

  • Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 4645 мнения
  • Пол:Мъж

Публикувано: 15 May 2011 - 19:18

А моето мнение е, че българина не е дорасъл за нещо такова.
Мисленето му е къде, къде по-различно и не мисля, че това нещо може да се наложи у нас.
Ако се наложи то ще е просто на много малко места.

#12 toni_sf

toni_sf

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 7 мнения
  • Пол:Мъж

Публикувано: 15 May 2011 - 23:04

Отговарям Ви и на двамата.Простотията и умнотията на БГ гражданина е известна навсякъде по света независимо в коя точка погледнеш.Тази дейност е приложима навсякъде в БГ стига да има малко мислещи които да не си мислят ,че тяхната собственост е само зад заключената врата на апартамента а общото е грижа на други.Да Елена Вие сте били домоуправител на пенсионери и квартиранти.Да знам все казват ,че нямат пари но мойто мнение е друго ,специално пенсионерите са най полезните мравки в това общество и защо го казвам ;те първи тичат да си платят сметките на монополистите примерни подчинени се редят на опашка с часове но този пенсионер който живее във Вашата кооперация знае ,че трябва да си плати и общият ток, асансьора които ползва .Единствено е трудно да го убедиш ,че притежава идеални части от общите и за тях трябва да плати.Квартирантите -да не е трудно и с тях, като им се обясни ,че по закона трябва да плащат консумативни разходи,че живеят в тази ЕС но само това а домоуправителя си гони собственика за разходите които по закон трябва да си ги плаща и проблема е лесно решим.Отностно ,че българина не е дорасъл за това нещо е така.Ето Ви едно питане да се убедите как българина е натиснат да плаща когато му е наложено и после мисли как да не плати и защо не е помислил преди да стане собственик.Здравейте,

Искам да се допитам до живущите и имащи взаимоотношения с "Оркид Хилс "- Варна,
коплекс Възраждане.
/ питането е за мои познати/

1.Закупили са жилище в строеж.
2.Вноските по договора са били коректни.
3.Акт 16 е излязал от около преди година
4."Оркид Хилс" по договор преди 5дни са изпълнили довършителните
дейности обвързани с договора по апартамента.
5.Ключовете за същия ги сдават на собствениците при подписване на
протокол /приемо-предавателен/ преди 5 дни

НО,изискват суми /такси/ "за поддържане за общите части" по 42 лв на месец от периода,
когато е издаден акт 16 ???
12месеца X 42 лв =504 лв + неустойки

Собствениците не са били във владение на имота си - не са имали ключове преди този протокол,
двустранно подписан преди 5 дни !
Сами можете да си направите преценка нали:)

#13 m_dimitrova

m_dimitrova

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 15 December 2011 - 15:19

Здравейте,

Бих искала да се включа по темата относно използването на фирма за професионален домоуправител. Не съм съгласна, че в България няма фирми и добри специалисти, които да предлагат тази услуга. Напротив! През последните години тази услуга навлиза все повече и се отвори една изцяло нова пазарна ниша. Както и да е. Който наистина иска да намери подходяща, компетентна и доказана фирма, със сигурност ще успее.

Независимо дали става въпрос за малка кооперация от 15-20 апартамента или по-голям жилищен блок, цената може да се съобрази с нуждите и изискванията на живеещите. Мисля че, това е много добра услуга, която в наши дни ни е безкрайно полезна. Всички знаем какви са главоболията за един домоуправител и как все по-рядко хората имат нерви и време да се занимават с тези задължения.

Ако все пак някой се интересува от повече и по-специфични въпроси относно услугата, пускам следния линк: http://www.plhome.ne...-професионалния

#14 marinapopova70

marinapopova70

    Потребител

  • Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1 мнения

Публикувано: 03 January 2023 - 18:53

Задължително външна фирма трябва да се ползва от моя опит. Нашата кооперация е в София. Миналата годината сменихме двама домоуправителя, включително и един от най-големите, може би се сещате за коя фирма говоря ...

 

Когато имат много клиенти изобщо не си вършат работата качествено. Сега сме с БГ вход и се надявам да успеем да изкараме цяла година с тях, пък ако си заслужава ще продължим. Повече информация за услугите им има на техния сайт.






0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители