Jump to content

Въпрос за Malwarebytes' Anti-Malware


Препоръчан пост

ПРИ ПУСКАНЕ ИЗЛИЗА RUN-TIME ERROR 0 -В ПРОЗОРЕЦ ПОСЛЕ СЛЕД ОК -RUN TIME ERROR440 -AUTOMATION ERROR И ДО ТАМ

 

Бесплатната версия

 

незнаино зашто но се оправи блгодаря все пак

И на мен ми излизат същите грешки как ги оправи ?

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • Отговори 73
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте. И при мен е подобно, преди малко MBAM ми предложи да пробвам пълната версия, при което се съгласих. Но веднага след това, ми изписа съобщения, че блокирала някакви IP-та. Замислих се, че по принцип я нямам тази защита и като мине пробната версия, дали по някакъв начин е опасно. Ето това ми показва в лога:

 

10:18:12 User MESSAGE Protection started successfully

10:18:22 User MESSAGE IP Protection started successfully

10:20:19 User IP-BLOCK 87.248.176.16 (Type: outgoing)

10:21:00 User IP-BLOCK 222.71.46.210 (Type: outgoing)

10:21:12 User IP-BLOCK 58.241.120.173 (Type: outgoing)

Link to comment
Сподели другаде

Malwarebytes' Anti-Malware разполага с база от данни с опасни/потенциално опасни IP адреси и директно блокира достъпа до тях. Тази база от данни е малко параноична и понякога се блокират валидни и безвредни сайтове. Ако тази защита ти създава проблеми или те дразни, можеш да я спреш защитата чрез десен клик върху иконата на програмата в системната област (до часовника) и кликнеш Блокирай опасни страници. Това ще спре IP защитата, докато не я активираш отново по същия начин или не рестартираш. А можеш да я спреш и за постоянно от основния прозорец на програмата -> Защита -> като махнеш отметката на Активирай блокирането на зловредни страници със защитния модул.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Няма ли някакъв начин конкретни IP да се впишат като "изключения"? Би трябвало да има нещо като "бял списък", за да не се изключва защитата тотално - не откривам начин да го направя!?
Link to comment
Сподели другаде

Няма ли някакъв начин конкретни IP да се впишат като "изключения"? Би трябвало да има нещо като "бял списък", за да не се изключва защитата тотално - не откривам начин да го направя!?

 

Има начин, но само когато засече такова IP, даваш десен бутон на иконката на Malwarebytes, в трейя (долу в дясно, близо до часовника, там дето излиза балончето) и избираш опцията Добави към изключенията.

Не мисля, че са толкова опасни тези IP-та, китайски, които те притесняват, по-скоро може да те притеснят честите известявания, които се премахват от Контролния панел на програмата, табчето Защита, махаш отметката на

Показвай известя при блокиране на зловредни страници.

 

http://store.picbg.n...9806b630611.png

 

Инак папки/директории/файлове могат предварително да се поставят в изключения, така щото при скен да ги пропуска анти-шпионската програма. Това става от контролния панел на програмата, табчето е Изключения, долу в ляво има бутона Добави, избираш каквото трябва и натискаш бутона ОК. Тази опция я препоръчвам също, когато си наясно, къде точно имаш лоши сектори, обикновено на стари дискове се получават, а аз имам такива сектори и благодарение на тази опция ги пропускам, защото инак при скен забива точно там.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Добър вечер имам проблем с програмата, при пускане излиза RUN-TIME ERROR 0 -в прозорец после след ок -RUN TIME ERROR440 -AUTOMATION ERROR и до там. Изчистих регистрите и е качих на ново но не става?
Link to comment
Сподели другаде

Изтеглете прикачения RAR архив. Разархивирайте файла, който се намира в него и го стартирайте като администратор. Натиснете OK върху трите диалогови прозореца, които ще се появят. Проверете дали проблемът е все още налице.

MBAM Fix.rar

Link to comment
Сподели другаде

При стартиране на .bat файла или при стартирането на програмата? Ако е първото, то в диалоговия прозорец би трябвало да има бутон OK, който да натиснете.
Link to comment
Сподели другаде

s.feradov

 

При .bat, има ок но след това ми излизат още два диалогови прозореца.

Night_Raven

 

Не помогна и това. Не разбирам до преди няма и седмица си работеше нормално, сега изведнъж се скапа?

Link to comment
Сподели другаде

Изпълни указанията на Night_Raven,точно както ги е написал.

 

Пояснявам, че трябва първо да се деинсталира от Старт Менюто в папката на Malwarebytes Anti-Malware има опция за деинсталация.

Прави се рестарт

Стартира се инструмента mbam-clean - този инструмент, както написа Администратора,

Ще поиска рестарт (reboot) - съгласяваш се.

След рестарта увери се, че папката на програмата е изтрита

C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware

След което стартирай autoruns от Options - Filter options - Hide Microsoft entries

Разгледай за Malwarebytes' Antimalware, MBAMService, MBAMShlext, ако съществуват, с/у тях трябва да има кутийка с отметка, маркираш с курсора на мишката, десен бутон - delete.

Ако се наложи правиш рестарт, проверяваш отново и чак тогава можеш да инсталираш начисто по възможност последна версия Malwarebytes Anti-malware

Link to comment
Сподели другаде

Направих всичко стъпка по стъпка и пак ми дава същото нещо! :help:

 

За да е работила програмата нормално и изведнъж да се е появил проблем от самосебе си, възможно е наличието на зловреден код. Скенирал ли си с SUPERAntispyware?

 

За SUPERAntiSpyware:

- стартирай програмата;

- кликни бутон Scan your Computer (Сканиране на компютъра);

- вляво избери само дял C:, а вдясно избери Perform Complete Scan (Извърши пълно сканиране);

- кликни Next и изчакай програмата да сканира;

- кликни OK на съобщението;

- ако има засечени заплахи, кликни Next, за да се премахнат гадинките, OK на потвърждението и накрая Finish;

- кликни бутон Preferences... (Настройки) и иди на подпрозорец Statistics/Logs (Дневници), маркирай последния лог по дата и кликни бутон View Log... (Покажи дневника);

- копирай съдържанието му тук.

 

Ако е нужен рестарт при някое от сканиранията, се съгласи и рестартирай веднага.

Редактиран от mazarin
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...