Jump to content

Препоръчан пост

Вероятно някоя програма, която ползваш, човърка и по System Restore. Като гледам иконките ти по десктопа бих се спрял на TuneUp, но може и да не е тя. Опитай се да установиш след каква точно дейност се активира наново. Знам, че не е лесно, но е на практика невъзможно да се каже просто така какво може да активира отново следенето на дял D:.
В control panel\system\advanced\start up and recovery ми показва ето това:http://store.picbg.net/thumb/36/18/d1c7e0d010af3618.JPG .Sistem start up\default operating system.Операционната система ми е само една и само тя се стартира,но...под нея виждам Microsoft WindowsXP professional(tune up back up) .Не знам дали това е нормално и дали това не е причина за проблема.Вероятно сте прав и може би тази програма не е подходяща.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Аз от крайно време обяснявам, че TuneUp е програма, която по-скоро усложнява нещата (и да създава проблемчета), отколкото да ги упростява (и да решава проблемчетата). За жалост много хора не го осъзнават наистина, докато не се "опарят". За щастие някои се разминават с по-скоро досадни дреболии, както е в случая. По-точно ако това наистина се дължи на TuneUp разбира се. Бих ти предложил да деинсталираш програмата за известно време и да видиш дали ще има "аномалии".
Link to comment
Сподели другаде

Разбрах проблема от какво се получава.При пускане на tune up utilities 2009 да изчисти unnecessary files and backups,след това restore points се включват автоматично.Не знам.Може би е нормално и за да може програмата да провери основно,си ги пуска restore poits-a на дял D.Night Raven явно сте прав.Благодаря за насоката.Аз бях прочел преди това мнението ви за тази програма.Но все пак,за да се убеди човек на 100% за нещо,освен да се вслушва в съветите на по-опитните от него ,трябва и да пробва и той самия,както в случая.
Link to comment
Сподели другаде

Разбрах проблема от какво се получава.При пускане на tune up utilities 2009 да изчисти unnecessary files and backups,след това restore points се включват автоматично.Не знам.Може би е нормално и за да може програмата да провери основно,си ги пуска restore poits-a на дял D.Night Raven явно сте прав.Благодаря за насоката.Аз бях прочел преди това мнението ви за тази програма.Но все пак,за да се убеди човек на 100% за нещо,освен да се вслушва в съветите на по-опитните от него ,трябва и да пробва и той самия,както в случая.

 

По-добре да не го беше споменавал това....

Щото излиза, че "като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша..."

Link to comment
Сподели другаде

По-добре да не го беше споменавал това....

Щото излиза, че "като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша..."

Не мисля така.Това,че някой е казал,че еди си кое не работи или е кофти,не е достатъчна причина да го приемеш за чиста монета и да го махнеш,особено ако си го ползвал с месеци и не си имал проблем...освен ако ти самия не си го опитал.Дори и човека твърдящ това,да има по-големи познания в тази материя и той може да сгреши,въпреки,че в случая беше прав.Ако някой приемат всичко казано за чиста монета това е техен проблем.Аз все пак считам,че ''проба -грешка'' е по-добрия вариант да научиш повече за по-кратък период от време.И мнението ти в случая е спам според мен тъй като не съдържа никаква полезна информация,освен чешене на езика.

Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...

Здравейте! Опитах да създам Restore point но нещо не се получи. Хард-диска е разделен на три дяла като функцията

System Restore е активна само за дял "С". Процедирам по следният начин: клик на радиобутона Create a restore point;

въвеждам датата и часа; клик на Create; и за да завърша клик на Home и ...нищо. Никаква реакция. Воден от любопитство

реших да проверя дали компютъра си е създал автоматично Restore point. Оказа се, че няма. От преинсталацията (преди

4 месеца) до сега няма нито една ресторе точка, а съм инсталирал в този период поне 15 програми. Моите знания не

стигат за да си обясня ситуацията. Ако някой има нужните нерви и търпение би ли обяснил на лаика?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей! Не ми става много ясно какъв е този "радиобутон", който натискаш. Аз правя "точка на възстановяване" по конвенционалния начин: Start -->All Programs -->Accessories -->System Tools -->System Restore -->Create Restore Point. Възможно е да имаш някаква зараза, която изтрива точките на възстановяване - чувал съм за такъв случай. Пробвай да направиш такава точка по описания начин да видим... Сканирал ли си с антивирусна програма, с програмите Malwarebytes' AntiMalware и SUPERAntispyware?
Link to comment
Сподели другаде

Правя го по описаният от теб начин и не се получава. Сканирах с Malwarebites'AntiMalware и не ми откри нищо. Цялата тази история ми е голяма загадка. Благодаря за бързото отреагиране.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Saint , аз имах идея също да увелича обема на "С" , но не ми е ясно как става това без да преинсталира, тоест без да губя някаква инфо.

Моя С: е 10 Гб , а Д;=70 Гб .Мисля да ги направя 15 на 65 Гб , че понякога С;,то е кричично.

Моля те да ми разясниш как да го направя така , без преинсталация , без да губя инфо. Дали това е възможно ?

Ако някой друг , запознат прочете поста ми , ще съм благодарен за информация от всеки помогнал .

Link to comment
Сподели другаде

Saint , аз имах идея също да увелича обема на "С" , но не ми е ясно как става това без да преинсталира, тоест без да губя някаква инфо.

Моя С: е 10 Гб , а Д;=70 Гб .Мисля да ги направя 15 на 65 Гб , че понякога С;,то е кричично.

Моля те да ми разясниш как да го направя така , без преинсталация , без да губя инфо. Дали това е възможно ?

Ако някой друг , запознат прочете поста ми , ще съм благодарен за информация от всеки помогнал .

 

Аз съм фен на Acronis Disk Director Suite 10.0, но предполагам и безплатната програма EASEUS Partition Master 5.0.1 Home Edition

ще ти свърши работа.

 

В Acronis опцията, която ти трябва е => десен бутон на дял C:\ => Increase Free Space и там вече казваш колко GB да източиш от другите дялове. Потвърждаваш промените с бутона Commit !

 

http://www.whatsabyte.com/images/Disk%20Director/diskdirector14.jpg

 

В другата програма опцията би трябвало да е Resize/Move Partition => но все пак предупреждавам, че не съм я използвал.

 

http://www.partition-tool.com/images/pro-screen/resize-move-b.gif

 

Успех ! :)

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

Здравейте имам проблем с една програма която без да искам изчистих базата й с данни!

Понеже тя се активира с код-имам го кода но не ми дава да го активирам!

И понеже опитах да се върна чрез възстановяване на системата,но нямам точки със задна дата от преди изтриването на базата данни на програмата!

Та се питам има ли някакъв начин да се отключат по-задните точки или някаква програма с която да се върна по-назад!

Link to comment
Сподели другаде

Ами например изтрих базата с данни на програмата на 20 май,следователно още на 26 май опитах да отворя системата за възстановяване,но нямаше нито една точка с по-ранна дата.Направих следното създадох си точка на 26 май и си остана!Но видях че дял С няма достатъчно място,съответно махнах ненужни програми за да освободя малко място и инсталирах Norton PartitionMagick и с нея увеличих мястото на дял С, и например от днес виждам само точката с 26 май,а трябва да се върна примерно по-рано от 19-ти май
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...