Jump to content

Духовете-Мит или реалност


Препоръчан пост

bmvtooo aз продължих само в името на дамата и в името на кавалерството-нещо което изглежда ти е непознато.

Науката е систематизираното човешко знание.Истината е науката!

Науката нищо не ни е отнела,тя само ни дава.Всяко научно откритие може да се ползва както за зло,така и за добро.Това зависи само от нас самите!Науката само открива,тя не е виновна!

И ти ако вземеш един нож можеш да го използваш за да си нарежеш хляб или да заколиш продавача в магазина.Ножът не е виновен-Виновна е ръката,която го е използвала по този начин!

Прочети,обяснил съм го!Науката е знание и търсенето му,и нищо друго.

Възкресение на мъртвец, прохождане на куц или проглеждане на сляп без намеса на медицината как става според вашата наука която никога няма да може да го обясни???

Моля приведи доказателствен материал,а не ми бращолеви глупости.Твоят "Бог" направи ли така,че на някой сакат да му порастне крак?Е науката не го прави,но е измислила и осъвършенства протези,които малко да облекчат нещата.

Възкресение на мъртвец-Що хора е спасила медицината от смъртта.Да хората не възкръсват,но медицината се опитва да ги спаси!Твоят Бог-НИЩО не прави...Т.е според твоите думи,според моите го няма

Библията е КНИГА като всички останали,които ти отричаш.Глупакът отрича книгите и знанието вътре,а твоето е висша степен на...глупост!

След като казвате ,че няма бог защо приписвате всичкото зло на този който според вас не съществува???

Не споменавай напразно името Господня...А колко пъти го направи до сега...Ще гориш в Ада :haha: :haha: :haha:

Аз не приписвам нищо на несъществуващи неща.Виж сега аз просто се опитвам да ти покажа,че Бог няма.Това е-Показвам го с противоречието "Бог е добър и помага/както ти казваш/пък целият свят е лош,тъне в мизерия,бедност и безнаказана престъпност"Значи от тук следва,че Бог няма. :haha: :haha: :haha: Видя ли цялата работа? :haha: :haha:

 

Нека силата на ЗНАНИЕТО бъде с вас!

Нека е така,религията и вярата ще докарат само западналост и гибел на човешката култура и разум.

Знанието е сила,зависи от теб дали ще го ползваш за добро или зло...Злото рано или късно се наказва...И без Богове-Наказват го самите хора.

П.П Сега е огромно и зелено.Дано го видиш...

П.П 2 Нали червеното беше Дяволски цвят? :devil: :haha:

П.П 3 БЕЗНАДЕЖДЕН случай си...

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 85
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Не ми и трябва да познавам защото това е смърт и води към смърт!!!:

Науката е систематизираното човешко знание.Истината е науката!

Науката нищо не ни е отнела,тя само ни дава.Всяко научно откритие може да се ползва както за зло,така и за добро.Това зависи само от нас самите!Науката само открива,тя не е виновна!

И ти ако вземеш един нож можеш да го използваш за да си нарежеш хляб или да заколиш продавача в магазина.Ножът не е виновен-Виновна е ръката,която го е използвала по този начин!

Не виновен е този който е послушал злия,лукавия,измамника или дървото което дава знание - и е извършил това!!!

 

Хайде сега без оправдания - Бог не ги приема!!!:

bmvtooo aз продължих само в името на дамата и в името на кавалерството-нещо което изглежда ти е непознато

 

 

Доказателства за чудесата Божии има и днес - имаш си Гугъл бре! Защо не го използваш за да видиш сам или искаш всичко както на бебе се дава - на готово!!! Който не работи ,не трябва нито да яде!!!

 

Никога не съм споменавал напразно Името на Моя Бог, защото Той ми заповяда какво да направя и какво да ви напиша!!!

 

Опитай се само да го докажеш това твое твърдение и сам ще стигнеш до извода колко много си се лъгал (и аз съм минал по този път,но сега когато разбрах разликата не се връщам в този бълвоч науката)!!!:

Виж сега аз просто се опитвам да ти покажа,че Бог няма.

 

Религията е наука и няма нищо общо с вярата (не е вярващ оня който говори ,че вярва! А онзи на който му е даден този дар Вяра!!!):

Нека е така,религията и вярата ще докарат само западналост и гибел на човешката култура и разум.

 

Това разрушение както вече казах - НЕ искате да признаете,но добре ви е известно,че това идва от науката и всичките и научни опити (като се почне от ядрени,атомни и т.н. всякакви злини за унищожение на човечеството)!!!

 

И това не е вярно:

И без Богове-Наказват го самите хора.

Човек не може да направи нищо ако не му е дадено от горе!!!

 

Защо пак излъга:

П.П Сега е огромно и зелено.Дано го видиш...

П.П 2 Нали червеното беше Дяволски цвят?

 

Кръвта е червена,а Господ е казал - В кръвта на всяка твар е живота и!!!

 

Не можеш да отговориш на елементарен въпрос ,а пишеш само това което ти изнася -то и няма как да е защото дявола е противник на Истината!!!

 

п.сТака казва Господ: Ти който съдиш другите себе си осъждаш защото правиш същото!!!

П.П 3 БЕЗНАДЕЖДЕН случай си...
Link to comment
Сподели другаде

ИСТИНАТА

Науката е систематизираното човешко знание.Истината е науката!

Науката нищо не ни е отнела,тя само ни дава.Всяко научно откритие може да се ползва както за зло,така и за добро.Това зависи само от нас самите!Науката само открива,тя не е виновна!

И ти ако вземеш един нож можеш да го използваш за да си нарежеш хляб или да заколиш продавача в магазина.Ножът не е виновен-Виновна е ръката,която го е използвала по този начин!

 

Никога не съм споменавал напразно Името на Моя Бог, защото Той ми заповяда какво да направя и какво да ви напиша!!!

Нали твоят Бог не принуждавал и т.н. Как тогава ще ти заповядва?Или се бъркаш-Твоят Бог да не е някой гаден садист :haha: :haha: :haha:

Това разрушение както вече казах - НЕ искате да признаете,но добре ви е известно,че това идва от науката и всичките и научни опити (като се почне от ядрени,атомни и т.н. всякакви злини за унищожение на човечеството)!!

Същите опити и резултати се използват и за мирни цели нали?

Както казах не е важен ножът(в случаят науката)а кой го държи и какво смята да прави с него.

Може да реже хляб и т.н,може и да убива хора.Всичко е в ръцете на тоя дето държи ножа!

 

Човек не може да направи нищо ако не му е дадено от горе!!!

Оня горе/според твоите твърдения/ да командва някой друг ма не и мене,ясно?

Аз действам по свой разум,съвест,милостивост и всичко което правя е по мое осмострение.

 

Нека науката освети пътя ти,драги ми.Пожелавам ти да прогледнеш!

 

Доказателства за чудесата Божии има и днес - имаш си Гугъл бре! Защо не го използваш за да видиш сам или искаш всичко както на бебе се дава - на готово!!! Който не работи ,не трябва нито да яде!!!

Че защо да работим.Бог нали ще ни благодетелства :haha:

Ние работим и без ти да подозираш-Науката е нашият най-висш труд.Тя открива и прилага откритията,за да облекчи живота ни и да направи труда ни по-ползотворен

 

За "чудесата"Всичко след време ще се разбере...Науката ще ни каже цялата истина,ще ги обясни...Тогава ти ще претърпиш най-големият удар в живота си.Осъзнай се на време,че Бог няма и не е нищо повече от приказка или мит.

П.П Google е научно творение.

Не каза и какво прави рекламата на щорите в подписа ти,нали си чист и набожен и не се интересуваш от пари?[]Или си лицемер огромен?[/b]

 

Наистина си по-безнадежден случай,отколкото си мислех

Link to comment
Сподели другаде

ТЦ- пак не позна Истината и и науката са ,ще бъдат и винаги са били противоположности!!!

Коя истина?Твоята или моята :)

Май най-накрая имам успех.Май най-накрая има някакъв диалог. :)

Сега по темата-Хайде да говорим ясно,логично,подкрепено с факти и/или документация,които са неоспорими и възможно най-кратки постове? :)

Или ако няма какво да си кажем,да спрем до тук?

Link to comment
Сподели другаде

Faktite sa mnogo..

 

И къде са тези факти?

В комерсиалната жълта езотерична преса,във фантастичните хорори/които инъче много обичам/ или при любителите на спиритични сеанси от които може да попаднеш в плен на зрителни, звукови и всякакви други халюцинации и да стигнеш до шизофрения!

Интересно, защо само тези които вярват в тях ги виждат? Аз, духове не срещам, нито познавам човек, който да е бил свидетел на "дух", но пък с бездушни хора всеки ден се сблъсквам :haha:

А иначе имаш право. Духовете имат много общо не точно с физиката, но виж с квантовата механика и електромагнитните полета-да. Вече не е тайна, че те се пораждат от мозъка. Можем дори да ги имитираме експериментално в лабораторни условия. Таласъми,призраци духове са просто реакция на мозъка под въздействието на магнитните полета, плодове на собственото ни въображение? Ричард Уайзман го доказва с най-мащабното проучване провеждано някога-500 доброволци в замъкът Хемптън Корт в предградията на Лондон.

Link to comment
Сподели другаде

Преди доста време гледах едно филмче за хора върнали се от отвъдното след претърпяна тежка травма. Във филмчето, въпросните твърдяха, че почувствали отделяне от тялото и издигане. С оглед да се тества, в реанимацията на една болница в Щатите (естествено) поствили едно светлинно табло, на което постоянно се редували различни картинки и текстове. Таблото било обърнато нагоре към тавана, така че можело да се види какво пише на него само отгоре... над него. Естествено, реанимациите са често посещавани от смъртници, изпадащи в клинична смърт, в което именно състояние се случвал въпросният феномен... Никой от десетките избегнали смъртта и свидетелстващи за почувствано издигане над телесната обвивка, не могъл да каже какво пишело на светлинното табло по време на полета, въпреки че според думите им, били над него...

 

Лично аз, съм чувствал такова издигане, съпроводено с въртене на стаята... след 4-5 рикии и няколко бири. Впоследствие, винаги се е оказвало, че единственото нещо, което се е надигало е... вечерята, за чиито състав са останали неупровержими доказателства по паркета ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...
Според мен духове не сеществуват.Нито извънземни и такива работи ! Няма доказателства. Еди кой си казал че е видял дух.Друг казал че е разговарял с извънземни.За мен това са глупости и не съществуват !
Link to comment
Сподели другаде

Хей вярващи, чували ли сте за научния метод. Значи първо човек си намисля какво ще стане ако направи нещо. Например какво ще стане ако уцели прозорец с голям камък - ще се счупи. После хвърля камъка към прозореца. После повтаря няколко пъти същия опит. Ако всеки път става така значи теорията му е правилна. После се свиква конгрес и се представят, теорията и доказателставата пред други учени(които са конкуренти м/у другото) и ако всичко мине нормално това се приема за факт. След 10-20 години се учи и в училище, защото вече е напълно доказано.

 

Наскоро гледах за учения, който е направил живот от нежива материя(т.е. е направил сам ДНК и я е имплантирал в ядрото на клетката, защото в момента ще му бъде доста трудно да създаде и клетка). Всеки човек би трябвало да знае(ако е ходил на училище), че видът му се определя от ДНК. Значи и този учен е бог. Щом е създал живот. Това отново е научен метод. Човека е предвидил, че като изгради ДНК-то по определен начин, ще се получи точно определено създание. И така е станало, клетката е започнала да се дели и да образува същото създание, както той е описал После е направил още няколко различни опита и го е доказал. Така се доказва драги вярващи (моите уважения). Вземете се образовайте, защото съм почти сигурен, че в училище сте попропускали по някой друг час по химия, физика, биология ... Аз просто не мога да разбера, как след като има толкова много информация в днешно време, вие вярвате на детските книжки от преди стотици години. Тогава хората не са учили и не са знаели за какво става на въпрос. Интересно ми беше изказването - "Кой е бил пръв - науката или бог или човека". Това няма никакъв смисъл. Незнам какво имате предвид. Науката си е наука, човек си е човек, бог си е бог. Това е като да се чудите кое е било първо - човек, думата или небето. Ако някой не вярва, че има космос, а това на небето е само параван който е нарисуван, да си купи телескоп и да погледа малко.

 

За духовете не искам да коментирам просто(просто нямам думи да изкажа възмущението си че в 21 век хората все още вярват в духове и демони). Има ли Торбалан?

 

А за извънземните смятам, че съществуват, защото има 2 билиона звезди в нашата галактика и има около 4 билиона видяни(а колко не видяни има...) галактики. Опитайте на калкулатора да сметнете колко звезди горе долу има(които са видени). През целия си живот неможете да преброите до толкова.

 

Гледайте филмчето с доктор Stephen Hawking. Има интересни теории. Естествено само теории.

Link to comment
Сподели другаде

...Значи първо човек си намисля какво ще стане ако направи нещо...

 

Това би ли го обяснил подробно от самото начало как става т.е.:

От къде точно идва тази мисъл? Кой е източника? Защо пък точно такава мисъл идва в главата на човека?

Link to comment
Сподели другаде

За духовете не искам да коментирам просто(просто нямам думи да изкажа възмущението си че в 21 век хората все още вярват в духове и демони). Има ли Торбалан?

 

Има Торбалан бре :haha: имам си го даже на скайпа :D

Ако не вярваш виж сам:

http://store.picbg.net/thumb/D1/69/b6aad255b82ed169.jpg

 

Колкото до Духовете: Писано е:

Словото което се изговаря Дух е ...

 

А писаното никой не е в състояние да промени! Дори и не се опитвайте да го оспорите понеже съм сигурен ,че и вие сте го казвали без да го осъзнавате когато ви се случи нещо лошо например: "Така било писано" - така казват всички и дори не си задават въпроса защо го казват!

 

Е казах ви какво е писано, а вие съдете сами за себе си това което изговаряте от кой Дух е!

 

Даже мисля, че беше въведен в училищата предмет по религия и точно това ще се изучава!

 

п.п.Много ще ми е интересно да видя как ще бъде отговорено на въпросите зададени от @plamen74.72!

Link to comment
Сподели другаде

Искам да започна с това, че БОГ има и той живее в главата на всеки един ЧОВЕК. Всеки е имал много тежки моменти, в които не му е оставало нищо друго освен да се моли. БОГ е това, което помага на човека в такива ситуации. Но да мина по същество.

Кои, конкретно, са тези въпроси зададени от Пламен? Аз виждам само безпочвени твърдения, че БОГ е създал вселената, човека, болестите и т.н.

А като знаете толкова много неща за света, които аз незнам, можете ли да ми отговорите - кой е създал БОГ? Помислете върху това. Него, неговия БОГ ли го е създал?

Пламене, преди да пишеш разни неща, вземи се образовай малко. Има лабораторно създаден живот. Не става въпрос за бактерията, за която писах по-горе, а за химични съединения(не помня точно името), които имат нещо като опашчици. Когато в разтвор има насищане на такива(това е напълно нормално да се случи), те започват да се свързват чрез тези "опашчици", и образуват стена. Вътрешността й остава изолирана. Това доказва, че е възможно за много дълго време да се образуват клетки, а от там и живот. Маймуната не може и за 100 000 години да стане човек. Нужно е много повече време. Незнам дали можете да си представите колко време е например 1 000 000 години и колко промени ще настъпят за толкова време.

Пламене, виж това че неразбираш как протичат процесите и какво се случва около теб, не значи, че това е магия и всичко е създадено от БОГ.

 

Искам да цитирам малко:

-

Вие сте от този Свят, ние не сме от този Свят - за това и не можете да повярвате на Свидетелството ни!

Това май е единственото вярно нещо, което си написал. Наистина вие не сте от този свят и ние наистина не можем да повярваме.

 

Да това ти е името дяволе -НАУКА ти е името

Ти защо използваш компютър. Изхвърли го не ти трябват грехове. Вземи изхвърли всичко от вас, не ходи на лекар, не използвай въобще нищо, което ти дават хората. Върви в някоя гора и си живей щастливо.

Просто съм възмутен от това, че не само не си благодарен на хората, които са изградили света, в който живеем, че и дори обиждаш.

 

Хайде с вашата наука направете само с една дума слепец да прогледне, куц да проходи или мъртвец да възкръсне! Или заповядайте на бурята да утихне и тя да ви послуша!

Айде ти се помоли да видим дали ще стане нещо. А и вече учените са стигнали до там да лекуват тези неща, без въскресението може би. Не се знае до каде са стигнали.

 

Не е възможно това за науката! А и вече казах: Дори науката стигна до там ,че да признае Бога!

А за това защо не вярвате на науката или приемате само това което ви изнася?!

Можеш ли да ми пратиш някаква информация кой е признал съществуването на БОГ. Според мен тука малко се уливаш вече.

 

Направи си сам един експеримент щом си сигурен, че няма Бог - предизвикай Го да ти покаже ,че съществува и всичко е от Него! Сигурен съм, че от това най-много те е страх (и знам защо, но ти не го знаеш)!

Как се предизвиква БОГ. Обясни малко на невежите.

 

Аз мога и цял ден да цитирам...

 

BMWtooo, ако ми посочиш на кои въпроси, зададени от Пламен трябва да отговоря, ще отговоря. Защото това ми прилича на стила - проф. Ю. Вучков - "Европейския Съюз е една западаща, корумпирана организация. Точка. Проф. Ю. Вучков". :D

 

Аз ще ви задам само един, два въпроса: Как разбрахте, че БОГ ви е създал, като не сте съществували, когато ви е създавал? Или той ви е казал това. Ако той ви е казал, защо вярвате на него, сигурни ли сте, че това не е дявола, който ви лъже. И щом БОГ е създателя, кой тогава е създал БОГ. Нали вас това ви мъчи. Как е произлязал живота - БОГ го е създал. А как е произлязал БОГ?

 

Неискам да обиждам някого или да се карам. Просто любов към спора. Очаквам възмущения въпроси и отговори. :-8

Link to comment
Сподели другаде

Има лабораторно създаден живот. Не става въпрос за бактерията, за която писах по-горе, а за химични съединения(не помня точно името), които имат нещо като опашчици. Когато в разтвор има насищане на такива(това е напълно нормално да се случи), те започват да се свързват чрез тези "опашчици", и образуват стена. Вътрешността й остава изолирана. Това доказва, че е възможно за много дълго време да се образуват клетки, а от там и живот.

Да отбележа само - въпросните химически съединения с опашчици, се ознчават просто като липиди. Това са полярни молекули, съставени от хидрофилна част (т. нар. глава) и хидрофобна част (т.нар.) опашка. Главата в повечето случаи представлява молекула глоцерол, към чиито хидроксилни (-ОН)групи са естерифицирани 2 или 3 наситени или ненаситени мастни киселини, формиращи опашките. Липидите са на-разннобразни чешити, в зависимост от това какви мастни киселини ги изграждат, наситени ли са, или не, наличието на заместители и пр... Образуват въпросните самозатварящи се структури не защото са живи, а защото такива са физикохимичните им свойства: мастните киселинисе стремят да избягат от водата, докато глицеролът (или друг хидрофилен компонент) се стрми към нея (най-грубо казано). По този начин, се създават подобни затворени структури. Всъщност, всеки ги е виждал - капка мазнина във вода :). Въпроните структури не са живи. Просто са химични съединения. От друга страна, клетките на живите организми са отделени от външната среда с липидни мемебрани, изградени на точно същия принцип. За повече справки - учебникът за 9-и клас по Биология. :)

 

Все си мисля, че авторът на темата, създавайки я, не е имал предвид разискването точно на божествените тематики. Това, че пише "Духове" в заглавието не значи, че се имат предвид точно духове в библейския смисъл на думата. Границата е тънка, но мисля, все пак, я има. Съобразете се с това. Мисля, че ще ви спести излишни негативни емоции.

Link to comment
Сподели другаде

....Никога не съм споменавал напразно Името на Моя Бог, защото Той ми заповяда какво да направя и какво да ви напиша!!!

Не е на добро да чуваш гласове в главата си и да им бъдеш послушен. Сатанинска работа ще да е това.

Link to comment
Сподели другаде

Това би ли го обяснил подробно от самото начало как става т.е.:

От къде точно идва тази мисъл? Кой е източника? Защо пък точно такава мисъл идва в главата на човека?

 

:) Опитал съм се да го обясня прекалено просто. Всъщност хората, които се занимават с изследователска дейност, знаят доста. Особено в собствената си сфера(това е най-важното). Когато човек знае толкова, започват да му идват идеи. Така се ражда първо идеята, после опита и може да завърши с доказателство.

 

Най-великият закон на термодинамиката-вторият-казва, че всичко губи  енергия! Всичко се износва и остарява! И така, съвсем ясно става, че ако  космоса е вечен, би трябвало вече да се е износил. Космоса има  способността и се стреми да разпределя топлината равномерно на всякъде...   Съвсем ясно ми стана  

Това е част от статия, на която попаднах, след като попитах Гугъл "доказателство че има господ". Забележете - "всичко губи енергия" :). Вижте след това какво гласи този закон (В Уикипедия например).

 

Според мен, който вярва в духове, богове и т.н., няма смелост да погледне реалността в очите, да приеме истината за това кой е и къде се намира. И какво ще му се случи.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...