Jump to content

Духовете-Мит или реалност


Препоръчан пост

Май, нещо се отклонявате от заглавието на темата или аз бъркам?

 

И ако не ме лъжа паметта имаше една тема, насочена за вашия спорт?

 

Извинявам се ако това изглежда като спор!

Нямам такова намерение, нито пък такъв обичай да споря!

Не знам дали има друга тема, но в тази се говори за Духовете, а Бог е Дух!

Така каза Господ: Словото което ви говоря Дух е и Живот е!

 

@jjjjjk пак си объркал рейса :haha:

 

Ако Бог който е Дух не ти даде живот не можеш да живееш ,и ако не ти даде Жизнено Дихание (дишане) ти не би могъл да дишаш! Науката доказва само действието но не и как са се появили и си мислят ,че това е станало от нищото :haha: Вече го казах: Ако нищото е повече от Нещото защо ние не сме нищо ,а сме нещо? :haha:

Казваш че имало Библейски канони :blink: Онези които са религиозни и не познават Господа са ги измислили с цел печалба, но те ще понесат своето си наказание!

Ето как доказа не само написаното ,но и че науката е човешката глупост:

Първо казваш (Човек греши,за това никой не бива да мрази някого.Всеки греши)

А сетне (Мен не ме е страх от ничий гняв и ничий съд защото не съм извършил нищо.Видя ли?)

Това само доказва научната ти глупост, и как с написаното си противоречиш! Не знаеш на какъв ДУХ си и кой е оня в теб (в сърцето ти) който така те заблуждава!

За това пак ти казвам пази се от гнева на Живия Бог който е Вечния ДУХ и от него е всичко!

 

п.с.Нямам намерение повече да пиша защото и ти сам си го казал: (Ти си избрал пътят на вярата.Аз на науката.Някой ден ще разберем кой е прав)! Това е точно така ,но жалко ,че още сега си се записал при губещите! Щях да си мълча, но Бог ми показа двете места определени от Него за човеците: Едното за тези които са се противили на Него който е истината и вечния ДУХ, и другото където тези които го приеха без да са го видели ще се радват в непрестанно щастие Вечно с НЕГО! Човек е сътворен да живее вечно ,но избора да учи или да придобие знание т.е.Наука го направи смъртен! Но съм сигурен ,че и това не можеш да го разбереш!

Помисли само върху това ,но отговори на себе си: Не искаш ли да живееш вечно в добро без да съществува каквото и да било зло?!

БОГ е ДУХ и от НЕГО е всяко ДОБРО! Дявола също е дух и от него е всяко зло!

Ти си направи сам избора, все пак до като е жив (във временното си тяло) човек е като в затвор и има време да се поправи, но напусне ли го - връща се във вечността от където е изпаднал, и тогава къде ще се намери?! Казвате ,че никой не се върнал от там за да каже, но и това не е вярно - Истина, истина ви казвам и това стана и вие пак не вярвате!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 85
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Извинявам се ако това изглежда като спор!

Нямам такова намерение, нито пък такъв обичай да споря!

Не знам дали има друга тема, но в тази се говори за Духовете, а Бог е Дух!

Така каза Господ: Словото което ви говоря Дух е и Живот е!

Еми тогава аз съм сбъркал, съжалявам. Продължавайте ти си с дискусията :Р

Link to comment
Сподели другаде

plamen74.72 учуден съм от дълбоката ти вяра,ама наред с неяда беше прочел и някоя книжка или поне да беше слушал в училище...

Дишането като рефлекс е под контрола на Продълговатият мозък.Обикновенно всичко върви под неговият контрол.Ако задържиш дъх,колкото по-дълго време го задържаш,по настоятелно тялото ти те кара за вдишаш/издишаш.Защо?Защото в кръвта ти се натрупва голямо количество въглероден диоксид и тялото ти те принуждава да дишаш,за да му доставиш кислород и са се освободиш от въглеродният диоксид.Това е-Всичко това се контролира от мозъка ти и е на рефлексно ниво.Представи си,че трябваше всеки път да вдишваш/издишваш съзнателно,колко лошо би било?Та вече казах защо дишаме и кое контролира дишенето.Моля освен Библията,прочети и поне един учебник,какво ще кажеш,а?

За думите ми-Не си ме разбрал.Да аз греша,но не съм направил нищо,с което да навлека гнева на твоят "Имагинерен Бог".Не крада,не убивам,не лъжесвидетелствам.Ааа ама то атеистите не били зли изчадия Адови,а? :haha:

Та,науката и знанието ми(и незнанието ми)нямат връзка с това,че понякога си противореча или съм неточен-ами просто съм си противоречив. :yes: И да!Не ме е страх от никой идол.Богове много има-Египетски,Еврейски,Мюсюлмански,Римски,Гръцки.Та Египтяните и Гърците са били политеисти.Та как верующий мой ще коментираш Политеизма.Защо точно в Бог вярваш а не в Озирис и Сет например,Или в Зевс и Арес?С какво твоят Бог е по-привилигиворан от другите?

Богове,религии-Човешката глупост и суеверност.Това са те за мен.Те дърпат назад,защото не дават възможност за развитие на науката.

Кажи ми,къде отиваш като се разболяваш верующий мой?В църквата или при лекаря?КОЙ ТЕ лекува?Науката с лекарства или религията със сляпа вяра?То и през чумната епидемия в Европа хората са вярвали.Кел файда?

Всичко зависи от нас,не ме е страх от никакви Богове!Разбери го.Няма да се пазя от суеверие,от нещо имагинерно.Насаждането на страх е любимо на църквата,за да държи неуките хора подчинени.От как се отървахме от влиянието на църквата напреднахме в науката.Църквата и инквизицията забрави ли колко хора е избила?Ти в постовете си се държиш точно като църкавата.Нали Бог бил добър и трябвало да ни вкара в правият път.Не ти твърдиш,че Бог наказва,Бог прилага сила,което не е характерно за добрината.НЕ казвай,че Бог е добро,той не е!Ако беше добър,нямаше плаши,"че ще излее гнева си,а щеше да ни вкара в правият път"

Да аз съм по пътя на науката,и Аз ще спечеля!И битката и войната с суеверието и ще бъда част от науката,ще давам реално добро на хората,а не само празни обещания от инагинерни идоли.

Аз не съм обърквал рейса,а ти не си за него :haha:

Ние не живеем вечно,ние живеем един път,тук и сега.Знанието е безсмъртие,знанието е сила.Аз искам да знам.Аз няма да живея вечно,но искам да знам.

Да искам свят на доброто,но няма това да стане никога.Никога освен ако нас хората ни няма.Защото не всички хора са добри и честни,а немалка част са алчни,зли и жестоки.Боли ме че има такива хора,но ги има.

Доброто е човешки избор и само човешки,злото е също избор.Решаваме сами по кой път да тръгнем.Аз тръгвам по пътя на доброто,и ще гледам да вървя все натам.Разбери че "добро" и "наука" не си противоречат.Много открития са правени и използвани,за да ни помагат,за да ни улесняват живота.

Aко не бяхме тръгнали по пътя на знанието,днес щяхме да ловуваме и да ровим земята за ядливи корени като животни.Нямаше да имаме домове,а щяхме да живеем по пещерите,щяхме да се разболяваме и умираме много по-често.

Какво имаш ти-Пишеш на компютър дело на НАУКАТА,живееш в къща дело на НАУКАТА,пътуваш в кола дело на НАУКАТА,ядеш хляб,чието брашно е мляно от машини дело на НАУКАТА и пшеница жъната с машини дело на НАУКАТА,и засята на земя обработена с машини дело на НАУКАТА. :)

Та кажи ми вярващи ми мой,кажи ми не си ли леко псевдорелигиозен.Виж как си противоречиш на разбиранията.Научил си се да работиш на компютър,да пишеш и четеш,ходиш на лекар и работиш с машини дело на науката-Т.е учиш.Според твоята логика няма да си безсмъртен :P Видя ли?

Видя ли колко ти даде науката-А какво ти даде вярата.Една нула!

Крий се в религията си.Твое право е.Но не ми казвай,че аз греша,аз искам да давам нещо на хората,а не просто да вярвам че нещо ще ми падне от небето.

 

На кратко.Вечност,Богове,Ад,Дявол,Рай няма.Науката ти е дала всичко,което имаш!

Вярата в Бог е суеверие не даващо нищо на света,а дърпащо го назад!

Ти далеч не си толкова чист и безсмъртен,защото си написал поста си на компютър,УЧИЛ си да работиш и пишеш на него,учил си Български език и граматика-Следователно искаш или не ти си по пътя на науката.Не се противи,и тръгни по верният път,не се заблуждавай.

Аз съм тръгнал по пътя на науката и знанието и тя ми отваря очите.

Ти казваш-Бъди неук и сляпо се моли.Надявай се в нещо...А пък църквата промива умовете точно на неуките и лековерните хора!

Аз казвам-Учи,науката е сила,науката прави живота лесен. :)

Link to comment
Сподели другаде

:haha: :haha: :haha: ПАК ОБЪРКА РЕЙСА БРЕ ЧОВЕК :haha: :haha: :haha:

 

Пак ти казвам Човека е преди науката и тя произлиза от човека и никога не е била преди него!

Явно ти не си ходил на училище?! Ако въобще си ходил на училище: От кога за първи път доказано има Наука: като произход говоря?! А ти говориш за нещо което науката доказва като действие (Дишането като рефлекс е под контрола на Продълговатият мозък.), но не и като произход и точно това те е страх да разбереш! Направи си сам един експеримент щом си сигурен, че няма Бог - предизвикай Го да ти покаже ,че съществува и всичко е от Него! Сигурен съм, че от това най-много те е страх (и знам защо, но ти не го знаеш)!

Това също е Лъжа: (Та кажи ми вярващи ми мой,кажи ми не си ли леко псевдорелигиозен.Виж как си противоречиш на разбиранията.Научил си се да работиш на компютър,да пишеш и четеш,ходиш на лекар и работиш с машини дело на науката-Т.е учиш.Според твоята логика няма да си безсмъртен Видя ли?)

Защото никога не съм учил да работя на компютър - Бог го прави (но това няма как да ти стане ясно), да чета и да пиша: Това е било преди да Господ да ме срещне и промени (за това ти и казах да го предизвикаш), с машини също не съм учил как да работя - пак Той го прави! Според ИСТИНАТА (защото аз нямам логика и не искам да имам - имай си я ти и всички които се противите на Живота защото Бог е Живот и Той го дава според Волята Си) имам Вечен Живот и това науката не ми го е казала ,а това Той ми го каза и то Лично!

Ето още една Лъжа: Аз казвам-Учи,науката е сила,науката прави живота лесен. Човека е по силен от науката защото от човека е произлязла и то след много години съществуване на човека като послуша дявола и пренебрегна Божията заповед! А и преди да стане това човек е бил ДУХ ,но след като съгреши когато Бог му даде помощник Душа стана материя (и това не ти ясно и няма как да го разбереш)!

Право е казал Господ: За естествения човек това е глупост и не може да го разбере, но за Духовния няма нищо невъзможно!

Право е казал също: И от мъртвите да възкръсне някой пак няма да повярват!

Истина ,истина ти казвам и това се изпълни и пак не го вярвате?!

Не е възможно да разколебаеш или да ИЗЛЪЖЕШ човек който е бил просветен от Божия ДУХ защото всяка СИЛА, МОЩ и ВЛАСТ принадлежат на НЕГО т.е. на БОГА?! Временните неща не са произлезли от временни такива (нека това науката да докаже?!), а от Вечните - БОГ е ВЕЧЕН и е ДУХ! Жалко само ,че си сляп и не искаш да прогледнеш, а и знам защо: Страх те е ,че няма да се харесаш и най вече ще намразиш всичките си дела!

Тук също си объркал:(Насаждането на страх е любимо на църквата,за да държи неуките хора подчинени.)- Не църквата на Господа, а религиозните общества наричащи себе си църкви го правят защото и те не познават Живия Бог и си мислят ,че му служат, но служат само на собствения си джоб!

Право е казал Господ ,че точно религиите и всички деноминации които твърдят ,че са му служители са АнтиХристи и ЛъжеХристи !

Кой от тях може да те запознае с Господа т.е. с Живия Бог?????

Никой от тях защото не го познават и няма как да запознаят човеците с Него!

Право и казал Господ и за тях когато те му казват: Господи защо ни отхвърли завинаги? Не в твое име ли правихме всичко това? А Той им отговори: Истина ,истина ви казвам - махнете се от Мене вие които вършите беззаконие, Аз не ви познавам!

 

п.с.Както вече казах: Няма нужда да говорим повече! Всеки сам избира пътя си (БОГ НЕ Е НАСИЛНИК) и насила няма да те накара да повярваш - ти трябва да се насилиш за да го разбереш (предизвикай Го де), и като дойде определения ден ще се разбере кой е бил прав, и кой крив!

Не си прави труда да пишеш защото тези които Бог е потвърдил с печата си не можеш ги излъга дяволе (не се учудвай на това - сами си го казвате за себе си като поговорка: Жив човек - жив дявол)!

Вие сте от този Свят, ние не сме от този Свят - за това и не можете да повярвате на Свидетелството ни!

Да има Божии чада ,има и дяволски чада и ти вече си избрал от кои искаш да бъдеш!

 

Бога да те благослови и да те дари с Мъдрост за да го познаеш! Така няма да те е страх когато ти се яви!

Науката няма как да ти даде мъдрост, защото Мъдроста принадлежи на БОГА ,и я дава само на тези които Го търсят!

Link to comment
Сподели другаде

:haha: :haha: :haha: Объркал си спирката,пич :haha: :haha: :haha:

 

Науката е дело на човек,и винаги е била с него,още от самото начало.Това е факт-Да Науката е човешкото знание,подредено,обособено,обяснено.Науката обяснява много неща-Мълнии,урагани,тайфуни.

Защо дишаме?Ами това е вроден рефлекс.Всичко е Еволюция!Теорията на Дарвин за произхода на видовете и човека говори ли ти нещо?Тази теория,макар и не точно в началният си вид,се подкрепя и подплатява с факти от много учени.Доказано е как,защо дишаме и как е командвано дишането-Всичко това е в безбройно многото книги(които не мога да ги прочета всичките)

Кажи ми как да го предизвикам?Кажи ми хипотетично ако го има,защо наказва бедните малки невинни дечица,майки и бащи,които му се кланят и го почитат?Кажи ми от де тоя глад и мизерия там дето вярват?Кажи ми защо не Зевс или Озирис,а точно твоят Бог?Кажи ми защо на света се шири такова самоволие,мизерия,бедност и страдания,толкова безнаказаност на престъпниците?Кажи ми къде е твоят Бог докато деца умират от глад?

Ти си се научил да работиш на компютър с човешка помощ.Работиш на творение на науката!

Моля те не избягвай избирателно въпросите ми.Като си сигурен в Бог отговаряй,или не си толкова сигурен.Та кола дело на какво караше,та храна отгледана с машини дело на кое ядеш?

За мен науката е сила-Науката това са всички знания на човека!Използвайки тези знания,ние улесняване живота си.

Преди 10000години сме дълбали камъни,а сега имаме комбайни и трактори.Ако науката не се развиваше,шяхме да бълбаем камъни.Това ли искаш ти? Ако си карахме на вярата,нямаше и до каменната епоха да стигнем.

Всички знаем как са се появили хората.Дарвин в основни линии го е казал.

Аз имам логика,това е нещото,включаю и разума,което ни различава от животните-само разумът ни различава от това.Човек е наука,и науката е човека.

Ако твоят Бог беше толкова милосърден,щеше да приема при себе си и всички животни-Покажи ми един библейски абзац,където е описан "Раят на животните"

Библията не е нищо освен поучителна за простолюдието и наивна приказка,показваща недоумението и страхът на хотата от природата и света.За това се си създват имагинерни Богове,които да ги "пазят".

За мен няма вечен живот,за това трябва да правим колкото се може повече добро в този!

 

Щом бог не е насилник какво значи "Пази се от Божият гняв,който ще се стовари върху тебе"което ти написа в тези постове?

Като дойде определеният ден,аз ше съм правият и ще ти се смея през зъб :haha: :haha:

Защо ме наричаш "Дяволе"?Аз искам да стана учен :haha: :haha:

Аз съм избрал да съм от добрите хора,откриващи с помоща на науката и помагащи на другите хора.Сляпата вяра и молитви няма да го сторят.Те влекат надолу.

Както казах аз съм атеист и вярвам в науката като висш инструмент за постигане на благоденствие,Не на сляпата вяра е имагинерни кумири. :stop:

BTW Антивирусните в линка ти показват съмненията ти в Бог-Нека Бог ти пази компютъра от вируси,да видим до колк време ще е пълен :haha: :haha: :haha: И да,Антивирусните са дело на науката :haha: :haha: :haha:

BTW 2 Компа дето пишеш от него,е дяволско творение :haha: :haha: правено от такива като мене с методите и знанията от науката-крий се на далеч от "Дяволкото творение " :haha: :haha: :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Слепец слепеца ако води и двамата падат в ямата!

Това е твоята наука и ще го разбереш!

Да науката за която си се хванал довежда Божия гняв и за това ти казах да се пазиш!

А защо не Го предизвика - защото те е страх или по-точно тоя който е в тебе го е страх!

Защо не отговори и на този въпрос: Колко години след като е живял човека се е появила науката?

Страх те е да признаеш Истината, защото обичаш лъжата представена от дявола като истина!

Я как сам си каза името:

Защо ме наричаш "Дяволе"?Аз искам да стана учен

 

Да това ти е името дяволе -НАУКА ти е името - Дърво което дава знание и ще бъдеш отсечен - Така казва Господ!

Жалко е само, че ти човече си се съединил с неправилния дух, който е вече осъден и за това ти казах да се пазиш от идещия Божий гняв върху рода на непокорните!

 

Спор не ще има защото това ти е целта, но се Бой от Този който скоро ще съди целия свят за извратените му дела от които най-голямото е науката!

 

Не позна:(BTW Антивирусните в линка ти показват съмненията ти) Те са за такива като теб, да им е улеснение заради съмненията им, аз нямам такива! А и няма нищо което е направено от човек да не бъде унищожено ,но ти явно бъркаш средство с ЦЕЛ!

Това пък ти е тъмна индия и никак няма да го разбереш!

Да БОГ не е насилник, или си мислиш Бог насила ще даде добро или зло?! Не е ли злото дело на човека,а и защо не са наказвани? Защото Бог ги чака да се опомнят и спрат злите си дела ,но дори и дълготърпелив пак е определил ден в който да съди човеците за делата им!

 

п.с. @jjjjjk напомняш ми на един който риташе повече и от тебе, а сега е Божий служител, не от човек издигнат и поставен ,а от Бога!

Link to comment
Сподели другаде

 

Да това ти е името дяволе -НАУКА ти е името - Дърво което дава знание и ще бъдеш отсечен - Така казва Господ!

 

Ако не беше науката, все още хората по света щяха да умират от болести като грип. Днес лекуван сравнително лесно, в миналото е взел милиони жертви. Виж тук http://www.sprigripa.info/doktor/29/istoriya-gripni-pandemii.html#1918. Днес, лекува се с антибиотик за 10 лева. Интересно, като се разболееш ти или някой твой близък...къде го караш? На църква, на знахар, билкар или в болницата? Надявам се в болница. И защо изобщо спорите? Няма как да се убедите един друг, освен накрая да се скарате. Не че вече не сте започнали да се обиждате. И не мога да разбера ''вярващите'', защо винаги се опитвате да убедите в правотата на вярата си всички. Ако не успеете почвате да цитирате като гламави библоията и да споменавате бог по 100 пъти в изречение. Нали не трябваше името господне да се споменава напразно? Сега бог ще те накаже тъй мисля аз. Направо в ада те праща. :haha:

Ето една извадка,която е за теб. Предполагам си почитател на Ницше.

Християнството, което за него по принцип е "враждебно на живота". То отрича "света", стреми се да го направи по-беден, по-блед и грозен, водено от своето "отвращение от живота". А моралните ценности на християнството са израз на умора, изтощение и упадък. Самият морал, възникнал под знака на религията е най-страшната форма на проявление на "волята за гибел". Затова стремежът за постигане на "принципа на живота" в самата си същност е "антихристиянски" и съвременността провъзгласява, че "Бог е мъртъв!". На християнският морал на слабите, безпомощните нежизнеспособните, които се надяват единствено на своя бог "спасител", а не на себе си, Ницше противопоставя "морала на господаря", които инстинктивно утвърждава "волята за мощ" като основен принцип на живота и независимостта, като участ на силния.

Link to comment
Сподели другаде

Ако не беше науката, все още хората по света щяха да умират от болести като грип. Днес лекуван сравнително лесно, в миналото е взел милиони жертви. Виж тук http://www.sprigripa.info/doktor/29/istoriya-gripni-pandemii.html#1918. Днес, лекува се с антибиотик за 10 лева. Интересно, като се разболееш ти или някой твой близък...къде го караш? На църква, на знахар, билкар или в болницата? Надявам се в болница. И защо изобщо спорите? Няма как да се убедите един друг, освен накрая да се скарате. Не че вече не сте започнали да се обиждате. И не мога да разбера ''вярващите'', защо винаги се опитвате да убедите в правотата на вярата си всички.

 

А защо ги има болестите? Не си ли си отговорил: От експериментите на науката!

Лекарите колкото и да не ви се иска са допуснати заради вас невярващите! Хайде с вашата наука направете само с една дума слепец да прогледне, куц да проходи или мъртвец да възкръсне! Или заповядайте на бурята да утихне и тя да ви послуша!

Не е възможно това за науката! А и вече казах: Дори науката стигна до там ,че да признае Бога!

А за това защо не вярвате на науката или приемате само това което ви изнася?!

Защо науката не може да обясни какво е мисълта и от къде ИДВА?! Как така се появява и то пък точно с тия или ония думи които се чудим как и от къде дойдоха в ума ни?!

Вече казах на @jjjjjk да го предизвика да му се яви, но го е страх защото които са дръзнали да го направят Бог им се е открил и сега са повече от вярващи!

Ако за земните неща ви говоря и не ги разбирате, какво ли ще е ако ви говоря за Небесните?!

 

Денят е определен и тогава всеки ще разбере дали е бил прав!

 

Господ говори за това преди повече от 2000 години ,но и тогава такива като вас спореха с Него, но всички негови пророчества се сбъдват едно по едно!

Бог да ви благослови и да ви даде Мъдрост която науката никога не може да ви даде за да не погинете!

 

п.с.Бог наказва непокорните и лъжците които се държат за науката,а не онези които е пратил да свидетелстват за Него!

Това което казваш: (ХРИСТИянството от където произлизат религиозните и се наричат ХРИСТияни) и Господ го мрази защото сам той го нарече ЛъжеХРИСТИ и АнтиХРИСТИ (забелязваш ли корена на думите който е един и същ и означава не един Христос, а всички се правят на Него)! За това религиите не са угодни на Господа,а само онези които са Истински Негови Служители!

Божието царство не идва така щото да се забелязва или вижда! За това и не можете да ги разберете тия работи!

 

Кръвта ви нека бъде върху главите ви, аз съм чист от нея!

Link to comment
Сподели другаде

Болестите драги ми ги има откак ни има и нас!И преди 10000 хил.години когат е нямало развира наука е имало болести.

Кажи ми как да предизвикам твоят Бог?Не го ли направих вече-Атеист съм и говоря против негоБолестите били не знам си какво творение...Ама като се разболееш на лекар отиваш нали?Лекарската професия е една от най-чистите и святите,а медицината е най-висшото всред изкуствата.Да днес има много продажни медици.Да има поквара.Дори и без Бог-гове и вяра в тях виждам къде,какво става.Защо има поквара?Защо хората стават лоши-Една част от тях по принуда,друга защото така има е по-лесно.

Моля те ОТГОВОРИ на следните въпроси,НЕ извъртай.Искам отговори!Ако би не могъл да ми ги дадеш,спорът свърши.И ти загубваш.

Кажи ми хипотетично ако го има,защо наказва бедните малки невинни дечица,майки и бащи,които му се кланят и го почитат?Кажи ми от де тоя глад и мизерия там дето вярват?Кажи ми защо не Зевс или Озирис,а точно твоят Бог?Кажи ми защо на света се шири такова самоволие,мизерия,бедност и страдания,толкова безнаказаност на престъпниците?Кажи ми къде е твоят Бог докато деца умират от глад?Твоят Бог помага,нали?Като ценности християнството не е толкова лошо,аз съм милосърдив човек и трябва да се даде и на слабият.Отр друга страна Римляните са казвали,че Смелосттта е най-висшето качество.

Щом бог не е насилник какво значи "Пази се от Божият гняв,който ще се стовари върху тебе"което ти написа в тези постове?

Ако твоят Бог беше толкова милосърден,щеше да приема при себе си и всички животни-Покажи ми един библейски абзац,където е описан "Раят на животните"

Преди 10000години сме дълбали камъни,а сега имаме комбайни и трактори.Ако науката не се развиваше,шяхме да бълбаем камъни.Това ли искаш ти?

.Като си сигурен в Бог отговаряй,или не си толкова сигурен.Та кола дело на какво караше,та храна отгледана с машини дело на кое ядеш?

Koмпютърът на който работиш е дело на науката.Ами сега?

Науката пред всичко останало и заедно с човека!Искам отговор на въпросите а не Библейски абзаци.Омръзна ми да давам факти а да получавам фанатични приказки в замяна.

Огледай се околи теб и виж колко ти е дала науката-Къщата ти,образованието ти,компютъра ти,науката е построила света ни!Какво ти даде твоят БОГ?Земя,къща,компютър,знание?

Не вярата не ти е дала абсолютно нищо освен някакви инагинерни надежди.Не бъди слаб и тръгни по пътя на науката.Бог е за слабите.Силните могат да понесат всичко.Всеки човек е Бог на себе си!Изборът е само в твоите ръце!

Link to comment
Сподели другаде

1.Така - не Го предизвикваш:

Кажи ми как да предизвикам твоят Бог?Не го ли направих вече-Атеист съм и говоря против него

Явно науката няма как да ти покаже как да го направиш!

 

2.ТЦ не позна не ходя на лекар (ходил съм когато нямах вярата и Бог не ме беше срещнал, и още не се познавахме)

А Той ме е избрал още преди създаването на света! :

Ама като се разболееш на лекар отиваш нали?

 

3.Защото човек се поквари когато пренебрегна Божията заповед да не яде от забраненото дърво НАУКАТА:

Защо има поквара?

 

4.Това се получава от действието на греха в човека (грях значи бунт против живота, като заплатата за това е смърт (смърт значи отделяне от живота т.е.от Бога защото Той е Живот)):

Защо хората стават лоши-Една част от тях по принуда,друга защото така има е по-лесно.

 

5.Това се получава защото не познават Истинския Бог, и не се покланят на Него ,а на религиозните доктрини и Учения:

Кажи ми хипотетично ако го има,защо наказва бедните малки невинни дечица,майки и бащи,които му се кланят и го почитат?

 

6.Ако човек твърди ,че вярва ,а няма Вяра т.е. вярва само на думи без да се познава с Господа (т.е.да има делата на вярата) е ясно, че ще ги има тия неща.Това е така защото не вярват в Живия Бог ,а в тези които религията им представя и не е чудно защото сам сатана (дявола) се представя като светъл ангел и седи като бог. А и това му е целта да представи себе си като бог за да се поклонят на него вместо на Живия Бог и за това и страдат:

Кажи ми от де тоя глад и мизерия там дето вярват?

 

7.Това пак е поклонение на идоли и измислени богове които по произход са от дявола, а има само един Бог който е Истинския Живот! Сам Господ го каза така - Не рекох ли Аз ,и не е ли писано във вашия закон И богове сте вие?!

Ето от къде произлизат тия:

Кажи ми защо не Зевс или Озирис,а точно твоят Бог?

 

8.Тия неща ги има поради бунта на човека и неприемането на Божия закон който е Правда и Истина, а това е действието на греха.Всички които грешат и вършат беззаконие ще бъдат наказани, и това че не става сега е защото Бог е дълготърпелив и много милостив, но пазе наказанието им за определения от Него ден! И които не се обърнат към Живия Бог, и не се покаят за греховете си ще погинат защото както вече казах - Заплатата за греха е смърт:

Кажи ми защо на света се шири такова самоволие,мизерия,бедност и страдания,толкова безнаказаност на престъпниците?

 

9.Тук на този свят човек е поставен временно след като падна в грях и е като в затвор (кожената дреха с която Бог облече човека след падането му в грях!)Или ще кажеш, че това тяло което виждаш не е кожа от вън?!

Това ,че е в този свят не означава ,че ще остане в него защото е паднал от един по-добър и вечен свят!

Деца умират от глад поради беззаконието на мнозина ,но това че тия деца са умрели (напуснали временното си жилище плътта) не означава ,че сега са във вечните страдания които се пазят за беззаконниците и престъпниците на Божия закон! Те са но по-добро и вечно място в радост и щастие с Господа! И това ми беше показано! Временните неща ще бъдат унищожени и ще има само вечността както е било преди да се даде началото на земята и цялата велена! Казах го вече ,но пак ще го повторя Бог ми ги показа лично и двете места! Ако не беше така нямаше да ви говоря за това ,но сега ви свидетелствам та като застанете пред Божието съдилище (защото всички човеци ще отговарят за делата си в съдния ден) да не отидете на вечни мъки ,а да живеете вечно в щастие и радост:

Кажи ми къде е твоят Бог докато деца умират от глад?

 

10.Да Бог помага ,но само на тези които са се запознали лично с Него, а не на онези които твърдят ,че вярват ,а нямат вяра (защото вярата им е само думи и няма делата на Вярата):

Твоят Бог помага,нали?

 

11.ХРИСТИянството не е угодно на Господа защото само говори за Него ,но не го познава, нито пък Господ познава ХРИСТИяните, като преди около 2000 години ги нарече ЛъжеХРИСТИ и АнтиХРИСТИ (виждаш ли корена да думите как е един и същ ХРИСТИ, и как дявола се е преправил на светъл ангел?!) По добре човек да се познава с Господа отколкото да говори за Него и да прави нещо в Негово име! И да се окаже, че не се познават! А и сам Господ го е казал - Ще ви рекат ето там е или ета та, но не им вярвайте! Божието царство не идва така щото да се вижда! За това ти казах да го предизвикаш ,а това е вътре в теб ,а не както сега твърдиш външно, че си атеист и пишеш против Него!

Една мръсна чаша само отвън ли ще я измиеш за да си сипеш вода да пиеш?

От вътре трябва да се измие! Точно там го предизвикщай ,ама не ти стиска!:

Като ценности християнството не е толкова лошо,аз съм милосърдив човек и трябва да се даде и на слабият.От друга страна Римляните са казвали,че Смелосттта е най-висшето качество.

 

12.Това го писах защото се противите на Истината и Правдата т.е. на Живия Бог,а всички които се противят ще понесат наказанието си - Вечно отделени от Живота във вечни мъки:

Щом бог не е насилник какво значи "Пази се от Божият гняв,който ще се стовари върху тебе"което ти написа в тези постове?

 

13.Животните както и човека бяха изгонени от Рая поради греха на човека, а всички бяха заедно (виж написаното за грехопадението как когато бяха в Рая змията дойде и излъга човеците та паднаха в грях)Не се чуди на това - да животните са говорили ,даже и магаре проговори с човешки глас за да спре лудостта на пророк Валаам!

Но Бог ще възстанови това като там ще влязат само тези които му се покоряват!

Ето ти разликата:

Непокорните които няма да влязат в това царство:

 

А делата на плътта са явни; те са: блудство, нечистота, сладострастие,

идолопоклонство, чародейство, вражди, разпри, ревнувания, ярости, партизанства, раздори, разцепления, зависти, пиянства, пирувания и тям подобни; за които ви предупреждавам, както ви и предупредих, че които вършат такива работи, няма да наследят Божието царство.

 

И покорните които ще Живеят Вечно с Господа:

 

А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, кротост, себеобуздание; против такива неща няма закон.

 

Така че сам си направи извода:

Ако твоят Бог беше толкова милосърден,щеше да приема при себе си и всички животни-Покажи ми един библейски абзац,където е описан "Раят на животните"

 

14.Не - не искам това ,но човек сам си го изпроси когато съгреши и Бог му го каза (С пот на челото си ще си изкарваш хляба!), и остана безсилен вместо да владее земята (както ти казах само с една дума да заповяда на бурята и тя да утихне)

Дори Господ каза - Ако имахте вяра колкото синапово зърно (което е най-малкото) бихте казали на тая планина вдигни се и хвърли се в морето и тя би ви послушала! Сега си направи извод кой, колко и как вярва!:

Преди 10000години сме дълбали камъни,а сега имаме комбайни и трактори.Ако науката не се развиваше,шяхме да бълбаем камъни.Това ли искаш ти?

 

15.Отговарям ти, как да не ти отговарям, но приемаш само това което ти изнася ,другото го отхвърляш и знам защо! Бъркаш като смесваш средство с цел (Бог е казал, че можем да ползваме всичко което е добро като средство ,но стане ли ни цел то е станало идол или по-точно нещо на което се покланяш без то да е Бог) Храната е за човека ,а не човека за храната (но това науката не може да ти обясни):

.Като си сигурен в Бог отговаряй,или не си толкова сигурен.Та кола дело на какво караше,та храна отгледана с машини дело на кое ядеш?

 

16.Не дело на човека е и пак е средство (Ако за теб е цел ясно, но за мен не е!) Бог го е допуснал, но и това ще бъде унищожено в определения ден! За това ти казах ,че като средство може да го ползваме, но не и като цел (това явно науката не те е научила да различаваш):

.Като си сигурен в Бог отговаряй,или не си толкова сигурен.Та кола дело на какво караше,та храна отгледана с машини дело на кое ядеш?

 

17.Науката не е преди човека ,а е произлязла доста след като е живял.

Защо не се поразрови в Гугъл за да видиш сам:

Науката пред всичко останало и заедно с човека!

 

18.Науката не ми е дала това което изброяваш защото когато съм го имал не съм знаел наука или ти като си се родил си бил вече учен?! Бог ми даде всичко и науката не може да ми го даде (хайде нека твоята наука ти даде вечен живот, ама не може защото е безсилна,а това само Бог го дава ако делата ти са както ги описах в 13-та точка)! Всяко знание е от Бога но не се дава да си правим каквото искаме ,а да разберем от къде сме паднали и как да се върнем там (това твоята наука няма как да те научи):

Огледай се околи теб и виж колко ти е дала науката-Къщата ти,образованието ти,компютъра ти,науката е построила света ни!Какво ти даде твоят БОГ?Земя,къща,компютър,знание?

 

19.Щом като твоята наука е силна защо в деня на смъртта не може да избави човека?!

А Бог е казал за тия които имат вяра (а не тези които твърдят ,че вярват!) - Който вярва в Мене казва Господ ,дори и да умре ще Живее (това науката няма как да ти го обясни или даде, само Бог може ама ти не го предизвикваш. Не че не знаеш как ,а не ти изнася да го направиш) Това е лично между теб и Него! Просто е извикай към него като го предизвикаш да ти докаже ,че съществува (ако ти дам пример с вече изпълнено това пак няма да повярваш и за това ти казах ,че е лично между теб и Бога)! Колкото до това което е построил човек Бог е казал - (Битие 11:6. И рече Господ: Ето, едни люде са, и всички говорят един език; и това е което са почнали да правят; и не ще може вече да им се забрани, какво да било нещо, що биха намислили да направят.Защото всичките помисли на сърцето им са зло!) Това дето са говорили на един език и днес го има като доказателство ,но твоята наука не може да ти отвори очите за да го разбереш!:

Огледай се около теб и виж колко ти е дала науката-Къщата ти,образованието ти,компютъра ти,науката е построила света ни!Какво ти даде твоят БОГ?Земя,къща,компютър,знание?

 

20.Ти не се ли надяваш живота да е по-добър и да няма никакво зло?! Явно не защото науката не може да ти го даде поради факта, че целта на науката е да ограбва (Не е ли така? Помисли защо с напредването на науката се появяват все повече и повече болести и то неизлечими?!) Всички казват за старите хора в България живели по планините без знанието на науката как са живели без болести (това и оня ден по новините го казаха за онзи старец дето му изгоряла къщата! Дето цял живот е бил с овцете и не знае никаква наука ,и чак сега след като му изгоряла къщата разбрал за първи път в живота си какво е инжекция и болница! Та той дори какво е управление на държавата не знае, нито какво е комунизъм ,нито пък какво е демокрация! И не е ли бил щастлив тоя човек без науката?!) Явно като не е знаел за екстрите на науката е бил по щастлив от тия които не могат без тях! Аз вече не избирам защото веднъж вече съм избрал Вечния Живот който ти не искаш и науката не може да ти го даде!:

Не вярата не ти е дала абсолютно нищо освен някакви инагинерни надежди.Не бъди слаб и тръгни по пътя на науката.Бог е за слабите.Силните могат да понесат всичко.Всеки човек е Бог на себе си!Изборът е само в твоите ръце!

 

 

п.с.А ти защо не отговори на моите въпроси:

Хайде с вашата наука направете само с една дума слепец да прогледне, куц да проходи или мъртвец да възкръсне! Или заповядайте на бурята да утихне и тя да ви послуша!

Не е възможно това за науката! А и вече казах: Дори науката стигна до там ,че да признае Бога!

А за това защо не вярвате на науката или приемате само това което ви изнася?!

Знай ,че и аз бях дори по-голям бунтар от теб и даже дума не давах да се спомене по въпроса,но кой може да устои срещу Божията Сила?!

 

Бог който е Вечния Дух да ви благослови и да ви даде Мъдрост за да не погинете с вашата наука която Бог ще унищожи!

Link to comment
Сподели другаде

Браво :thumbsup:

Много добре написано!!! Жалко само ,че този спор е от както свят светува и спиране няма!!!

Прави сте точно за това ,че накрая всеки ще разбере дали е бил прав или крив!!!

@plamen74.72 в случая е прав в това което е написал, но дори и написано пак не се вярва от мнозина!!!

Всеки обаче който е вкусил от Божията благодат е бил напълно променен и не е възможно да се върне пак към старите неща в които е вярвал (както е науката в случая)!!!

Познавам един човек който в тяло ли не зная или без тяло - Бог знае, но му беше показано третото небе, и такъв човек познавам дето е бил заведен в Рая!!! Но който не е опитал ,не е и разбрал и се държи за нещо което умира и води до смърт - а именно -> Науката!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Мислиш,че ще оставя нещата така? :haha:

Размазващо слово наистина.Писал си го дълго време,и си го мислил още толкова,но няма почти нищо вярно :haha: :haha: :haha:

1.Бог не мога да предизвикам защото...ами няма такъв

2.Ако не ходиш на лекар,то ти наистина си вярваш :haha: Ще видим като се разболееш от бронхопневмония къде ще идеш...Късмет в църквата...BTW да ти кова ли ковчега от сега(сарказъм)

3.Покварата винаги ще я има,и не заради Дяволи и т.н. Просто хората са алчни,лоши и жестоки.Кой повече,кой по-малко.Някои са наистина добри-Respect!

4.Aми хората,които наистина вярват и умират?Дори и да не вярваха,Бог не беше ли милостив и няма ли да ги спаси?Или твоят Бог обича избирателно?Нали той обичаше всички?

5.Никой няма да накаже престъпниците,освен самите ние с затвор!Защото Бог няма,а дори да предположим, че има той не прави нищо.

6.Кажи как да предизвикам твоят Бог?BTW аз си имам достатъчно вътрешни пререкания и конфликти,че да ме занимаваш с "идола" си.

7.Като твоят Бог е милостив и помага,защо ме прокле да се родя с проблеми с зрението.Ако не бяха група Руски ХИРУРЗИ да съм ослепял...Да твоят Бог все е много добър...Или пък го НЯМА?

8.Истината е науката,останалото е слепота и самозалъгване.

9.Аз не съм длъжен никому и няма да се покорявам на никого.Само аз мога да държа сметка на себе си за стореното!И да-за твои сведения.Честен съм,добър съм,но съм непокорен и няма да се покоря мисловно пред никого.Телесно може да бъда и роб,но духом(мислом) ще съм свободен човек!

Ако имахте вяра колкото синапово зърно (което е най-малкото) бихте казали на тая планина вдигни се и хвърли се в морето и тя би ви послушала!

Верующий,премести ми Стара планина до Бургас,дето наоколо съм и аз.Нали си силно вярващ...на думи...Та имаш ли поне зрънце вяра?Ха!Така си и мислех(Отново сарказъм)

Науката направи живота ни по-добър,по-лесен за да имаме повече време да развиваме културата си,а не да хабим времето си в непродуктивна работа.

10

Науката пред всичко останало и заедно с човека!

Науката е пред всичко ОСВЕН човека,защото човекът я развива.Без човек няма наука.Науката винаги е вървява заедно с човека-още от времето когат сме дялали камъни и чак до днес.

11.Науката ти е дала всичко,а знанието е дело само на нашият ум и разсъдък.

Щом като твоята наука е силна защо в деня на смъртта не може да избави човека?!
Не може наистина.Но може да облекчи страданията му.Всеки умира някога,завинаги и безвъзвратно.Според самата Биология на човек е,че той трябва да живее,толкова че да създаде и отгледа едно поколение и да умре.Това ще рече около 40 години.Само науката е вдигнала това!И то повече от 2 пъти!

За мен смъртта е краят и след това няма нищо.Край.За това трябва да живеем живота си пълноценно в свобода и без покорство пред някого,всичко да е на добра воля.

12.Науката не е нищо повече от развитие на човешкият ум и откриване на фундаменталните зависимости в света ни-безспорни и истинни,от които ние използваме за да улесним живота си.

13.Науката наистина не дава вечен живот...Но кой ли би искал да живее вечно на този свят...

Не вярата не ти е дала абсолютно нищо освен някакви инагинерни надежди.Не бъди слаб и тръгни по пътя на науката.Бог е за слабите.Силните могат да понесат всичко.Всеки човек е Бог на себе си!Изборът е само в твоите ръце
Истина ти казвам!
Хайде с вашата наука направете само с една дума слепец да прогледне, куц да проходи или мъртвец да възкръсне! Или заповядайте на бурята да утихне и тя да ви послуша!

Не е възможно това за науката! А и вече казах: Дори науката стигна до там ,че да признае Бога!

А за това защо не вярвате на науката или приемате само това което ви изнася?!

Ще отговоря.Науката не дава вечен живот.Не може,както не могат и твоите имагинерни идоли.

Да понякога може да направи слепият да вижда,или виждащият зле да провижда добре-Аз бях излекуван така.С очна операция.Сега виждам.Преди нея положението е било зле.

Да науката може да помогне да куц да проходи понякога.С операции и интервенции.

Да науката дава на недъгите,чиито крак например е взела,за да ги спаси от смъррта(гангрена например)Шансът за тях е протеза-Тя никога няма да е истински крак,но за сега до тук са силите ни.

Да науката не може да командва времето,Всичко е глобално,сложно и непредсказуемо.Никой сам не може да влияе в глобални мащаби.Никой няма такава възможност.

 

Покорството,смиреността превръщат човека в Роб,който всеки мачка.

Прочети "Гергьов ден" на Христо Ботев,както и други от неговата поезия.Ботев е бил непокорен,бил е революционер,и е бил част от делото за освобождение на България.Ако всички бяха покорни и тихичко се молеха на твоят Бог,сега още щяхме да сме роби.Добре ли щеше да е това?

Прочети "Моята молитва"на Христо Ботев,за да прогледнеш малко.Бог не е покорство или примирение според него.Бог е свобода и любов.Той не говори за всесилният Бог,а говори за доброто в сърцето,като го олицетворява като Бог.Човек е Бог на себе си и никой друг.

Link to comment
Сподели другаде

jjjjjk, въпреки че съм на 1000% съгласен с теб, не мога да разбера, защо изобщо се занимаваш да пишеш толкова много? Смисъла е НУЛЕВ.''Вярващите'' са като навити пружини. Ти им казваш едно, те избълват 100000. Заляха форума с 186704059 л***а от не знам си къде. Запомнили няколко цитата, които дори не са схванали правилно и повтарят до скъсване. Колкото повече пишеш, толкова повече се надъхват. Не си губи времето, остави ги да си вярват в техните щуротии. А и какво те интересува, че еди си кой вярвал в Мохамед, Исус, Пенчо, Санчо и т.н.

 

jjjjjk, сега благодарение на теб, следващия пост на bmvtooo или plamen74.72, ще от 3 страници. Само гледай.

Link to comment
Сподели другаде

От няколко дни следя темата и съм разочарован. Не от това, че има различни мнения, така и трябва, а от тенденцията, от бездушието и безпътието на младите.

Хубаво е че мислите, простено ви е че грешите, защото не всеки знае всичко, но колкопо повече знаеш, толкова повече разбираш, че или много малко знаеш или че има нещо друго което не знаеш. И тук не става въпрос просто за елементарните и лесно оборвани идеи за Него. Тук просто става въпрос за Тенденцията! Но се страхувам, че или няма да бъда правилно разбран, не защото не искате, а защото не можете. И причината не се крие в това, че сте прости или глупави, а просто имате твърде малко информация на това, че да правите логични и правилни изводи!

Не се отчайвате и Вие ще разберете истината, щом искате!

Link to comment
Сподели другаде

имате твърде малко информация на това, че да правите логични и правилни изводи!

Не се отчайвате и Вие ще разберете истината, щом искате!

За това най-много ''вярващи'', разбрали ''истината'' има в страните от третия свят. Щото са много информирани :haha: и технологично напреднали, са на такова дередже. Точно тъпата им ''вяра'', водеща до смирение, неграмотността, липсата на информация ги докара до това положение.

Все пак трябва да има и такива, за да може пък други да се възползват от това и да правят пари на техен гръб. Жалкото е, че и в България доста хора направиха пари, на гърба на ''вярващите'', които естествено са много информирани и прогледнали.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...