Jump to content

Проблем с резолюцията на монитора


Препоръчан пост

Както пише в заглавието, ето го и проблема монитора ми е Captiva E1904 свързан е към видео картата AMD R9 270, windows ми препоръчва да ползвам резолюция 1400x900, но когато я сменя ми реже екрана в ляво и дясно, тоест половината неща на лентата от долу ми ги няма в двата края, мониторът ми поддържа тази резолюция както и видеото, да добавя, че когато ползвам 1280x1024 нямам проблеми идеи ?

Link to comment
Сподели другаде

Както пише в заглавието, ето го и проблема монитора ми е Captiva E1904 свързан е към видео картата AMD R9 270, windows ми препоръчва да ползвам резолюция 1400x900, но когато я сменя ми реже екрана в ляво и дясно, тоест половината неща на лентата от долу ми ги няма в двата края, мониторът ми поддържа тази резолюция както и видеото, да добавя, че когато ползвам 1280x1024 нямам проблеми идеи ?

 

Каква е оперативната система?Какъв е компютъра? Би ли проверил в Диспечера на устройствата(Device Menager) какъв драйвер е инсталирал Windows на видеокартата? Да не е "generic" ?  Всички издания на Windows  имат проблеми с драйверите! В смисъл,че инсталационите пакети не разполагат с всички драйвери за целия наличен хардуер на компютрите, и слагат "съвместими" "generic-Plug and play" които правят тези номера! Особено последните Windows 8,8.1 и 10 Добре е да намериш драйверите за видеокартата от производителя.Да ги инсталираш и да видиш резултата! Тогава препоръчаната резолюция  от Windows може да бъде съвсем друга!

Link to comment
Сподели другаде

Да.Има го и този момент-разместени настройки на монитора!

 

Опитай да върнеш заводските му настройки.Още по лесно ако имаш auto setting  на монитора.Щом драйверите са точните....

Link to comment
Сподели другаде

ТУК съм обяснил. Една бира по въздуха.... :eat:

Не схванах, как точно си го направил

 

Да.Има го и този момент-разместени настройки на монитора!

 

Опитай да върнеш заводските му настройки.Още по лесно ако имаш auto setting  на монитора.Щом драйверите са точните....

А относно това, понеже не знам как да ги върна, търсих, но не намирах това което ми трябва, ако може да споделиш, и да добавя на копчетата на монитора имам опцията Auto Adjustment, като го натисна премигва, но нищо не се променя.

Link to comment
Сподели другаде

Auto Adjustment. Ами точно това е.Би трябвало да функционира.Или defaut.Трябва да имаш меню.Влез в него и търси нещо като "Връщане на фабричните настройки" Моя монитор има такава команда в менюто  FACTORY PRESET

Link to comment
Сподели другаде

Търсих, но няма дори гледах в подменютата и пак няма има само recall опцията и това Auto Adjustment,което по някаква причина само ми примигва екрана 2-3 пъти много бързо но няма ефект.

Link to comment
Сподели другаде

Търсих, но няма дори гледах в подменютата и пак няма има само recall опцията и това Auto Adjustment,което по някаква причина само ми примигва екрана 2-3 пъти много бързо но няма ефект.

Auto Adjustment би трябвало да помогне.Нагласи резолюциата,на тая която искаш и го натисни.Ако не става,тогава определено са драйверите на видеокартата.На мене ми се случи с 8.1 изтеглих за Windows 7 видео драйвер и тогава ми се получи.Иначе..дали мониторът ти поддържа тази резолюция? По паспорт максимум поддържа 1440х900 но това не значи,че трябва да поддържа точно 1400х900,въпреки,че Windows ти го препоръчва,а зависи и от видеокартата и преди всичко от драйверите за нея.Също така е добре да имаш точния драйвер за самия монитор. Опитай и други резолюции малко по малки от препоръчаната. Трябва да имаш поне още 2 предложени! Ако са само две 1280x1024 и 1400х900 определено има проблем с драйвера на видеокартата. Опитай с драйвери за Windows 7,8,8.1

Link to comment
Сподели другаде

Auto Adjustment би трябвало да помогне.Нагласи резолюциата,на тая която искаш и го натисни.Ако не става,тогава определено са драйверите на видеокартата.На мене ми се случи с 8.1 изтеглих за Windows 7 видео драйвер и тогава ми се получи.Иначе..дали мониторът ти поддържа тази резолюция? По паспорт максимум поддържа 1440х900 но това не значи,че трябва да поддържа точно 1400х900,въпреки,че Windows ти го препоръчва,а зависи и от видеокартата и преди всичко от драйверите за нея.Също така е добре да имаш точния драйвер за самия монитор. Опитай и други резолюции малко по малки от препоръчаната. Трябва да имаш поне още 2 предложени! Ако са само две 1280x1024 и 1400х900 определено има проблем с драйвера на видеокартата. Опитай с драйвери за Windows 7,8,8.1

Не съм инсталирал драйвер за монитора на новия компютър, а и не знам къде ми е дискът със тях, освен това потърсих но не намерих драйвери за монитора дали може мониторът да си е работил до сега без инсталирани драйвери ?

Link to comment
Сподели другаде

дали може мониторът да си е работил до сега без инсталирани драйвери ?

Не,не може да работи без драйвери.Windows му е сложил най малко "generic-Plug and play" ако не разполага с точния за този модел  монитор.Не е лошо обаче ако си е неговия.

Тези драйвери не са критични и 99% не могат да окажат голямо влиание на монитора.Или работи или не! Но драйверите за видеокартата са критични особено с новите оперативни системи 8,8.1,10.Споменах ти,че с мене се случи подобно нещо като инсталирах Windows8.1,не приемаше оргинален драйвер направен за него,въпреки че го инсталирах имах две опции 1152х864 който ми препоръчваше,въпреки,че монитора не го поддържа и излизаха точно такива работи които описваш, и другата беше 1024х768!!! Наложи се да намеря драйвер оригинален но за Windows 7 и нещата се оправиха.Отиде автоматично след рестарта на 1280х1024 и беше препоръчаната

Link to comment
Сподели другаде

Като търсих как да оправя проблема, във един чуждестранен сайт говореха, че било заради драйверите на монитора, но мисля, че ми бяха дали някакъв диск заедно със монитора, добре това не е от голямо значение, та значи успях настроя резолюцията, но не знам дали е нормално по този начин, вместо от настройките на екрана влязох във AMD Catalyst Control Panel и от там като зададох резолюцията 1440х900, после като натиснах на Auto Adjustment и се оправи, но не съм спокоен понеже не знам дали е нормално това или не, дали има някакъв проблем между връзката монитор-видео карта ?

Link to comment
Сподели другаде

Като търсих как да оправя проблема, във един чуждестранен сайт говореха, че било заради драйверите на монитора, но мисля, че ми бяха дали някакъв диск заедно със монитора, добре това не е от голямо значение, та значи успях настроя резолюцията, но не знам дали е нормално по този начин, вместо от настройките на екрана влязох във AMD Catalyst Control Panel и от там като зададох резолюцията 1440х900, после като натиснах на Auto Adjustment и се оправи, но не съм спокоен понеже не знам дали е нормално това или не, дали има някакъв проблем между връзката монитор-видео карта ?

Значи си се справил! :) Не,няма да имаш никакъв проблем! Рестартирай компа,ако не си го вече направил де! Така windows ще си запише новите настройки! :)

Link to comment
Сподели другаде

Дано нямаш повече проблеми ,защото при мен като започнаха да се променят настройките на монитора - си помислих че е видеокартата и  я смених с друга,но....пак проблем.Взех стария монитор (CRT) и всичко се оправи - значи в монитора бе проблема...купих 2-ра употреба друг и сега е О.К. Стария го отворих и открих един негоден кондензатор ...смених го...проба и остана за "резерва".Не можах да си го обесня, но стигнах до извода,че видеокартата "е по-умна" от монитора и се "самонастройва" спрямо него.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...