Jump to content

Препоръчан пост

Start -> Settings -> Control Panel -> Securirity Center -> Automatic Updates и ти излиза панела, на който съм дал картинка. От там избираш, което съм маркирал. Win-а почва да търси ъпдейти. Като намери се появява щитчето в трея (едно такова жълто). Цъкаш 2 пъти на него. Появява се прозорец с намерените ъпдейти. Които са ти чекнати, ще се свалят. По принцип всички са чеканти. Които не искаш да сваляш ги де-селектираш (махаш чавките). За всеки ъпдейт си пише за какво служи и дали е от критично значение. Ако не махнеш отметката срещу Windows Genuine Advantage Notification и Win-а ти е пиратски, има голяма вероятност M$ да ти лепне звездата на смъртта. Ако си е редовен, всичко ти е OK. По-ясно от толкоз не мога да го обясня.

аз това от картинката те разбрах от първият път,нали написах че ми излизат 40!!! :haha:

а ако махна тази отметка и инсталирам всички (понеже не знам дали ми е легална ОС) има ли вероятност да ми сложат звездата на смъртта?

post-10309-12557212254824_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Минимална. :) Освен това, даже да оставиш всички останали, едва ли ще се инсталират всички. Примерно, ако ти предлага ъпдейт за M$ NET.Framework 3.5., а ти нямаш въпросното нещо или имаш версия 2, то ъпдейта няма да се инсталира. Т.е., ъпдейтва се това, което може да се ъпдейтне. Все пак, на твое място, аз бих направил една подборка, че знае ли човек, може някой ъпдейт да не се спогоди с нещо на компютъра ти.
Link to comment
Сподели другаде

Минимална. :) Освен това, даже да оставиш всички останали, едва ли ще се инсталират всички. Примерно, ако ти предлага ъпдейт за M$ NET.Framework 3.5., а ти нямаш въпросното нещо или имаш версия 2, то ъпдейта няма да се инсталира. Т.е., ъпдейтва се това, което може да се ъпдейтне. Все пак, на твое място, аз бих направил една подборка, че знае ли човек, може някой ъпдейт да не се спогоди с нещо на компютъра ти.

мерси за съветите пичове,значи минавам на опцията critical :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

аз това от картинката те разбрах от първият път,нали написах че ми излизат 40!!! :haha:

а ако махна тази отметка и инсталирам всички (понеже не знам дали ми е легална ОС) има ли вероятност да ми сложат звездата на смъртта?

post-10309-12557212254824_thumb.jpg

 

След инсталирането на въпросният ъпдейт ти се предоставят другите ъпдейти. Ще светнеш със сигурност.

Link to comment
Сподели другаде

1.инструмента за който спомена няма ли да изкара абсолютно същите неща?

2.къде пише кое е critcal за да се ориентирам само тях да инсталирам?

 

В списъка за обновления, ако ползваш автоамтичните ъпдейти.

3.и пак не се ориентирам къде е този списък с обновленията за да чекна Windows Genuine Advantage Notification ?

1. Сходни - предполага, същите - надали.

2. В инструмента си има колонка със статут. Ако затова питаш.

3. Този списък се появява само ако ползваш автоматичните ъпдейти. Как точно изглежда не знам, защото не ги ползвам.

Link to comment
Сподели другаде

След инсталирането на въпросният ъпдейт ти се предоставят другите ъпдейти. Ще светнеш със сигурност.

 

Т.е. искаш да кажеш, че едва след като го сложиш, можеш да инсталираш останалите? Аз до сега, само него не съм свалял и пак си свалям през автоматичните ъпдейти всичко останало. Ъпдейтите се свалят и инсталират без проблем. Това, при включена опция само за информиране (от картинката по-горе). Ако се пусне на абсолютно свободен ъпдейт (най-първата отметка), светването е гарантирано.

Link to comment
Сподели другаде

В общи линии трябва да се инсталират всички ъпдейти със статут "critical". Поне тях. Полезен инструмент би бил Microsoft Baseline Security Analyzer.

сега пробвах да го инсталирам това в ограденото,

post-10309-12557277157369_thumb.jpg

 

не стана и излезе това:

post-10309-12557276977346_thumb.jpg

 

п.с.тези цифри-64 ако са битовете на ОС моята е 32

Link to comment
Сподели другаде

1. Сходни - предполага, същите - надали.

2. В инструмента си има колонка със статут. Ако затова питаш.

3. Този списък се появява само ако ползваш автоматичните ъпдейти. Как точно изглежда не знам, защото не ги ползвам.

това излиза след сканирането с Microsoft Baseline Security Analyzer.

post-10309-12557992896877_thumb.jpg

първото с червено го инсталирах

а в второто има това:

post-10309-12557992731326_thumb.jpg

трябва ли всички с червеното щитче да се инсталират?

Link to comment
Сподели другаде

еми почвам ги ;)

 

и още 1 въпрос ,понеже са около 40 ъпдейта а след всеки иска рестарт може ли да се инсталират всички и тогава рестарт или ще трябва да направя 40 рестарта !!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

По принцип можеш да указваш да не се рестартира веднага и да направиш един рестарт за всички обновления.

видях опцията но не знаех дали може по този начин.... мерси

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...