Jump to content

Comodo Internet Security или AVG Anti-Virus Free


Препоръчан пост

И двете програми са с орязана функционалност и не осигуряват комплексна защита - просто го имай предвид, пробвал съм го и съм го тествал. Avira Free + Mamutu 2.0 + PrivateFirewall 6.1 Free е доста по-добра комбинация, но мамутът не е безплатен. Avira + Comodo също е отличен вариант, ако авторите на Comodo престанат с маймунджулуците си.AVG Anti-Virus Free + PrivateFirewall 6.1 Free вероятно също ще е по-добра комбинация - тази обаче още не съм я пробвал.PrivateFirewall 6.1 Free е уникално добра за безплатна програма. Поздрави

 

Ами за комплексна защита се дърпа кабела на нета и ставаш непробиваем, освен ако не си набуташ нещо с флашка или диск, което пък няма да може да се конектне и оства с вързани ръце... Нали гадинкте все нет търсят? И изобщо..., който не знае сам да се пази и се ръга къде ли не, и Господ да слезе не може да го спаси... Най-големият риск за системата е ЗКУ. А и тебе мисля, че те интересува защитата да не бъде непробиваема... Иначе с какво ще си уплътняваш времето?

 

SSS сигурно вече е сложил AVG-то, което наистина е по-добрият вариант от 2-та, които го вълнуват, що се отнася до избора само на чист антивирус, без стена.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Непробиваема защита не могат да постигнат хора като Касперски и подобни мечти ги считам за неосъществими. Досега да бях я намерил, ако имаше такава. Сега на рисковият ми домашен компютър са Avira Free + Mamutu 2.0 + PrivateFirewall 6.1 Free - доволен съм от сработването им без загуба на скорости, но не ги считам за непреодолими. Някой творец вероятно ще се измъчи достатъчно и може и да успее- ако се справи и с блокиращите възможности на втората и третата програма. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

И двете програми са с орязана функционалност и не осигуряват комплексна защита - просто го имай предвид, пробвал съм го и съм го тествал. Avira Free + Mamutu 2.0 + PrivateFirewall 6.1 Free е доста по-добра комбинация, но мамутът не е безплатен. Avira + Comodo също е отличен вариант, ако авторите на Comodo престанат с маймунджулуците си.AVG Anti-Virus Free + PrivateFirewall 6.1 Free вероятно също ще е по-добра комбинация - тази обаче още не съм я пробвал.PrivateFirewall 6.1 Free е уникално добра за безплатна програма. Поздрави

Ще го имам предвид. :) Притеснява ме друго. Нпаример решавам да блокирам Windowblinds. Задавам на стената Block all activity. След което стартирам WB ...и програмата се зарежда. За да я блокирам тотално, трябва в host protection\known components\view list да премахна всички файлове, свързани с WB. A там са 1000 файла, на различни програми и един по един д аги търся...малко ми идва множко и ги трия всички. Тя стената после си пуска пак всичките, но без тези , на блокираната програма. Та така. Явно WB иска по-специално отношение . Може би заради сериозните промени по операционната които прави :haha:

edit: Иначе за сега нямам пробив. Явно outpost си върши добре работата. А и аз се опитвам да не й намирам.

Link to comment
Сподели другаде

В крайна сметка инсталирах AVG Anti-Virus Free + PrivateFirewall 6.1 Free.

За да извлечеш максимума от PrivateFirewall 6.1 Free се изискват доста настройки които не са толкова лесни.

Link to comment
Сподели другаде

Не е трудна като настройки PrivateFirewall 6.1 Free - може навсякъде да постави високо ниво на сигурност и постепенно да я разучава. На мен ми е интересно във времето как ще се представи тази изцяло безплатна комбинация. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

някой да има представа дали някъде из нета има ръководсто за работа с PrivateFirewall 6.1 Free. - ако е на БГ още по-добре

За съжаление няма ръковдства на бг език за почти никой защитен продукт. Или ако има е прекалено повърхностно и в повечето случай не върши работа.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип на мен ми се иска да драсна нещо за Privatefirewall, защото програмата го заслужава, но не мога да обещая/гарантирам нищо. Иначе няма много ръководства, защото самите програми не са много праволинейни, а са по-комплексни, което прави създаването на ръководство не особено лесна задача.
Link to comment
Сподели другаде

В други форуми чета мнения, че на Виста и Уиндоус 7 нямало смисъл да се инсталират бизплатни защитни стени като Private Firewall или PCTools и подобни, защото вградените защитни стени на Виста и Уиндоус 7 са напълно достатъчни за един домашен потребител и с нищо не били по-лоши от Private Firewall и PCTools и други безплатни алтернативи. Вярна ли е това, как мислите
Link to comment
Сподели другаде

В други форуми чета мнения, че на Виста и Уиндоус 7 нямало смисъл да се инсталират бизплатни защитни стени като Private Firewall или PCTools и подобни, защото вградените защитни стени на Виста и Уиндоус 7 са напълно достатъчни за един домашен потребител и с нищо не били по-лоши от Private Firewall и PCTools и други безплатни алтернативи. Вярна ли е това, как мислите

Има нещо такова. Стената на 7 наистина е доста по-напред спрямо по-ранните версии. И все пак HIPS механизмите могат да са полезни, а и обикновено отделните стени са все пак по-гъвкави откъм настройки. Така че отделна стена, особено с HIPS, съвсем може да не е безсмислена. Зависи от нуждите и предпочитанията на даден потребител.

Link to comment
Сподели другаде

Препоръчайте ми някоя, безплатна самостоятелна HIPS програма, която да става за Виста, че не мога да открия. В каталога на SoftVisia също няма за Виста, всички са за ХР.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...