Jump to content

Comodo Internet Security или AVG Anti-Virus Free


Препоръчан пост

Търся безплатна антивирусна програма и съм се спрял на Comodo Internet Security или AVG Anti-Virus Free. Искам да ви попитам коя от горепосочените две антивирусни е по-добра. Мерси предварително
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 32
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Любопитно ми е, как реши точно изборът ти да бъде между тези 2-те?

AVG си е само антивирус (не е кой знае какво), докато CIS включва антивирус (също не е кой знае какво) + много пекана защитна стена с HIPS, която обаче се настройва трудничко...

 

Защо не, примерно avast! или Avira Free + Outpost Free, Online Armor Free, или Private Firewall като защитна стена (редът е произволен)?

Link to comment
Сподели другаде

Ако говорим за чисто антивирусните възможности на Comodo Internet Security и AVG AntiVirus Free, бих избрал втората. И все пак има определено по-добри антивирусни, както спомена draco_volans.
Link to comment
Сподели другаде

Търся безплатна антивирусна програма и съм се спрял на Comodo Internet Security или AVG Anti-Virus Free. Искам да ви попитам коя от горепосочените две антивирусни е по-добра. Мерси предварително

Ай Ви Джи според мен е най доброто безплатно решение до момента,ако си оригинален Genuine Windows може да изтеглиш също безплатната Windows defender пускаш си стената на sp3

и си свиркай ;)

Link to comment
Сподели другаде

Ай Ви Джи според мен е най доброто безплатно решение до момента,ако си оригинален Genuine Windows може да изтеглиш също безплатната Windows defender пускаш си стената на sp3

и си свиркай ;)

 

Защо според теб AVG е най-доброто безплатно решение и с какво превъзхожда Avira Free и avast! Home? Сподели!

Link to comment
Сподели другаде

avast дава много фалшиви тревоги.

Авира два пъти повече:) Естествено на някои им допада да ги плашат и харесват тези които ловят най много,мислят си че,са по защитени!!!

Голяма заблуда.

Link to comment
Сподели другаде

avast дава много фалшиви тревоги.

 

От около 3 месеца съм с avast! и нямам впечатление за наистина много фалшиви тревоги. За това време имах само веднъж FP, за който и други изпищяха... И аз бях предубеден преди време, но така е като се четат само коментарите в Zamunda... avast! не е идеален, но FPs не са му най-тежкия грях... Просто е добра антивирусна и нищо повече... Който се интересува, има писано във форума, да потърси и прочете.

 

Преди бях с Avira Premium, но след като ми излови 5 pdf-a като гадинки ме отказа... Може пак да я пробвам някой път.

Link to comment
Сподели другаде

аvira free + outpost free според мен е чудесна комбинация. Много леки,с интуитивен интерфейс, като за незапознати с материята (като мен). А антивируса...не съм много съгласен за FP. При мен не е изпищявала не помня от кога.
Link to comment
Сподели другаде

аvira free + outpost free според мен е чудесна комбинация. Много леки,с интуитивен интерфейс, като за незапознати с материята (като мен). А антивируса...не съм много съгласен за FP. При мен не е изпищявала не помня от кога.

 

Ще припомня откога: цък и какво последва след това: цък , цък , цък

Не се заяждам, а споделям факти. Симпатяга си.

Link to comment
Сподели другаде

Ще припомня откога: цък

 

....и какво последва след това: цък,

цък, цък

 

Не се заяждам, а споделям факти. Симпатяга си.

Хубаво е да четеш симпатяга. На първия линк давам мнение, че нод е по-лека. Това не прави авира тежка антивирусна, нали? На втория линк FP e oт преди месец и половина, което не е малко време, нали? И на следващия ден след ъпдейт, FP - то изчезна. Самия аз изразих учудване от FP, защото съм го виждал не повече от 3-4 за година, а изведнъж бум. Само на fear, crysis, punkbuster ми е давала фалшиви тревоги. Не мога да се сетя за други. На третия линк става дума за различни настройки за търсене на рууткит, които явно не са ми особено ясни. Нормални са ми били и въпросите. Отговора ми за Четвъртия линк се крие в първия (повтаряш се) . А не ми се чете в момента много много.

Кое не ти е ясно? Това че пробвам различни неща, не означава че не съм доволен като цяло от резултата, а че търся перфектния, най-добрия, the best . Перфектния се оказа авира с outpost при мен. Между другото не се заяждам :haha:

еdit: И не е последвало. Първия линк е от най-скорошна дата. Избора ми от 1-вия линк, е следствие на избора ми направен когато съм писал постовете от линк номер 1 и 2 .

Link to comment
Сподели другаде

Добре, хубаво е да има мненния и от преди. :)

 

Edit: Изглежда си ме цитирал преди да коригирам последователността на линковете, извинявам се за което :)

Link to comment
Сподели другаде

Добре, хубаво е да има мненния и от преди. :)

 

Edit: Изглежда си ме цитирал преди да коригирам последователността на линковете, извинявам се за което :)

Няма значение. :) Мисълта ми е, че тази комбинация е добра. За мен най( поне за в момента). Може и да има по-сигурни и леки, същевременно и безплатни, но от тези ,които аз съм пробвал , най-ми хареса тази- avira free+ outpost free.

Link to comment
Сподели другаде

Няма значение. :) Мисълта ми е, че тази комбинация е добра. За мен най( поне за в момента). Може и да има по-сигурни и леки, същевременно и безплатни, но от тези ,които аз съм пробвал , най-ми хареса тази- avira free+ outpost free.

И двете програми са с орязана функционалност и не осигуряват комплексна защита - просто го имай предвид, пробвал съм го и съм го тествал. Avira Free + Mamutu 2.0 + PrivateFirewall 6.1 Free е доста по-добра комбинация, но мамутът не е безплатен. Avira + Comodo също е отличен вариант, ако авторите на Comodo престанат с маймунджулуците си.AVG Anti-Virus Free + PrivateFirewall 6.1 Free вероятно също ще е по-добра комбинация - тази обаче още не съм я пробвал.PrivateFirewall 6.1 Free е уникално добра за безплатна програма. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...