Jump to content

Препоръчан пост

Иконата на коша ми стои постоянно все едно че е пълен. Като го отворя вътре е празно а като дам да се трие ме пита дали съм сигурен че искам да изтрия папка уиндоус. Това някакъв вирус ли е? И ако е такъв как да го махна?
Link to comment
Сподели другаде

Иконата на коша ми стои постоянно все едно че е пълен. Като го отворя вътре е празно а като дам да се трие ме пита дали съм сигурен че искам да изтрия папка уиндоус. Това някакъв вирус ли е? И ако е такъв как да го махна?

Рестартирай компа и си готов.Но имаш адуер да знаеш.

Link to comment
Сподели другаде

Иконата на коша ми стои постоянно все едно че е пълен. Като го отворя вътре е празно а като дам да се трие ме пита дали съм сигурен че искам да изтрия папка уиндоус. Това някакъв вирус ли е? И ако е такъв как да го махна?

Явно ползваш Vista,няма да изтриваш иконата ,а съдържанието в кошчето.

Натисни клавиша F5 и ще се оправи,това е бъг на Windows Vista и така си остана.

 

P.s. И дай малко повече инфо,както те посъветва по-горе Night_Raven ,не се знае какво ще излезе.

Link to comment
Сподели другаде

Някаква информация за операционната система ще дадеш ли - каква е, SP, дали е чиста или самоделка, прехвалена на някой наш тракер?

 

 

ХР SP2 който ползвам от доста време над 2 години и ъпдейтнат до sp3 изтеглен от страницата на майкрософт така съм от почте 6 месеца но преди 4-5 дни стана нещо и от тогава кошчето седи все едно е пълно

Link to comment
Сподели другаде

ХР SP2 който ползвам от доста време над 2 години и ъпдейтнат до sp3 изтеглен от страницата на майкрософт така съм от почте 6 месеца но преди 4-5 дни стана нещо и от тогава кошчето седи все едно е пълно

Изтегли Taskbar Repair Tool Plus! и го запиши на дектопа,разархивирай го там и го стартирай.

Направи го както е на снимката и потвърди,след което рестартирай и виж как е.

http://www.kellys-korner-xp.com/taskbartool.png

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

За съжаление нищо не помага :(

Сканерах с

1. AVG 8.5

2. Malwarebytes' Anti-Malware

3. SUPERAntiSpyware

 

Всичко показва че съм 6+ не откриват нищо а проблема с коша остава.Изчества се единствено с пълно триене на коша ръчно с шифт и дел и така до следващото триене.

 

Ако може да кажете какво да правя

Link to comment
Сподели другаде

Иконата на коша ми стои постоянно все едно че е пълен. Като го отворя вътре е празно а като дам да се трие ме пита дали съм сигурен че искам да изтрия папка уиндоус. Това някакъв вирус ли е? И ако е такъв как да го махна?

 

Не го отваряй! Просто с десен бутон дай "Empty Recycle Bin"ако ти е активен, въпреки че вътре няма нищо.

Ако не става, може иконите да са разменени

Properties на Desktop-a

Desktop

Customize Desktop

Restore Default

OK

 

Ако и това не помага изтриваш коша / като системна папка от харда/ Windows си създава едно чисто ново, празно кошче. Изтриването става само през Explorer/My Computer

Start->Run->regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BitBucket]

Като го маркираш, в дясното поле се появяват редове, първият от които е NukeOnDelete със стойност 0 или 1 - можеш да смениш по твой избор.

Value Name: NukeOnDelete

Value Data: (0 = use recycle bin, 1 = permanently delete)

Link to comment
Сподели другаде

Иконата на коша ми стои постоянно все едно че е пълен. Като го отворя вътре е празно а като дам да се трие ме пита дали съм сигурен че искам да изтрия папка уиндоус. Това някакъв вирус ли е? И ако е такъв как да го махна?

Не е вирус. Това е бъг в Windows explorer. Изтрил си някой файл докато експлоръра още го е използвал, и въпреки това ти е позволил да го изтриеш. По принцип трябва да се оправи след рестарт, но щом не става пробвай да почистиш регистъра с някоя програмка.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...