Jump to content

Препоръчан пост

От тебе чувам, че така се наричат ''новата генерация гадини''. Който не му се вярва, може в Google, да напише ''rogue virus'' и щракнете на изображения, там ще можете да видите прекрасните прозорчета, които аз имах честа да видя и може би не видях всичките. Между другото ми се стори, че има и измислени /нереални/ вируси на пс-то. Т.е искам да кажа, че ми се стори, че тези вируси имат и такъв софтуер, който показваше такива вируси, които ги нямам. Може и да греша, но все пак трябва да се внимава. :blackcat:
Link to comment
Сподели другаде

От тебе чувам, че така се наричат ''новата генерация гадини''. Който не му се вярва, може в Google, да напише ''rogue virus'' и щракнете на изображения, там ще можете да видите прекрасните прозорчета, които аз имах честа да видя и може би не видях всичките. Между другото ми се стори, че има и измислени /нереални/ вируси на пс-то. Т.е искам да кажа, че ми се стори, че тези вируси имат и такъв софтуер, който показваше такива вируси, които ги нямам. Може и да греша, но все пак трябва да се внимава. :blackcat:

Тая фалшивата програма, дето си инсталирал съдържа такива боклуци нарочно и после ги хваща уж, за да те подлъже да й повярваш и купиш. Това е т.нар. rogue-софтуер.

Link to comment
Сподели другаде

Днес един приятел ми каза, че скоро време Windows-а ми ще се развали/повреди, заради този вид вирус, тъй като колкото и да съм го премахнал видимо, ''той вече бил счупил уиндоус-а''. Какво мислите така ли е или не. Времето ще си покаже най-добре, но питам информатино.
Link to comment
Сподели другаде

Днес един приятел ми каза, че скоро време Windows-а ми ще се развали/повреди, заради този вид вирус, тъй като колкото и да съм го премахнал видимо, ''той вече бил счупил уиндоус-а''. Какво мислите така ли е или не. Времето ще си покаже най-добре, но питам информатино.

Може и да имаш rogue програма и пак системата да работи нормално.Подобен вид rogue в големия си процент са създадени с рекламна и шпионска цел.Уж сканира и ти открива заплахи,а същевременно те кара да си платиш за да ги изчисти или пък те карат да преведеш пари по еди коя си сметка или пък те препраща към сайт с цел реклама на сайта и шпиониране чрез/от браузъра.Реално повечето от тях не представляват реална заплаха за системата.Повечето даже се деинсталират по нормален начин без никакви остатъци.Друг е въпроса,че има и доста коварни в стил TrojanHorse ,изчакват просто момента за сваляне от потребителя и стартиране на зловредния код от подвеждащите съобщения изскачащи на дектопа и предоставящите връзки към сваляне на опасен файл.

Link to comment
Сподели другаде

Невъзможни неща няма, но аз лично жестоко се съмнявам. Този вид заплахи нямат толкова разрушителни цели. Тяхната задача е да залъжат потребителя да си купи и/или инсталира това, което те му предлагат, лъжейки го, че намират зловредни обекти на системата. Такива заплахи обикновено не подменят и не повреждат нищо в системата, а просто се нагнездват и се стремят да изглеждат като легитимна програма.

 

Повечето даже се деинсталират по нормален начин без никакви остатъци.

За пръв път чувам за зловреден код, който да има деинсталация и да се премахва без остатъци. То има легитимни защитни програми, които оставят следи след себе си, та камо ли зловредни програми. Ти да не мислиш за toolbar-чета?

Link to comment
Сподели другаде

За пръв път чувам за зловреден код, който да има деинсталация и да се премахва без остатъци. То има легитимни защитни програми, които оставят следи след себе си, та камо ли зловредни програми. Ти да не мислиш за toolbar-чета?

Не съм твърдял, че всички!

Но понеже аз не вярвам във всичко каквото се пише в интернет,за това коментирам неща с които лично съм се спречквал.

Фалшивия с различни имена AntiVir 08 / AntiVir / Anti Vir XP се деинсталира нормално от add/remove programs

http://i40.tinypic.com/14azmgy.png

 

Фалшивия Personal Defender 2009,също от add/remove programs

http://www.precisesecurity.com/images/threats/personal-defender-2009.jpg

 

 

Това, че има по- мързеливи и бързи начини за премахване с инструменти,не означава, че някои от тях не могат да се премахнат и по стандартния начин от add/remove programs.

Link to comment
Сподели другаде

Странно защо тогава SUPERAntiSpyware и Malwarebytes' Anti-Malware се занимават да чистят тези заплахи, вместо просто да не правят нищо и из интернет да се предлага деинсталация на въпросния продукт, вместо сканиране с anti-malware програми.
Link to comment
Сподели другаде

Странно защо тогава SUPERAntiSpyware и Malwarebytes' Anti-Malware се занимават да чистят тези заплахи, вместо просто да не правят нищо и из интернет да се предлага деинсталация на въпросния продукт, вместо сканиране с anti-malware програми.

Премахването им не винаги е по силите на обикновения потребител,пък и много станаха подобни rogue програми в днешно време.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...