Jump to content

Препоръчан пост

Ами какво да правиш...? Цъкаш на "Махам се от тук" и повече не посещаваш мястото... Цъка ли на бутончето "Защо е блокиран сайта?" Там мисля, че има отговор на въпроса ти. Ако влезеш, има вероятност да лепнеш някоя гадинка: я троянче, я зловредно скриптче. Това, разбира се, ако антивирусната ти го проспи...
Link to comment
Сподели другаде

За какъв сайт по-точно става дума и коя програма ти го блокира? Аз известно време бях с Аваст,но се оказа,че ми блокира един руски сайт,който наистина беше потенциално опасен - ако цъкаш където ти падне:),но като я смених с Авира и се оправи проблема. Ако все пак много държиш да влезеш в онзи сайт - пробвай с някой линукс - може и с LiveCD.
Link to comment
Сподели другаде

След сканиране с malwarebytes ми показва ето това

Зарази в инсталационната папка на k-lite mega codec pack. Деинсталирах ги и след това изтеглих наново оt softvisia. Версиятае 5.0.5. Сканирах отново и няма вируси. Инсталирам ги и пак показва, че има зарази. А сега де. На кое да вярвам? А да трия 3-те файла не е желателно, защото са деинсталациони на кодеците.

post-8656-1250250252_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да е фалшива тревога. Ако имаш желание, можеш да ги докладваш на екипа на програмата. Ако искаш, можеш и да ги сканираш на сайт като VirusTotal, за да видиш антивирусни програми какво ще открият в тях.
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да е фалшива тревога. Ако имаш желание, можеш да ги докладваш на екипа на програмата. Ако искаш, можеш и да ги сканираш на сайт като VirusTotal, за да видиш антивирусни програми какво ще открият в тях.

Във virustotal, единствено mcаfee-gw-edition ги разпознава като зловредни. Днес след обновяване malwarebytes и тя не реагира.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
...фен на касперски...

Тоест когато нищо друго не помага форматирането БИ могло да помогне. Казвам би могло, защото, както мисля знаеш, има вируси, които остават и след форматирането...

 

Как да постъпя и на кого да вярвам,това го твърди човек с претенции на знаещ и можещ в тази сфера ? От друга страна когато съм питал хора които са учили информатика дали след форматиране/преинсталация може да остане зловреден код на дяла който е форматиран,всеки е казвал че това е абсурдно.

Link to comment
Сподели другаде

Как да постъпя и на кого да вярвам,това го твърди човек с претенции на знаещ и можещ в тази сфера ? От друга страна когато съм питал хора които са учили информатика дали след форматиране/преинсталация може да остане зловреден код на дяла който е форматиран,всеки е казвал че това е абсурдно.

Може да останат вируси - и аз така знам - в MBR-сектора, освен ако не се направи Low Level Format (формат на ниско ниво) със съответните инструменти, например софтуер от производителя на харддиска. Подобно твърдение е написано и тук: "6.Master Boot Record (MBR)

Всички твърди дискове съдържат главен запис за начално зареждане (Master Boot Record - MBR), към който се обръща компютърът при стартиране. MBR вирусите заразяват този запис на твърдия диск с вирусен код, когато системата зареди от заразена дискета. Често срещан начин на заразяване е когато потребителят забрави заразена дискета във флопидисковото устройство при изключване на компютърът. Следващия път, когато включи компютъра, той се опитва да зареди операционната система от дискетата, като заразява твърдия диск с вируса MBR. Впоследствие вирусът се изпълнява заедно с нормалния код на MBR всеки път когато системата се зарежда от вече заразения твърд диск. После вирусите MBR се опитват да заразят секторите за начално зареждане на дискети и дискове, когато бъдат използвани. MBR вирусите не се отстраняват от диска в процес на форматиране. Тъй като MBR се намира на различно място в диска, един вирус MBR трябва да бъде премахван с инструмент като FDISK или като системата се зареди от чиста стартова дискета, преди да бъде използвана антивирусна програма."

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...