Jump to content

Въпрос за предупреждения от ZoneAlarm


Препоръчан пост

Здравейте,наскоро си преинсталирах компютъра и си качих като защитна стена ZoneAlarm.Преди около час започнаха да изскачат предупреждения,че някой се опитва да влезе в компютъра ми.Ето това пише-------The firewall has blocked Internet access to your computer (TCP Port XXXXX)from "еди кой си ИП"(TCP Port XXXXX)[TCP Flags:S].

 

Това е постоянно,за 5 минути пише,че има примерно 15 опита да се влезе.Затова си мисля,че е нещо от програмата.Та какво всъщност става някой наистина се опитва да ми влезе в компа или просто е фалшива тревога?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,наскоро си преинсталирах компютъра и си качих като защитна стена ZoneAlarm.Преди около час започнаха да изскачат предупреждения,че някой се опитва да влезе в компютъра ми.Ето това пише-------The firewall has blocked Internet access to your computer (TCP Port XXXXX)from "еди кой си ИП"(TCP Port XXXXX)[TCP Flags:S].

 

Това е постоянно,за 5 минути пише,че има примерно 15 опита да се влезе.Затова си мисля,че е нещо от програмата.Та какво всъщност става някой наистина се опитва да ми влезе в компа или просто е фалшива тревога?

Фалшива тревога... Това да не е антивирусна програма да дава фалшиви тревоги? И аз получавам понякога доста често подобни съобщения (с Outpost Firewall Pro съм) и не съм си мислил досега, че са фалшиви... Просто програмата си върши работата. Ти искаш да е само мирно и тихо ли? Сигурно има опция да не ти показва тези съобщения повече, ако ти пречат.

Link to comment
Сподели другаде

Да има опция.Но просто ми се стори странно,защото кой пък точно би се интересувал да ми влезе в компютъра.Няма какво толкова да види.Пък и от къде може да ми вземе ип-адреса.Пък и при мен е постоянно за 5 минути ми изписва,че има 10-15 опита да ми влязат в компютъра.Може да е някакъв краш на програмата или нз затова питам.
Link to comment
Сподели другаде

Ако си с динамично IP, можеш да пробваш да си го смениш (Repair) и да видиш дали атаките ще спрат. Де да ги знаеш, някой болен мозък може се е прицелил...
Link to comment
Сподели другаде

За жалост не съм с динамично.Иначе досега да съм го забравил тоя проблем.;)

Намерих нещо интересно по моя проблем но въпреки,че направих всичко както си го пишеше няма промяна.Казваше се,че един ъпдейт на Windows влизал в конфликт с програмата и трябвало да се изтрие.Но при мен не подейства.

Link to comment
Сподели другаде

If you have recently patched your Windows computer with KB951748.

 

И аз го има този ъпдейт, но нямам проблеми с него. С Outpost Free съм... Сигурно важи само за Zone-то... Атаките, които получаваш, от различни IP-та ли са? Възможно е да се дължат на Exploit, който е заразил комп(ове) от твоята мрежа (примерно PC-то на комшиите) и да го използва за стартова площадка за атаки към другите компютри в мрежата, включително и твоя...

Link to comment
Сподели другаде

От различни Ип-та са.Сега тегла Outpost ще видим,какво ще стане.

 

Да питам.При спрян нет не би трябвало да могат да ми докопат компа нали?Се пак трябва да спра едната за да пусна другата.

Link to comment
Сподели другаде

От различни Ип-та са.Сега тегла Outpost ще видим,какво ще стане.

 

Да питам.При спрян нет не би трябвало да могат да ми докопат компа нали?Се пак трябва да спра едната за да пусна другата.

 

Ми при спрян нет, доста проблеми със зловреден код могат да се спестят... Внимавай как махаш Zone-то, защото при налични остатъци, може да се стигне до лоши конфликти... Съвременните стени бъркат много дълбоко в системата... и после трудно се почиства при смяна... Не знама точно как е със ZoneAlarm, но го имай впредвид...

Link to comment
Сподели другаде

Вече съм с Outpost Firewall :].Засега проблеми никакви. :bravo: Явно ZoneAlarm е откачила.

 

Мисля,че я махнах напълно.С Your Uninstaller! я делнах.

 

А я виж Local Area Connection=>Properties=>This connection uses the following items, дали драйверът на Zone-то още присъства. Ако е там го махни. По всяка вероятност, още имаш парчетии от програмата в регистрите..., но да се надяваме че няма да имаш проблеми... Коя версия на Outpost сложи - Free или Pro? Free не отстъпва кой знае колко на Pro. Ползваш я от 5 минути. Не бързай да се радваш... Следи в основния прозорец на прогрмата => Event Viewer => Firewall, дали ти зиписва за още атаки... Ако източникът е Exploit, Оutpost също ще те пази от атаките, но няма да ги спре, като събитие...

Link to comment
Сподели другаде

Проверих и няма драйвери на ZoneAlarm.Сложих Pro и нямах проблеми но малко след като се зарадвах ми изписа,че пак са ме нападнали пишеше някакъв Ип и го проверих изписа ми,че е на superhostingbg затова може би е било просто сайт или и аз нз.Е вече не пищи на всеки 5 минути.Само това беше и се свърши.Засега всичко е спокойно.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, искам да споделя и моето мнение за ZoneAlarm. Аз също съм с тази програма и съм много доволна. Но не ми пищи и не ми изписва, че има атаки към компютъра ми. Благодарение на превода който намерих във форума си я преинсталирах по указанията и скрийшотовете. Неприятното е, че когато има атаки ми блокирва компютъра, но пък за сметка на това, както се казва "да чукна на дърво" откакто я имам не съм се закачвала с вируси. Благодаря първо, че Ви има и на всички Вас, които си отделяте от времето за да правите преводи на програми. Така ние, които не знаем английски спокойно можем да разберем за какво става въпрос. Друго си е когато е на родният ти език. Благодаря Ви още веднъж от все сърце. Желая Ви много здраве, щастие, късмет, лични и професионални успехи. :yes:
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте, искам да споделя и моето мнение за ZoneAlarm. Аз също съм с тази програма и съм много доволна. Но не ми пищи и не ми изписва, че има атаки към компютъра ми. Благодарение на превода който намерих във форума си я преинсталирах по указанията и скрийшотовете. Неприятното е, че когато има атаки ми блокирва компютъра, но пък за сметка на това, както се казва "да чукна на дърво" откакто я имам не съм се закачвала с вируси. Благодаря първо, че Ви има и на всички Вас, които си отделяте от времето за да правите преводи на програми. Така ние, които не знаем английски спокойно можем да разберем за какво става въпрос. Друго си е когато е на родният ти език. Благодаря Ви още веднъж от все сърце. Желая Ви много здраве, щастие, късмет, лични и професионални успехи. :yes:

Моля,даите отзиви за Zone alarm free!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...