Jump to content

Препоръчан пост

EVEREST показва тази температура, която датчикът на дъното докладва. Ако има неточности, то те се дължат на дъното и датчика му, а не на програмата.

Добре е да отвориш комшютъра и да пипенш ръчно радиатора на охладителя на процесора колкото се може по-близо до самото дъно (в основата). Ако не можеш да си държиш ръката, значи прегрява.

 

MBAM и SAS не следят за нищо в безплатните си версии. Резидентните модули фигурират само в платените версии. Не знам ти какво ползваш.

 

Ами поне с такива впечатления съм останал макар че съм с безплатните версии (може би като съм чел за програмите написаното е било за платените версии)

Колкото до охладителя мога да си държа пръстите - не е чак толкова горещо,че да не мога да ги задържа - но пък тогава от къде ще идва въпросния проблем при 51 градуса???

Link to comment
Сподели другаде

Тогава бих ти предложил да демонтираш охладителя, да го почистиш от прах (така и така си го махнал), да почистиш пастата пастата на основата му, внимателно да почистиш пастата от самия процесор, да поставиш нова и да монтираш обратно охладителя.
Link to comment
Сподели другаде

Тогава бих ти предложил да демонтираш охладителя, да го почистиш от прах (така и така си го махнал), да почистиш пастата пастата на основата му, внимателно да почистиш пастата от самия процесор, да поставиш нова и да монтираш обратно охладителя.

 

Само да попитам - ако е засъхнала старата паста трябва ли радиатора да се движи

(в смисъл - като го хвана и леко завъртя той се движи - 1-2 милиметра понеже не смея повече)???

Link to comment
Сподели другаде

По-скоро не. Ако е засъхнала пастата, то това би трябвало да пречи на връткането на радиатора. И все пак можеш да направиш това, което ти казах. Дори и да не е засъхнала, пастата вече може да е загубила част от ефективността си или да има недобър контакт някъде.
Link to comment
Сподели другаде

По-скоро не. Ако е засъхнала пастата, то това би трябвало да пречи на връткането на радиатора. И все пак можеш да направиш това, което ти казах. Дори и да не е засъхнала, пастата вече може да е загубила част от ефективността си или да има недобър контакт някъде.

 

Днес смених пастата и температурата в момента е 28 градуса (това е значителен спад в температурата в сравнение с предишната 51 градуса)!

Дано вече да го няма проблема!

За сега добре се държи системата! :svlove:

Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

Смяната на пастата (термоинтерфейсът) не може да даде такава огромна разлика в температурата - от 51 да падне на 28 градуса. По-скоро охладителят на процесора не е правил добър контакт по една или друга причина.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...