Jump to content

Препоръчан пост

Дали ще доживея момент, когато хората ще спрат да препоръчват TuneUp. Коя опция на програмата имаш предвид?

Какво точно против имаш програмата? Тя има най-добрия дефрагметиращ инструмент от всички които знам.Точно това няма да му свърши работа,но може да опита поне със сканиране за повредени сектори от менюто на програмата.

 

П.с. Търся алтернативно решение да помогна на човека,мисля че подобна критика от твоя страна е неуместна.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Какво точно против имаш програмата? Тя има най-добрия дефрагметиращ инструмент от всички които знам.

Моля? Най-ефективният дефрагментатор към настоящия момент е PerfectDisk. Алгоритъмът му е бавничък, но е най-ефективният. Това е от платените разбира се. От безплатните за мен най-добрата програма е JkDefrag.

Дефрагментаторът на TuneUp не е за изхвърляне, но просто не е толкова добър да се бори с по-развитите програми.

Какво имам против програмата? Една голяма част от опциите на програмата са копирани от различни прозорци/панели на самия Windows. Друга голяма част пък от опциите се намират в безплатния TweakUI или фигурират под формата на .reg файлчета из интернет. Наистина уникалните за TuneUp настройки, които може да приложи, са много малко и всичките са съвсем забутани. Всички по-смислени настройки могат да бъдат пипнати безплатно, без помощта на TuneUp.

На практика TuneUp не предлага нищо реално полезно, което да го няма вече в Windows или за което да няма по-добра и/или безплатна програма. Да не говорим, че има и дори вредни и потенциално опасни инструменти в TuneUp - чистачката на регистратурата и чистачката на RAM.

TuneUp е в най-добрия случай една посредствена и излишна програма. В по-лоши ситуации е вредна и застрашаваща стабилната работа на системата програма.

 

Време е хората да спрат да ползват такива програми, защото те реално не решават проблеми. Те дори ги създават понякога.

 

Добавено: след като искаш да препоръчаш сканиране за лоши сектори, защо не препоръчаш доказан инструмент като HDD Regenerator? Или евентуално програма на производителя на твърдия диск?

Link to comment
Сподели другаде

Моля? Най-ефективният дефрагментатор към настоящия момент е PerfectDisk. Алгоритъмът му е бавничък, но е най-ефективният. Това е от платените разбира се. От безплатните за мен най-добрата програма е JkDefrag.

Дефрагментаторът на TuneUp не е за изхвърляне, но просто не е толкова добър да се бори с по-развитите програми.

Какво имам против програмата? Една голяма част от опциите на програмата са копирани от различни прозорци/панели на самия Windows. Друга голяма част пък от опциите се намират в безплатния TweakUI или фигурират под формата на .reg файлчета из интернет. Наистина уникалните за TuneUp настройки, които може да приложи, са много малко и всичките са съвсем забутани. Всички по-смислени настройки могат да бъдат пипнати безплатно, без помощта на TuneUp.

На практика TuneUp не предлага нищо реално полезно, което да го няма вече в Windows или за което да няма по-добра и/или безплатна програма. Да не говорим, че има и дори вредни и потенциално опасни инструменти в TuneUp - чистачката на регистратурата и чистачката на RAM.

TuneUp е в най-добрия случай една посредствена и излишна програма. В по-лоши ситуации е вредна и застрашаваща стабилната работа на системата.

 

Време е хората да спрат да ползват такива програми, защото те реално не решават проблеми. Те дори ги създават понякога.

Няма да се "жени" за тази програма,поне ще опита с инструмента за поправяне на повредени сектори,затова и я предложих.Ако ти имаш да предложиш друго,сподели!

Link to comment
Сподели другаде

Не щеш още да го преинсталираш по класическия начин? Не ти се занимава сигурно...

 

Не че не ми се занимава. Една загуба от 40-50 минути, нужни за преинсталирането няма да е нещо фрапантно, но просто не съм убеден дали това е причината. Преди около 10 минути на 2 пъти пуснах препоръчания от Night_Raven HDD Regenerator. Пуснах го 2 пъти, като и при двата още в самото начало компютъра заби. Според мен, това е една причина да мисля,че проблема е хардуерен. Ще изчакам до утре/или до вечерта/,да взема 1 диск и да пусна Аvira Antivir Rescue System. Aко системата забие и при нея, то явно ще посетя сервиза. Ако ли, то тогава вече ще пробвам преинсталация.

Link to comment
Сподели другаде

Можеш профилактично да пуснеш тест на паметта с Memtest86+, ако разполагаш с празен диск или празна дискета. Ако не се появят грешки още в началото го остави да се повърти 1-2 часа.
Link to comment
Сподели другаде

Можеш профилактично да пуснеш тест на паметта с Memtest86+, ако разполагаш с празен диск или празна дискета. Ако не се появят грешки още в началото го остави да се повърти 1-2 часа.

Мерси, Nght_Raven. Ще го направя довечера или утре, тъй като в момента имам недостиг на дискове. След приключването на теста, ще пиша какво е станало. :)

Link to comment
Сподели другаде

Вече наистина започна да издава багажа явно. Бях пуснал uTorrent и теглих един филм. Токът обаче спря и стартирах компютъра отново. Когато пуснах отново торент клиента, започна да проверява какво количество от информацията е изтеглено.И изведнъж машината отново заби и е така всеки път като пусна uTorrent. Май натоварването започна да му идва твърде много но компютъра. :(
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Пиша ви след доста време, за което се извинявам. Направих препоръчаните от вас тестове(за което благодаря :peace: ). Нямаше никакви грешки по RAM- паметта, както и останалите компоненти. Накрая се реших и го занесох в сервиза. След 2 дена, отидох да си го взема. Проблема се оказа повреден SATA-кабел :OK: , бяха го сменили и проблема се оправи. Компютърът отново си лети( е не буквално :D ), и се надявам да ми бъде верен помощник още дълго време. А на Вас изключително много благодаря, че се отзовахте, и се опитахте да оправите проблема. Искрени благодарности към всички! :bravo:
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...