Jump to content

Препоръчан пост

Деинсталирах от Control Panel, указаните от Night_Raven програми, но проблема със забиването си остава. При нормална работа на компютъра нямам проблеми. Но когато започна да сканирам системата с ESET Antivirus NOD32 и Malwarebytes` Anti-Malware, някъде по средата на сканирането компютърът забива и както казах единствения начин да се работи с него е да се рестартира.Ето и снимка на захранването и температурите на компютъра.

 

http://img194.imageshack.us/img194/8296/25430998.th.png

 

 

Нещо не ми харесва температурата на микрочипа от дънната платка (MCP -62 C). Особено сега, когато е лято... Вероятно се вдига много температурата при сканиране, т.е при изпълнение на IO операции, когато се натоварва шината.

Няма да бъде зле да я следиш тази температура при сканиране...

 

П.С. Това е само идея, но не е зле да се провери.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Благодаря за идеята. Веднага проверих. Пуснах антивирусната и същевременно наблюдавах стойностите на температурите. Компютърът очаквано отново заби, но последната стойност на температурата на микрочипа беше 62 градуса по Целзий. При рестартиране Windows не успя да се зареди от първия път. Сега като ми напомни, забелязвам значителна разлика.До преди две седмици/може и малко повече/, температурата на съответния микрочип беше 52 градуса, при обикновени условия.Явно се е повишила драстично от тогава.Все повече започвам да подозирам, че проблема е хардуерен.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за идеята. Веднага проверих. Пуснах антивирусната и същевременно наблюдавах стойностите на температурите. Компютърът очаквано отново заби, но последната стойност на температурата на микрочипа беше 62 градуса по Целзий. При рестартиране Windows не успя да се зареди от първия път. Сега като ми напомни, забелязвам значителна разлика.До преди две седмици/може и малко повече/, температурата на съответния микрочип беше 52 градуса, при обикновени условия.Явно се е повишила драстично от тогава.Все повече започвам да подозирам, че проблема е хардуерен.

 

Няма да ти струва нищо, ако отвориш компа и да го почистиш от прах. Пък ако ти останат малко пари, сложи поне един вентилатор, които да изкарва топлия въздух от кутията.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за идеята. Веднага проверих. Пуснах антивирусната и същевременно наблюдавах стойностите на температурите. Компютърът очаквано отново заби, но последната стойност на температурата на микрочипа беше 62 градуса по Целзий. При рестартиране Windows не успя да се зареди от първия път. Сега като ми напомни, забелязвам значителна разлика.До преди две седмици/може и малко повече/, температурата на съответния микрочип беше 52 градуса, при обикновени условия.Явно се е повишила драстично от тогава.Все повече започвам да подозирам, че проблема е хардуерен.

Пусни му тогава един тест за стабилност с евереста - горе "Инструменти" -> Тест за стабилност. Сложи отметки навсякъде и го стартирай да поработи 15-20 мин. и гледай стойностите там... да видиш какво ще се получи. Плюс това нали пишеш, че още със стартирането на компютъра имало проблем - той не е имал време да прегрее толкова бързо. Според мен проблема е софтуерен.

Link to comment
Сподели другаде

Пуснах теста.Продължи 20 минути преди да го спра. Погледнах темепературните стойности, които не се бяха изменили драстично.Всички бяха в рамките на нормалното, освен че микрочипа подържаше температура от 60-62 градуса. Ако проблема е софтуерен се чудя, дали не е останало нещо в системата след деинсталацията на онези програми. Т.е да има все още нещо, което да предизвиква тези сривове в системата.
Link to comment
Сподели другаде

Пуснах теста.Продължи 20 минути преди да го спра. Погледнах темепературните стойности, които не се бяха изменили драстично.Всички бяха в рамките на нормалното, освен че микрочипа подържаше температура от 60-62 градуса. Ако проблема е софтуерен се чудя, дали не е останало нещо в системата след деинсталацията на онези програми. Т.е да има все още нещо, което да предизвиква тези сривове в системата.

Провери ли томовете за грешки за повредени сектори? Windows има вграден инструмент за тази цел.

Link to comment
Сподели другаде

Провери ли томовете за грешки за повредени сектори? Windows има вграден инструмент за тази цел.

Здравей mihnev . Да не би инструмента за който говориш да се стартира с десен клик върху disk drive, след това properties и след него tools? Питам те за да знам дали е това ,или е друг инструмент за който не се досещам. :)

Link to comment
Сподели другаде

Да, същият инструмент е.

Друго, което можеш да пробваш, е да сканираш под Safe Mode, колкото да видиш дали ще забие.

Друг тест е да свалиш някой спасителен диск (например на Avira или Dr.Web) и да boot-неш от него и да сканираш, за да видиш дали ще забие. Ако е хардуерен проблем, ще забие. Ако е софтуерен, няма.

Link to comment
Сподели другаде

Пуснах инструмента. Проверих първо един от дяловете, на които не е инсталиран Windows. Когато сложих отметките и започна сканирането, след около 2-3 минути компютъра отново заби. Рестартирах го. Пуснах го под Safe Mode. Там,при сканиране с Malwarebytes' Anti-Malware, системата не заби. При ESET Antivirus NOD32, системата отново заби. Все още не съм сканирал, чрез Avira Antivir Rescue System, но до 1 час и това ще направя. Най-много ме пристеснява това, че системата заби по време на сканирането на твърдия диск. :(
Link to comment
Сподели другаде

Пуснах инструмента. Проверих първо един от дяловете, на които не е инсталиран Windows. Когато сложих отметките и започна сканирането....

Опитай с дял /C и на коя фаза ти заби от проверката?

При натоварване на процесора се рестартира,едва ли от зловреден код,по-скоро имаш хардуерен проблем.Виж за слаби връзки и дали нямаш избил/надут кондензатор,за друго не се сещам,освен ако машината ти е в гаранция да я занесеш на ремонт.

Link to comment
Сподели другаде

Опитай с дял /C и на коя фаза ти заби от проверката?

 

Ще пробвам с дял С. Доколкото си спомням ми заби в началото на 4 фаза. Изписа ми, че започва 4 фаза и това беше.

Направих проверка и на диск С. Абсолютно по-същия начин- забива на 40% на 4 фаза и това е. Явно проблема наистина е хардуерен. :(

Link to comment
Сподели другаде

Ще пробвам с дял С. Доколкото си спомням ми заби в началото на 4 фаза. Изписа ми, че започва 4 фаза и това беше.

Ами,да,така и предполагах,тя натоварва най-много и най- дълга, като време.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах и с диск С. Абсолютно по същия начин се развиха нещата- започва сканирането, минава първите 3 фаза и на 40% от 4 фаза компютърър забива. :( Явно наистина проблема е хардуерен. :(
Link to comment
Сподели другаде

Пробвах и с диск С. Абсолютно по същия начин се развиха нещата- започва сканирането, минава първите 3 фаза и на 40% от 4 фаза компютърър забива. :( Явно наистина проблема е хардуерен. :(

Опитай да оптимизираш и сканирай за повреди със http://softvisia.com/download.php?view.786 и ако при нея ти забие,определено си за сервиз. :(

Link to comment
Сподели другаде

Дали ще доживея момент, когато хората ще спрат да препоръчват TuneUp. Аз пък ще си позволя да посъветвам обратното: не се занимавай с боклуци от рода на TuneUp.

Извърши теста с някой спасителен диск и ако и там забие, значи има хардуерен проблем, който е най-вероятно да е прегряване, дефектна памет или дефектен твърд диск.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...