Jump to content

Препоръчан пост

Ще може ли шотче кой точно файл се засича и как се засича?
Притеснява ме третия шот,тъй като след скана на AVG,SAS и МАМ не засякоха троянци.Би трябвало да са изчистени.

post-7301-1243828479_thumb.jpg

post-7301-1243828491_thumb.jpg

post-7301-1243828501_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ако преди AVG AntiVirus е засичала рууткит и след деинсталацията на DAEMON Tools е спряла да засича, а сега след повторната инсталация на DAEMON Tools отново се засича, значи най-вероятно е фалшива тревога. Евентуално можеш да опиташ да добавиш папката WINDOWS\system32\Drivers към изключенията, за да не се сканира.

Алтернатива е да минеш на друга програма за виртуални устройства, но ще загубиш част от емулационните възможности на DAEMON Tools.

Link to comment
Сподели другаде

Ето,какво засечеAVG вчера и при натиснане на remove all unhealed infections ми показва следното съобщение.Стартирах програмата DriverView и не можах да намеря този драйвър,което значи,че наистина е скрит.Що се отнася до предишните два ги премахнах и компа за сега работи нормално.Премахнах и този и след рестарта,който AVG поиска,пак всичко тръгна нормално.Опасявам се обаче,някой път да не сгафя нещо да се прецака.Възможно ли е това да е от някоя игра.

post-7301-1243914877_thumb.jpg

post-7301-1243914891_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Вече казах, че скритият драйвер най-вероятно е на програма за емулация на оптични устройства - DAEMON Tools е основният заподозрян.
Кажи,някоя друга програма за виртуални устроиства,която ще е близка до DAEMON tools.
Link to comment
Сподели другаде

Ако говорим просто за емулация на оптично устройство, тогава бих предложил Virtual CloneDrive. Това е достатъчно в повечето случаи. За игри с по-сериозни защити обаче може да не свърши работа.
Link to comment
Сподели другаде

Ако говорим просто за емулация на оптично устройство, тогава бих предложил Virtual CloneDrive. Това е достатъчно в повечето случаи. За игри с по-сериозни защити обаче може да не свърши работа.
Възможно ли е проблемат да идва от Team Viewer.Преди малко сина ми каза,че това е програма,с която можеш да влизаш в друг комп.Възможно ли е след,като се свързва с други компютри да ми засича AVG заразени драйвери.
Link to comment
Сподели другаде

Вече казах, че скритият драйвер най-вероятно е на програма за емулация на оптични устройства - DAEMON Tools е основният заподозрян.

Само,не мога да разбера,защо при изтриването на всеки засечен драйвър се появява нов,но с друго име.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...