Jump to content

Помощ браузерите ми не се отварят!


Препоръчан пост

Пейстни следния текст в нов текстов документ и го запази на десктопа под името CFScript (или CFScript.txt, ако работиш с показани разширения):

KillAll::

File::
c:\windows\Setup1.exe
c:\windows\ST6UNST.EXE
c:\windows\system32\mlfcache.dat
c:\windows\system32\ezdigsgn.dat

Folder::
c:\documents and settings\Elenh\Application Data\HiYo
c:\documents and settings\multiskype\Application Data\HiYo
c:\documents and settings\All Users\Application Data\HiYo
c:\program files\HiYo

Registry::
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\WebrootSpySweeperService]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon\notify\efcDVOhH]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\windows nt\currentversion\winlogon\notify\jkkHWPfc]
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{5e9864d2-7b3d-11dd-b86b-001a92319fca}]
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{97171f77-1786-11de-9650-001a92319fca}]
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\H]

Провлачи текстовия файл върху ComboFix, както е показано тук:

http://www.softvisia.com/users/Night_Raven/Security/cfsdnd2.gif

 

Внимание: това са инструкции за конкретния потребител. Ако сте друг потребител със същия или подобен проблем, НЕ прилагайте текущите инструкции в действие.

 

След това дай новия лог.

 

===

 

Имаш заразени флашки. Т.е. свързвала си такива към компютъра. Ако имаш твои флашки, които ползваш, направи следното:

1) изтегли Flash_Disinfector и го запази на десктопа;

2) стартирай инструмента и следвай инструкциите, ако има такива;

3) когато бъдеш помолен(а), свържи всички flash устройствата, които имаш, и кликни OK;

4) изчакай да приключи почистването;

5) когато се появи прозореца с надпис "Done !!", кликни OK.

 

Ако трябва повтори операцията колкото пъти се налага, докато почистиш всички флаш устройства, които имаш.

Забрани Autorun функцията за флаш устройствата. Ако не знаеш как, кажи.

 

===

 

Компютърът ти е наблъскан с ненужен и дори калпав софтуер. Не е задължително да преинсталираш (макар да не е лоша идея), но след следващата преинсталация (когато и да е тя) се опитвай да си подбираш софтуера. Избягвай да посещаваш съмнителни сайтове и източници на нелегален софтуер, защото от там се прихващат доста гадинки.

И не ползвай Windows-и самоделки. Ползвай чисти версии на Windows.

Обновявай си софтуера.

Link to comment
Сподели другаде

Готово,направих всичко необходимо.Флашки нямам,ако не броим Интернета ми който е Мобилен и е с флашка.Веднъж един познат си сваля файлове от компютъра ми с флашка,така че е възможно да е от там,незная.Благодаря изключително много за помощтта,за съветите на Night Raven и се надявам цялата тази тема да бъде полезна и на други потребители с подобен или същия проблем.Пожелавам обаче: на никого дано не се налага! Успех на всички! :computer: :bye:
Link to comment
Сподели другаде

A впрочем забравих да сложа резултатите от последния доклад на ComboFix.Пращам ги като прикачен файл,тъй като списъкът е доста дълъг. :)

Ако се налага да правя още нещо кажете ми и прощавайте за некопетентността ми!

Относно Autorun функцията за флаш устройствата,не нямам представа как се спира,кажете ми моля.

Log2.txt

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...