Jump to content

Ad-Aware Free ще има ли конфликт с NOD32?


Препоръчан пост

Здравейте.Искам да си сложа Ad-Aware free,но имам инсталирани NOD32 Antivirus v3 и BitDefender.Та въпросите са ми дали е добра Ad-Aware като програма и дали ще се сработва с гореспоменатите.Благодаря предварително :).
Link to comment
Сподели другаде

По принцип Ad-Aware има за цел борба с adware и spyware и не трябва да си пречи с никоя антивирусна, дори и да имаше резидентен скенер, а Free версията няма такъв. Така че: не, Ad-Aware Free не трябва да си пречи с нито една от другите програми.

Отделен е въпросът, че програмата е на практика безполезна - не засича почти никакви реални заплахи, освен най-дребните и безобидните, и е недобре написана и леко тромава. Като цяло лично аз не бих си и помислял да я ползвам.

Link to comment
Сподели другаде

Двете категорично най-добри са SUPERAntiSpyware Free и Malwarebytes' Anti-Malware. Безплатните версии не разполагат с резидентни модули за защита.

Spybot - Search & Destroy също не е лоша, макар и като цяло да не е толкова добра, колкото предните две. Има резидентна защита, която обаче май понякога създава повече проблеми, отколкото да решава.

Link to comment
Сподели другаде

Spybot я знам отдавна и си спомням че ме питаше за всяко нещо което правя,благодаря все пак.Ще пробвам SUPERAntispyware free щом ми я препоръчваш :).Благодаря отново.

 

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Аз отдавна съм я премахнал от списъка си тази програма, но при NOD32 v2 и версиите на Ad-Aware до 2007 г. имаха конфликт. Проблемът беше, че Ad-Watch модула на Ad-Aware блокираше достъпа на NOD32 до регистратурата. От версия 2007 на Ad-Aware не знам как стоя нещата, но въпреки всичко не я препоръчвам поради множество видни причини. Това, което е препоръчал Night_Raven - MalwareBytes' Anti-Malware и SuperAntiSpyware са по-добрият избор.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Значи антивиросната е перфектна само да можеш да я настроиш.Когато теглиш нещо и има вирус то ти го тегли до 99% най-много и после отказва вообще да го качи на компа ти.Когато отваряш саит с вирус то даже да не го отваря.Ама и да не можеш щом аз съм момичче на 13 и мога да я update да си чистя вирусите то тогава няма да имаш проблем с нея.СЛАГАЙ СИ Я!!!!!!! :-8
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Искам да си сложа Ad-Aware free,но имам инсталирани NOD32 Antivirus v3 и BitDefender.Та въпросите са ми дали е добра Ad-Aware като програма и дали ще се сработва с гореспоменатите.Благодаря предварително :).

Имаш инсталирани NOD32 и BitDefender? Не си ли чувал или чел, че трябва да имаш само една антивирусна програма?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...