Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Nikssi, за 4 дни ползване при мен два пъти се крашна.Чрез програмата им изпратих рапортите и я деинсталирах. Имаш ли подобни констатации?

 

Не,нямам. Да не си добавил нещо подсилващо и оттам да идва конфликта? HIPS си е напълно достатъчен и допълнителни IDS са направо пречка. Китайският шпионин ако пък не е причината пък на ...

Link to comment
Сподели другаде

След дълго умуване си инсталирах Windows 7 Ultimate X64. За първи път се сблъсквам с 64 битова операционна система, а от четене във форума разбирам, че е доста по защитена от 32 битова. Сега съм пред дилемата какъв защитен софтуер да използвам. Свикнал съм много с COMODO Firewall, но все още не смея да го инсталирам, защото ми правеше много проблеми под Windows Vista SP2 X32. Също така виждам, че за много кратък период излизат нови версии на програмата, в които постоянно се опитват да решат проблеми свързани с Windows 7. Затова искам да попитам, има ли смисъл да инсталирам тази или друга подобна защитна стена + HIPS? Ако някой е ползвал подобен продукт за защита на такава операционна система, моля да сподели! Не съм почитател много на антивирусни продукти, но ако в крайна сметка това е подходящия начин за защита в случая ще трябва да се примиря. Може да дадете и предложения за такива.

Не знам и с какъв софтуер да проверявам за скрити зловредни процеси, които се стартират със системата. Пробвах с GMER, но дава грешка. MBR също не може да сканира коректно:

 

Stealth MBR rootkit/Mebroot/Sinowal detector 0.3.7 by Gmer, http://www.gmer.net

 

device: opened successfully

user: MBR read successfully

kernel: error reading MBR

 

HijackThis v2.0.2 също не може да се справи. Май само Autoruns работи нормално, но не знам дали е достатъчен. Колкото и да не съм наясно със зловредния код, все пак горе-долу мога да се ориентирам кой процес е съмнителен и да се допитам до Google или във форума.

Извинявам се ако някъде тук е обсъждан този въпрос, но аз не успях да открия. Ако е така, моля за линк за да прочета!

 

Очаквам с нетърпение отговорите, че не ми се "цапа" системата с излишен софтуер, особено защитен.

Благодаря предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Не,нямам. Да не си добавил нещо подсилващо и оттам да идва конфликта? HIPS си е напълно достатъчен и допълнителни IDS са направо пречка. Китайският шпионин ако пък не е причината пък на ...

На този компютър бе само платената a-squared. Двете компании работят съвместно и не би трябвало да има несъвместимости.... Освен мамутът да е бил с частичен принос. Iobit Pro там не е бил инсталиран - на другия компютър е в отлично съжителство с пълнофункционалния Comodo IS Free. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

След дълго умуване си инсталирах Windows 7 Ultimate X64. За първи път се сблъсквам с 64 битова операционна система, а от четене във форума разбирам, че е доста по защитена от 32 битова. Сега съм пред дилемата какъв защитен софтуер да използвам. Свикнал съм много с COMODO Firewall, но все още не смея да го инсталирам, защото ми правеше много проблеми под Windows Vista SP2 X32. Също така виждам, че за много кратък период излизат нови версии на програмата, в които постоянно се опитват да решат проблеми свързани с Windows 7. Затова искам да попитам, има ли смисъл да инсталирам тази или друга подобна защитна стена + HIPS? Ако някой е ползвал подобен продукт за защита на такава операционна система, моля да сподели! Не съм почитател много на антивирусни продукти, но ако в крайна сметка това е подходящия начин за защита в случая ще трябва да се примиря. Може да дадете и предложения за такива.

Не знам и с какъв софтуер да проверявам за скрити зловредни процеси, които се стартират със системата. Пробвах с GMER, но дава грешка. MBR също не може да сканира коректно:

 

Stealth MBR rootkit/Mebroot/Sinowal detector 0.3.7 by Gmer, http://www.gmer.net

 

device: opened successfully

user: MBR read successfully

kernel: error reading MBR

 

HijackThis v2.0.2 също не може да се справи. Май само Autoruns работи нормално, но не знам дали е достатъчен. Колкото и да не съм наясно със зловредния код, все пак горе-долу мога да се ориентирам кой процес е съмнителен и да се допитам до Google или във форума.

Извинявам се ако някъде тук е обсъждан този въпрос, но аз не успях да открия. Ако е така, моля за линк за да прочета!

 

Очаквам с нетърпение отговорите, че не ми се "цапа" системата с излишен софтуер, особено защитен.

Благодаря предварително!

Според мене поне още 1-2 години пройзводителите на софтуер ще дооправят програмите си за Windows 7,защо ти трябва да се самонаказваш ?

 

Съмнявам се че дори Windows 7 X64 ще ти осигури по-добра защита от ХР + едно от най-добрите HIPS приложения + правилни решения ( ако не ползваш DefenseWall )

 

Лог файловете от HijackThis може да ги проверяваш тук

 

http://www.hijackthis.de/

Link to comment
Сподели другаде

Според мене поне още 1-2 години пройзводителите на софтуер ще дооправят програмите си за Windows 7,защо ти трябва да се самонаказваш ?

 

Съмнявам се че дори Windows 7 X64 ще ти осигури по-добра защита от ХР + едно от най-добрите HIPS приложения + правилни решения ( ако не ползваш DefenseWall )

 

Лог файловете от HijackThis може да ги проверяваш тук

 

http://www.hijackthis.de/

 

Повярвай, ще му осигури. Това, че ти не искаш да го признаеш или ти е скучно с него е отделен въпрос.

А кой знае може машинката ти да е слаба за този Win. Истината е обаче, че за прът път от много време на сам, тази версия на MS е невероятна.

Дори не съм си и помислял, че някога ще го кажа.

А по тази логика, какво ще стане с Win 7 x64 + качествен HIPS...WinXP си е швейцарско сирене. То и затова повечете инструменти не бачкат под Win 7x64.

Просто за момента няма за къде да бързат производителите, тъй като има доста хора които ползват Win XP SP2 и Win Vista x86...

А за това дали новите програми ще са съвместими с Win 7 x64 го решават и самите MS. Ако дадат зелена светлина до PatchGuard структурата и намалят ценичките за sig. verification...положението ще се промени, но това едва ли ще се случи.

 

Ето какво казват от Zemana по въпроса:

 

Why don't you offer a product for 64-bit Windows?

A: Unfortunately, AntiLogger does not support Windows 64-bit operating systems because in 64-bit editions of the Windows, Microsoft has extended the core of the operating system and the kernel in such a way that it routinely performs self-checks to detect any tampering. This miracle of an extension is affectionately nicknamed PatchGuard.

 

The proactive protection provided by AntiLogger is not supported by the Windows 64-bit kernel, so AntiLogger must make some changes to the kernel to implement the proactive protection. This is detected by PatchGuard as tampering, and so the system crashes soon after AntiLogger is installed. If, in the future, Microsoft will remove the PatchGuard from their 64-bit systems, we will provide a 64-bit edition of AntiLogger. But we do not think Microsoft will abandon PatchGuard.

Link to comment
Сподели другаде

При пипане тук там на Win 7 x86 също няма нужда според мен от допълнителни Firewall+HIPS програми в защита.Защитната стена също е много подобрена и има куп възможности за допълнителна настройка и промяна на мрежовите правила,дори на отделни приложния.Да не говорим,че в последно време интернет достъпа става чрез радиомодеми(рутери),които в днешно време са доста усъвършенствани в защитен план.
Link to comment
Сподели другаде

Според мене поне още 1-2 години пройзводителите на софтуер ще дооправят програмите си за Windows 7,защо ти трябва да се самонаказваш ?

 

Съмнявам се че дори Windows 7 X64 ще ти осигури по-добра защита от ХР + едно от най-добрите HIPS приложения + правилни решения ( ако не ползваш DefenseWall )

прав си за програмите под уин 7, но не си прав за защитата (бях писал по напред какво що). от известно време скайп ми крашва ей така от нищото, опитвах 3.8 и 4.1 версии, но все същия резултат. порових се из форуми и установих че проблемът не е само в моя телевизор. затова и преминах на виста и засега съм доволен. и не е нужно да се укрепяваш и опасваш с какво ли не, за да си защитен. достатъчно е да внимаваш къде влизаш и да не отваряш съмнителни файлове. подобна виртуализация е твърде неподходяща за един работен компютър действащ с office/sql/photoshop и каквото се сетите. никой НЯМА да се занимава да слага отделни правила за файлове, програми и т.н. не е ресурсоефективно да отделяш повече време за антивируси/хипсове/виртуализации, наместо за действителната си работа. замисли се над това.

Link to comment
Сподели другаде

Според мене поне още 1-2 години пройзводителите на софтуер ще дооправят програмите си за Windows 7,защо ти трябва да се самонаказваш ?

 

Съмнявам се че дори Windows 7 X64 ще ти осигури по-добра защита от ХР + едно от най-добрите HIPS приложения + правилни решения ( ако не ползваш DefenseWall )

 

Лог файловете от HijackThis може да ги проверяваш тук

 

http://www.hijackthis.de/

Какви 1-2 години, какви 5 лева? Кажи коя програма не бачка под windows7\64 bit? Taка наизуст като говори някой много се дразня, защото подвеждате потребителите във форумите. И много от тях по навик говорят, че еди си кое не работело, ядяла ресурси, тежка била, само защото така били чували от ''специалисти'', а дори не са пробвали операционната. Аз пък ще ти кажа - всичко работи под уин 7 \64 бит. Поне от програмите , които съм инсталирал при мен. Никакви бъгове, никакви увисвания, нищо. Сега буквално нямам за какво да се хвана и да човъркам по уина или оптимизирам, защото просто работи перфектно. Допълнителна стена не съм слагал, но и не ми трябва. Ако някоя защитна стена не работи коректно под 7-цата, пука ми. Така или иначе нямам нужда от нея. Нали операционната си има? Дори и да има проблем с дадено приложение, не е фатално. Под хп нямал ли си проблем с програми и бъгове им? За това първо пробвай и тогава говори. И аз изказах подобно на твоето мнение, твърдях наизуст, защото слушах ''специалистите'' пишещи във форумите, но съм грешал. За мен windows 7 е най-добрата операционна, която са изкарвали майкрософт до сега.

Ето и програмите и игрите, инсталирани при мен, и нито една не се е ''издънила''- evga precision, bittorent, skype, everest, gom palyer, ccleaner, sa dictionary, winrar, cpuid hwmonitor, daemon tools, fraps, gpu-z, mbam, fulltitlt, pokerstars, crysis, modern warfare2, call of duty 4, crysis, fifa10, grid, mozilla, opera. Тепърва ще слагам и други приложения. Така че грешката е във вашите телевизори, не в операционната.

еdit: И слагайте читави версии на 7-цата. Вече има две такива във... сещате се къде.

еdit2: за драйвърите на видеокартите също има доста писания по форуми, че били бъгави под 7-цата. Пълна глупост. Четири различни съм пробвал на нвдия и нито един не е се издънил. Проблема се получава с драйвърите при някой, защото за 4-5 месеца сменят 20 версии, заради тъпите си бенчове и мерене на...Та оттам и проблемите.

Link to comment
Сподели другаде

за скайп поне определено мога да твърдя, че има проблеми и за да докажа твърдението си ще дам няколко линка към различни форуми

http://forum.skype.com/index.php?showtopic=274081

http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itproappcompat/thread/d562ad7e-13cd-4134-8e26-cc0b18348072

http://www.techsupportforum.com/microsoft-support/windows-vista-windows-7-support/366554-skype-crash-windows-reboots-instead-loading.html

 

и за да не се сметне, че съм против уиндоус 7 ще допълня, че е наистина добра ОС, разпознава ми всичкия хардуер и зарежда доста бързо. проблем освен скайп (но не отначало - впоследствие се появи проблемът) беше и новата версия на зоун аларм стената

Link to comment
Сподели другаде

за скайп поне определено мога да твърдя, че има проблеми и за да докажа твърдението си ще дам няколко линка към различни форуми .

Изрично само версия 4 има 100% съвместимост с новата OS,кой им е крив,че се мъчат да подкарват стари или бета версии на Skype?

Не, че аз не съм сега с 3.8 под Win7 и нямам грижи :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

@liver преди време по тия форуми се подвизаваше един новоизлюпен пророк на Линукс май ставаш като него .А особенно за драйвърите на Nvidia недей да говориш така че е просто смешно.
Link to comment
Сподели другаде

А особенно за драйвърите на Nvidia недей да говориш така че е просто смешно.

:offtopic:

Кое е смешно,че няма проблем с драйвърите на Nvidia,еми прав е, няма проблем аз съм точно с последния билд 191.07_desktop_win7_winvista_32bit_english_whql под Windows7 Ultimate ?

Друг е въпроса,че модела на видео картата или дъното(ако е вградена) не трябва да е по стара от 2007г.Това си го пише изрично в оф.сайта на Nvidia ,но няма кой да го прочете и веднага, тази ОС не ставала.

Link to comment
Сподели другаде

не мисля че има две мнения - самата ОС е прекалено отскоро официална и трябва да мине време докато се отстранят различните бъгове, несъвместимости, крашове. факт е обаче, че има множество подобрения спрямо виста. (включително и в стената)
Link to comment
Сподели другаде

Малко стана каша.

Дали Windows 7 x64 е по-сигурна от Windows XP SP3 със защитни програми е доста относително. По принцип за x64 системи има някои HIPS програми, но те не са толкова сигурни. T.e. Comodo Internet Security на x86 платформа е доста по-сигурна отколкото на х64 платформа. Това е точно заради PatchGuard, който не позволява kernel mode hooks и програмите не могат да вършат работата си както по принцип я вършат на x86 системи. Няма HIPS програми, които да предлагат същото ниво на защита на x64 системи, което предлагат на x86 системите. Така че да речем Windows 7 x64 с Comodo Internet Security не е кой знае колко по-сигурна от Windows XP SP3 x86 с Comodo Internet Security. Разбира се има и доста други фактори, които също оказват влияние.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...