Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Tanganika, пробвал ли си Defense+ на Comodo в самостоятелен режим? Този режим възниква след исталация на Comodo Antivirus и изключване след това на антивируса от настройките му. Проактивната защита си функционира впечатляващо и сама. Може да се комбинира с други защитни стени и антивируси - получават се интересни защитни конгломерати.На мен доста ми хареса варианта с Privatefirewall Free - и с изключен антивирус ми допада повече.Тези остатъци от Sandboxie и FlexTpe защо не ги отстраниш ръчно? Намери ги къде са и ги изтрий. Ако се инатят - има програми за изтриване на защитени файлове. MBAM също е окомплектована с подобен инструмент. Поздрави

По този начин си избрал да ползваш само HIPS-а му.

Като стена Комодо не отстъпва по нищо на Privatefirewall Free , единствено Outpost Firewall Pro има качества ( като стена не HIPS ) които Комодо не притежава.

Практическите ми наблюдения на аматьор са че е най-добре само една програма да се грижи за сигурността на ОС.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Практическите ми наблюдения на аматьор са че е най-добре само една програма да се грижи за сигурността на ОС.

Което обаче не е така. Няма никаква зависимост между броя на защитните програми и нивото на защитеност. Стига отделните програми да са подбрани правилно (което означава най-вече да няма повтарящи/застъпващи се като функции), то защитата може да бъде без проблем и по-добра и от цялостен пакет за защита на системата.

Link to comment
Сподели другаде

Резултат от сканирането на домашния ми компютър защитаван от Avira Premium Security Suite

 

http://i34.tinypic.com/14cv58y.jpg

 

Каква е тази стена,какво е това чудо ? :blackcat:

Link to comment
Сподели другаде

И при положение, че единствената промяна е в режима за банкиране/разплащане, не виждам как тази версия ще е по-лека от предходната, а тя не беше от най-леките.
Link to comment
Сподели другаде

И при положение, че единствената промяна е в режима за банкиране/разплащане, не виждам как тази версия ще е по-лека от предходната, а тя не беше от най-леките.

Значи компютъра ми се е повредил.

Link to comment
Сподели другаде

Tanganika, ти почисти ли ползваната ОС от разни ненужни неща? Например с Ashampoo WinOptimizer или с друга подобна програма?

ОС винаги е била подържана с Ace Utilities а диска е бил дефрагментиран,не е от това.Просто е по-лека от предната версия.

Link to comment
Сподели другаде

1. Правилната поддръжка на операционната система по-скоро изключва използването на TuneUp/System Mechanic/Ace Utilities/Ashampoo WinOptimizer и прочее.

2. Никога не подценявай пласибо ефекта.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Pesho.

 

 

Порта се отваря от приложението или се раздава от операционната система.

 

 

Защитна стена която филтрира пакети, може да бъде настроена да не допуска всякакви пакети, освен от определено IP или определен порт, или двете заедно.

Така за всички порта ще е филтриран (не видим/достъпен) освен за определено IP/порт записани в заглавната част на

пакета.

Ако има правило, входящ трафик за Skype на порт 80, но само от отдалечен порт 3333, и без филтър за протокол и IP, то ще може да се свърже само този със Skype, който ползва оказания порт в защитната стена или ползва някое приложение за пренасочване на портове.

 

Така разбирам маскиран порт. Едновременно достъпен за едни и не достъпен за други.

Привет nikikom,

Въпросите бяха конкретни, което предполага и конкретен отговор.

1.Всяко приложение, създадено от разработчиците му да контактува с мрежата може да отваря само порт/или портове/ за който е настроено. По смисъла на въпроса защитната стена не може да отваря портове ако в разработката и не е заложено изискване за достъп до мрежата.Ако е предвидена такава възможност е препоръчително да се самоблокира, защото от гледна точка на сигурността защитната стена е единственото приложение чието действие не подлежи на контрол.

2.Маскирането на портовете от стената е защитно действие, но не и ограничително.Към това действие стената пристъпва когато установи неправомерни действия от отдалечен хост с непозволени според зададените настройки на стената инструменти/включва различните типове портскенери/и чрез свойте инструменти/стената/ прави портовете невидими само за атакуващият, но не и за нормално комункиращият хост.

За това, какво се раздава от операционната система:Open Ports on Windows XP

За Skype: Не е нужно да създаваш правила, просто отвори опцийте и размаркирай алтернативните портове 80 и 443 на който иска да слуша и съответно ще отвори.

 

http://img201.imageshack.us/img201/8035/newproject.jpg

http://img147.imageshack.us/img147/5963/nm1aa.gif

Link to comment
Сподели другаде

1. Правилната поддръжка на операционната система по-скоро изключва използването на TuneUp/System Mechanic/Ace Utilities/Ashampoo WinOptimizer и прочее.

2. Никога не подценявай пласибо ефекта.

Коя програма препоръчваш за тази цел,ако е нужно да се ползва такава ?

Link to comment
Сподели другаде

Никоя. Windows няма нужда от специализирана програма за поддръжка. Windows разполага с всичко нужно вградено в ОС.

Те пък така работят тези вградени програми, че няма кой да види... Имат по-скоро базови функции. Затова се създават външни по-добри програми като плейъри, дефрагментатори, деинсталатори, за разглеждане и редакция на картини, за запис на дискове и други. Затова искат и пари за тях, ако не бяха добри - колко време биха могли да ги продават?

Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

Аз съм сигурен, че ако рекат, от M$ могат да вкарат силно подобрени версии на вече наличните вградени програми за поддръжка на операционната им система. Така де, те си я познават най-добре. Както и пълен набор от други програми, чиито качества да превишават тези на програмите, които се копуват/предлагат отделно сега. Сигурно и M$ Office щяха да вградят, но пустата защита на конкуренцията :cooldude: Ако не беше тя, сигурно сега Windows щеше да представлява нещо като Linux дистрибуциите - идват си с почти всичко, или което потрябва, се изтегля през синаптик и т.н. Само че, във финансово/правно отношение, щеше да е пълна тяхна противоположност... Но все пак, другите фирмици и те трябва хляб да ядат...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...