Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

На мен пък ми се струва, че пак се изпада в крайности. tanganika, говориш за stealth-нати портове, сякаш е от критично значение да са такива. Толкова ло голямо значение има за теб дадената стена да "скрива" портовете?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Относно тези online тестове,какво толкова се захващате за тях като за чиста монета? Та нека да споделя впечатление:

Използвам услугите на два доставчика.С една и съща конфигурация съм и с единия доставчик, теста се проваля,а с другия го минавам.

С този, който се проваля,причината е, че ми показва, че имам затворен порт 1 и 2,естествено всички останали са в stealth режим.

Така,че каква е логиката да не го минавам,при положение, че въпросните портове са затворени и още повече резултатите са различни,на основание на какво? И естествено веднага ми се натяква накрая на теста да инсталирам Outpust,като при него положението е същото?

Link to comment
Сподели другаде

Когато човек е имал усложнения след DDOS-атаки - това изискване му е като задължително. Особено когато това по никакъв начин не пречи на нищо при ползването на Интернет. Нека можещите да пробват със стотиците си подчинени с отдалечено управление компютри срещу липса в празното пространство...
Link to comment
Сподели другаде

Ама, ти си мислиш, че скритите (stealth) портове те правят по-защитен от затворените? О, не е така. В някои отношения дори скритите портове всъщност натоварват повече мрежите и водят до създаване на излишен трафик.
Link to comment
Сподели другаде

На мен ми е достатъчно с единия компютър да не мога да локализирам другия и обратно... Който иска нека както може да ги търси и намира...Искам да са си невидими- за да няма досадни любопитковци. Не, че имам нещо за крадене - те ако знаят, няма да са любопитни и да си рискуват "софтуера".Само това чакам. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Това е нормално изказване за човек при който неканените гости са често срещано явление.

Има на в предвид,че ще го засече(как и с какво обаче,само той си знае) и ще докладва във VIRUSTOTAL,т.е.пръв откривател се пише.

Link to comment
Сподели другаде

Това е нормално изказване за човек при който неканените гости са често срещано явление.

Има на в предвид,че ще го засече(как и с какво обаче,само той си знае) и ще докладва във VIRUSTOTAL,т.е.пръв откривател се пише.

Не откривател - отреагиращ е по-точно казано.Непознатият вредоносен код ми е многогодишно хоби.Интересен ми е като нещо ново и различно.Подбора на защитни продукти в тази връзка е нещо доста важно -обаче, ако не пиша какво ползвам- никой няма да ме упреква в спам...Вече съм с друг вариант IDS+HIPS - вариации на вредоносен код са причина. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Nikikom

От тия снимки нищо не разбрах за настройките на стената. Дай и линк към сайта.

 

https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

 

Night_Raven

На мен пък ми се струва, че пак се изпада в крайности. tanganika, говориш за stealth-нати портове, сякаш е от критично значение да са такива. Толкова ло голямо значение има за теб дадената стена да "скрива" портовете?

 

Тя ги скрива но при определени условия отговаря на повикванията т.е. все пак съм видим.

 

Night_Raven

Ама, ти си мислиш, че скритите (stealth) портове те правят по-защитен от затворените? О, не е така. В някои отношения дори скритите портове всъщност натоварват повече мрежите и водят до създаване на излишен трафик.

 

Да разбирам ли че затворен порт не може да бъде ползван за проникване т.е.атакуващия трябва да открие отворен такъв за да има успех ?

Link to comment
Сподели другаде

Да разбирам ли че затворен порт не може да бъде ползван за проникване т.е.атакуващия трябва да открие отворен такъв за да има успех ?

Да. Разликата между затворен и скрит порт не е толкова голяма. И в двата случая портът на практика е затворен. В първия случай стената съобщава, че портът е затворен, а във втория случай мълчи и не се обажда въобще. Нивото на защита на практика е едно и също. Не разбирам защо всички са луднали по stealth-нати портове. Това дори е лошо в някои ситуации, а освен това губи време и генерира излишен трафик, който само товари мрежите.

Link to comment
Сподели другаде

Да. Разликата между затворен и скрит порт не е толкова голяма. И в двата случая портът на практика е затворен. В първия случай стената съобщава, че портът е затворен, а във втория случай мълчи и не се обажда въобще. Нивото на защита на практика е едно и също. Не разбирам защо всички са луднали по stealth-нати портове. Това дори е лошо в някои ситуации, а освен това губи време и генерира излишен трафик, който само товари мрежите.

Когато не съм наясно с някои неща предпочитам да внимавам (страх лозе пази) докато не получа информация от надежден източник как стоят нещата.

 

Обнових MBAM сканирах системата и след като приключи сканирането затворих програмата но стената на Symantec EP 11 ми зададе този въпрос

 

http://i38.tinypic.com/ie2zw6.jpg

 

защо ли MBAM иска да се свързва с интернет ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...