Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Online Armor Free задава по-малко въпроси от PC Tools Firewall Plus но това не и пречи да се справя на 100 % с Комодския тест,а и всички останали.

COMODO Firewall е най-стабилно работещата стена от всички които съм ползвал. Online Armor и PC Tools Firewall рестартират ОС когато стартирам dr.Web cureit за проверки,не знам какво толкова им прави но не издържат на напъна.От една годи на ползвам COMODO Firewall и просто е непоклатима.Не знам какво е това забиване,рестартиране или каквито и да било други проблеми работи като Швейцарски часовник.

Комодския тест дори бих казал че е много ценен,нищо фенско не откривам защото първите шест стени в тестовете на „matousec” го преминават успешно.

Като пишете такива работи, вярвате ли си?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Online Armor Personal Firewall 3.5.0.14 Free преминава всички тестовете без никакви допълнителни настройки.Хората са помислили за всички потребители :yes:

С KIS, това се случва при мен. Tози тест, какво му прави на това svchost. exe, не знам. След което следва познатото съобщение на dcom service и т.н.

post-8656-1252488126_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Когато едно приложение се възползва по някакъв начин от друго, което вече има достъп до интернет, едвали ли това е работа на защитната стена. По скоро на допълнителните HIPS инструменти.

Ако стената е със строги правила, може и без HIPS в конкретния случай.

Link to comment
Сподели другаде

С KIS, това се случва при мен. Tози тест, какво му прави на това svchost. exe, не знам. След което следва познатото съобщение на dcom service и т.н.

Може би разработчиците му не са го предвидели да се стартира под тази ОС.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven

Ако стената е със строги правила, може и без HIPS в конкретния случай.

В конкретния случай, иденственото решение е да се филтрирват отдалечените IP-та, но това едва ли е най-удобния начин за сърфиране в интернет.

Link to comment
Сподели другаде

Под строги правила имам предвид задаване на достъп на всяка програма само по/до необходимите й портове и, ако е възможно, IP адреси. Не всички програми комуникират винаги с един и същ IP адрес, затова за тях не може да се укаже конкретно само един, но пък и ограничаването по портове е достатъчно в повечето случаи.
Link to comment
Сподели другаде

Може би разработчиците му не са го предвидели да се стартира под тази ОС.

Не те разбрах. Би ли пояснил? Ако имаш предвид операционната ми, тя е xp със sp3. Не вярвам да не са го предвидили точно за xp, защото това е най-ползваната операционна все още. Между другото , мой познат също пробва теста. И той е с KIS2010, xp sp3, и резултата му е същия (60\340), с изключение на това, че не му излиза съобщението с последвалия рестарт. Тanganika твърди, че този тест KIS го минава без проблем. Поне така разбирам от по-предните му постове.

Link to comment
Сподели другаде

Не те разбрах. Би ли пояснил? Ако имаш предвид операционната ми, тя е xp със sp3. Не вярвам да не са го предвидили точно за xp, защото това е най-ползваната операционна все още. Между другото , мой познат също пробва теста. И той е с KIS2010, xp sp3, и резултата му е същия (60\340), с изключение на това, че не му излиза съобщението с последвалия рестарт. Тanganika твърди, че този тест KIS го минава без проблем. Поне така разбирам от по-предните му постове.

 

Не съм разбрал,явно ползваш тема наподобяваща на MAC OS

 

P.s. Точно за кой тест става въпрос,ако може връзка към него!

Link to comment
Сподели другаде

Не съм разбрал,явно ползваш тема наподобяваща на MAC OS

 

P.s. Точно за кой тест става въпрос,ако може връзка към него!

http://personalfirewall.comodo.com/cltinfo.html

Link to comment
Сподели другаде

Под строги правила имам предвид задаване на достъп на всяка програма само по/до необходимите й портове и, ако е възможно, IP адреси. Не всички програми комуникират винаги с един и същ IP адрес, затова за тях не може да се укаже конкретно само един, но пък и ограничаването по портове е достатъчно в повечето случаи.

Филтрирането по IP, пак е част от правилата за отделното приложение. Разбирасе че не може да се приложи за всички приложения, примерно за торент клиент.

 

По тоя начин теста firehole няма как да мине не зависиму че съм спрял HIPS-а на Касперски.

 

http://store.picbg.net/pubpic/C0/41/632613e41609c041.JPG

 

Едва ли резултата щеше да е такъв ако за Mozilla Firefox имаше правило: Изходящт трафик по TCP към отдалечени портове 80 и 443 за всички отдалечени IP-та.

Link to comment
Сподели другаде

Между другото , мой познат също пробва теста. И той е с KIS2010, xp sp3, и резултата му е същия (60\340)

Колко е реален,само разработчиците му знаят за това.

Kis 2010 463(b)

http://share.pacomlan.com/images/nzE07319.jpg

 

 

P.s. Нека сега да видим нагледно резултат от Comodo IS

Link to comment
Сподели другаде

Мihnev, въобще не се съмнявам в KIS. Просто все още не мога да му направя добре настройките. И го върнах на дефолт. Ако може да постнеш някой и друг шот на твоите, ще е супер. Естествено, ако не е проблем , защото това си е играчка. Малко нахално от моя страна, но съм длъжен да попитам . ;)
Link to comment
Сподели другаде

Мihnev, въобще не се съмнявам в KIS. Просто все още не мога да му направя добре настройките. И го върнах на дефолт. Ако може да постнеш някой и друг шот на твоите, ще е супер. Естествено, ако не е проблем , защото това си е играчка. Малко нахално от моя страна, но съм длъжен да попитам . ;)

От към настройки не променям много неща,това е строго индивидуално според нуждите на потребителя!

Може така да настрои програмата,че изобщо да не може да се стартира тестовия файл и не само той. (пример Tanganika с Comodo )

Казвал съм го и преди,не може да настроиш нещо, което да е враждебно настроено към всички и всичко,а да искаш работата да върви гладко и с останалите програми.

Та за това ще направя примерни настройки за KIS 2010 463, разделени на два типа:

1.Оптимални настройки--->много добра производителност* + защитеност на такова ниво,което няма да доведе до фатални последици.

2.Агресивни настройки--->не добра производителност* + защитеност на такова ниво,че и птичка няма да прехвръкне.

 

Забележка:*Производителност-Влияние над системата!

Link to comment
Сподели другаде

Птичка може да не може - но някой комар все ще се промуши... Няколко украински творци направо ме отказаха засега да инсталирам KIS 2010.Имам усещане, че само спрямо руската програма разработват творенията си - докараха ме до задължителност за ползване на IDS+HIPS от други производители.Благодарен съм им - така разбрах, че това е по-добрият избор. Нещата с дефинициите изглежда изостават в догонването. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...