Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Горкия тест от къде да знае че браузъра е стартиран в изолирана среда нещо не му мина номера и при Online Armor :beatedup:

 

http://i26.tinypic.com/aeqo2b.jpg

 

Този не само Комодо го минава но и Online Armor,а този единствен пропуск се дължи на моя грешка !

 

http://i25.tinypic.com/119074m.jpg

 

Като трябва да се вземе предвид че това е платената версия на ОА и непознатите приложения по подразбиране се стартират в изолирана среда а аз съм им дал права/шанс за да проведа тестовете

 

PC Tools Firewall Plus се изложи много сериозно на Комодския тест :computer:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Комодския тест според мен е подходящо подбран критерий за фенството на ползвателите им и ни най-малко не може да повлияе на преценката ми за съвместното представяне на безплатните PC Tools Firewall Plus и ThreatFire.Не досаждат и функционират автоматизирано за разлика от Comodo.Освен това никъде не съм прочел някой да упреква авторите им за разни шпиониращи прибавки.Дано престанат и авторите на Comodo. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Version 3.10.102363.531 : 7th July, 2009

# NEW! COMODO HopSurf Toolbar - COMODO SafeSurf Toolbar has been discontinued and superseded by COMODO HopSurf Toolbar.

 

Правят лъжливи маневри и сменят Tool-баретата засега... Вълкът кожата си мени...

Link to comment
Сподели другаде

Комодския тест според мен е подходящо подбран критерий за фенството на ползвателите им и ни най-малко не може да повлияе на преценката ми за съвместното представяне на безплатните PC Tools Firewall Plus и ThreatFire.Не досаждат и функционират автоматизирано за разлика от Comodo.Освен това никъде не съм прочел някой да упреква авторите им за разни шпиониращи прибавки.Дано престанат и авторите на Comodo. Поздрави

Online Armor Free задава по-малко въпроси от PC Tools Firewall Plus но това не и пречи да се справя на 100 % с Комодския тест,а и всички останали.

COMODO Firewall е най-стабилно работещата стена от всички които съм ползвал. Online Armor и PC Tools Firewall рестартират ОС когато стартирам dr.Web cureit за проверки,не знам какво толкова им прави но не издържат на напъна.От една годи на ползвам COMODO Firewall и просто е непоклатима.Не знам какво е това забиване,рестартиране или каквито и да било други проблеми работи като Швейцарски часовник.

Комодския тест дори бих казал че е много ценен,нищо фенско не откривам защото първите шест стени в тестовете на „matousec” го преминават успешно.

Link to comment
Сподели другаде

Online Armor Free също досажда с доста въпроси.Когато стартираш dr.Web cureit защо смяташ, че точно защитните стени причиняват рестарт?Вредоносният код също често предизвиква рестартиране- в стремежа си да се намърда в новостартиращия Win.Аз се убедих, че и твоята любимка пропуска и не е непреодолима преграда. COMODO Firewall ти допада защото вероятно често не инсталираш и деинсталираш нови програми.
Link to comment
Сподели другаде

Когато тествате КИС 2010 с HIPS теста на Комодо, преминете в интерактивен режим, като преди това разрешите стартирането на самия тест естествено...

Аз в момента съм с KAV Wks 6.0.4.1150 и проактивната му защита затрива тестовете- не искам да я изключвам за да пробвам антихакера с ХИПС тест....

 

Заради дугия тест с " цък1, цък2 и цък3" спрях антивируса и проактивната защита, цъках, ама нищо не се случва- какъв трябва да е резултата наистина....

Link to comment
Сподели другаде

Когато тествате КИС 2010 с HIPS теста на Комодо, преминете в интерактивен режим, като преди това разрешите стартирането на самия тест естествено...

Аз в момента съм с KAV Wks 6.0.4.1150 и проактивната му защита затрива тестовете- не искам да я изключвам за да пробвам антихакера с ХИПС тест....

 

Заради дугия тест с " цък1, цък2 и цък3" спрях антивируса и проактивната защита, цъках, ама нищо не се случва- какъв трябва да е резултата наистина....

И на трите цъквания, следва зареждане на браузъра, което значи ''провал'' на защитата (според comodo) . Дали е така, не знам.

Link to comment
Сподели другаде

Online Armor Free също досажда с доста въпроси.Когато стартираш dr.Web cureit защо смяташ, че точно защитните стени причиняват рестарт?Вредоносният код също често предизвиква рестартиране- в стремежа си да се намърда в новостартиращия Win.Аз се убедих, че и твоята любимка пропуска и не е непреодолима преграда. COMODO Firewall ти допада защото вероятно често не инсталираш и деинсталираш нови програми.

На това се казва защита,пуска зловредния код в капана и го оставя да се напъва до второ пришествие без да може да се изяви.Защо обаче когато сканиам с dr.Web cureit в присъствието на Комодо такива рестарти никога не е имало ? Поздрави

 

Liver

И на трите цъквания, следва зареждане на браузъра, което значи ''провал'' на защитата (според comodo) . Дали е така, не знам.

 

Че е така е така,но толкова ли му е на анти-хакера на Касперски ?

Link to comment
Сподели другаде

Че е така е така,но толкова ли му е на анти-хакера на Касперски ?

Не мога да ти отговоря. Не съм запознат все още с продукта на каспер. Вероятно не съм го настроил като хората. Но ти самия винаги си давал за пример тестовете на matousec. E, там каспер е на 2-ро място. Къде ли е истината според теб?

Цялостен защитен пакет, който да заема толкова малко ресурси, аз не съм виждал. Антивирус или защитна стена, сама по себе си да, но пълна защита , заемаща 15-20-30 мб...в никакъв случай няма да го махна, ако ще и всички тестове на комодо да пропусне. Ще му дам време и разуча.

Link to comment
Сподели другаде

Не мога да ти отговоря. Не съм запознат все още с продукта на каспер. Вероятно не съм го настроил като хората. Но ти самия винаги си давал за пример тестовете на matousec. E, там каспер е на 2-ро място. Къде ли е истината според теб?

Цялостен защитен пакет, който да заема толкова малко ресурси, аз не съм виждал. Антивирус или защитна стена, сама по себе си да, но пълна защита , заемаща 15-20-30 мб...в никакъв случай няма да го махна, ако ще и всички тестове на комодо да пропусне. Ще му дам време и разуча.

Kaspersky Internet Security участва в тестовете на matousec,а не KAV Wks който няма HIPS,няма какво да му тестват и вероятно ще се издъни много сериозно.

Kaspersky Internet Security минава Комодския тест :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Kaspersky Internet Security участва в тестовете на matousec,а не KAV Wks който няма HIPS,няма какво да му тестват и вероятно ще се издъни много сериозно.

Kaspersky Internet Security минава Комодския тест :yes:

Mинава, но при какви настройки? Точно за това говоря. НЯМА НА БГ НИЩО СЪЩЕСТВЕНО КАТО ИНФО. 10000 страници в нета на бг за защитни продукти, но абсолютно безполезни. Ръководствата се свеждат до - натисни next, бутона на който пише ''ЗАЩИТНА СТЕНА'' е за защитната стена, проактивната защита се настройва от опции\проактивна защита, натисни Update за обновяване и бла, бла, бла и т.н. Като че съм сляп и сам да го видя. Пълен шит. Чак се ядосвам. Това може да свърши работа на човек , който за пръв път вижда комп. Или на циганин с 4-ти клас , хванат от улицата. Дори на средно-статистически и незапознат с материята потребител, това не може да му помогне за адекватни настройки на продукта. По абсолютно никакъв начин. Извода е, че който иска да научи дори повърхностните неща, за каквото и да става въпрос, ще трябва да подобри английския си.

Link to comment
Сподели другаде

Mинава, но при какви настройки? Точно за това говоря. НЯМА НА БГ НИЩО СЪЩЕСТВЕНО КАТО ИНФО. 10000 страници в нета на бг за защитни продукти, но абсолютно безполезни. Ръководствата се свеждат до - натисни next, бутона на който пише ''ЗАЩИТНА СТЕНА'' е за защитната стена, проактивната защита се настройва от опции\проактивна защита, натисни Update за обновяване и бла, бла, бла и т.н. Като че съм сляп и сам да го видя. Пълен шит. Чак се ядосвам. Това може да свърши работа на човек , който за пръв път вижда комп. Или на циганин с 4-ти клас , хванат от улицата. Дори на средно-статистически и незапознат с материята потребител, това не може да му помогне за адекватни настройки на продукта. По абсолютно никакъв начин. Извода е, че който иска да научи дори повърхностните неща, за каквото и да става въпрос, ще трябва да подобри английския си.

Online Armor Personal Firewall 3.5.0.14 Free преминава всички тестовете без никакви допълнителни настройки.Хората са помислили за всички потребители :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Comodo инсталиран само като защитна стена, пропусна всички тестове за пробив, както и KAV v.6 WW без Proactive Defense, но с пуснати HIPS инструменти всичко е блокирано.

CPILSuite - http://personalfirewall.comodo.com/cpiltest.html

firehole - http://keir.net/firehole.html

PCFlankLeaktest - http://www.pcflank.com/pcflankleaktest.htm

 

Когато едно приложение се възползва по някакъв начин от друго, което вече има достъп до интернет, едвали ли това е работа на защитната стена. По скоро на допълнителните HIPS инструменти.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...