Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

mihnev, ще трябва да те разочаровам. Фаила си работи.

Защо така се получава при дръпнат кабел не знам.

Приятно гледане.

 

Мъчиш се да ме обеждаваш,че без ел. ток ще светне ел.лампа,айде моля те!

Лека от мен и нищо лично,развесели ме тази вечер,определено!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Мъчиш се да ме обеждаваш,че без ток ще свети ел.лампата,айде моля те!

Лека от мен и нищо лично!

mihnev, имаш две възможности. Едната да говориш ей така, а другата да направиш това което те карам.

Свали си Microsoft Network Monitor или Wireshark и пробвай файла.

Отново видеото

http://4storing.com/diqxoa/0dfa82e6288361a...ccd5035c53.html

 

Защо така се получава при дръпнат кабел незнам.

Ако мислиш да Не пробваш това което те карам, по-добре не пиши по тая тема вече. Все пак аз пробвах с дръпнат кабел, както си направил и ти. Иначе според теб излиза, че Microsoft Network Monitor, Wireshark, Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations и файла LeakTest лъжат.

Аиде и отмен лека, че ще заспа вече :giggle: .

Link to comment
Сподели другаде

mihnev, имаш две възможности. Едната да говориш ей така, а другата да направиш това което те карам.

Свали си Microsoft Network Monitor или Wireshark и пробвай файла.

Отново видеото

http://4storing.com/diqxoa/0dfa82e6288361a...ccd5035c53.html

 

Защо така се получава при дръпнат кабел незнам.

Ако мислиш да Не пробваш това което те карам, по-добре не пиши по тая тема вече. Все пак аз пробвах с дръпнат кабел, както си направил и ти. Иначе според теб излиза, че Microsoft Network Monitor, Wireshark, Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations и файла LeakTest лъжат.

Аиде и отмен лека, че ще заспа вече :giggle: .

Много добре виждам поведението на файла и какво прави,мислиш ли че не съм го проследил/

Ако напъваш за снимки,кажи!

Не съм споменавал,че файла не работи,работи ,да ,фалшив и верен на продажниците си!

Лека,че и аз заспивам!

Link to comment
Сподели другаде

За Norton 2009 никъде не пише че има анти-хакер,но стената му се справя с този тест :yes:

http://i29.tinypic.com/11jxmox.jpg

Я виж по-добре или да ти го преведа?

И Norton не става за нищо,пробит !

Link to comment
Сподели другаде

Точно така, файла е блокиран. Файла се блокира и от PC Tools Firewall Plus. Какви ли не отметки махах в настройките на стената, но накрая файла винаги бе блокиран. Все пак не съм запознат с PC Tools Firewall Plus, така че е възможно да съм пропуснал нещо.

 

Файла позволява и Stealth режим. Автора твърди, че има доста защитни стени които не струват, а са създадени заради печалба. Не иска да казва как точно работи файла в тоя режим, за да не потпомага хората създаващи троянци. При тоя режим не е нужно да преименовате файла или ако го правите, името му може да бъде каквото пожелаете. Stealth режима се активира като преди да натиснете бутона Test For Leaks, натиснете и задържите клавиша Shift. Все пак чуждите езици не сами най-силната страна, така че може да не съм разбрал правилно автора, така че ето ви статията http://www.grc.com/lt/howtouse.htm

 

http://store.picbg.net/pubpic/B1/22/6618232be466b122.JPG

Link to comment
Сподели другаде

Я виж по-добре или да ти го преведа?

И Norton не става за нищо,пробит !

Mihnev снощи да не си сънувал и да си писал на сън:)Къде е пробит нортън я да видя?Това да не е Касперски.Пак ли се правиш на разбирач?

ТНН и да имам отворен порт той е със статус Protected не знам какво си си внушил за отворените портове,но не е правилно!!!

Link to comment
Сподели другаде

Mihnev снощи да не си сънувал и да си писал на сън:)Къде е пробит нортън я да видя?Това да не е Касперски.Пак ли се правиш на разбирач?

Ако беше прочел малко по-назад в темата,щеше да разбереш,че това е в кръга на шегата за Norton и кое визирам за ненормално,ама нали трябва все да бързаш да се изръсиш като сукалче пред майка си :punish:

Link to comment
Сподели другаде

А в тая статия пише нещо за BlackICE Defender, май че не се е справяла с теста и е прикривала резултатите, за потребителите си. Накрая май обавила файла за троянец, но пак казвам чуждите езици не са ми най-силната страна. Ета ви статията и ако някой може да преведе поне малко от началото и, нека го направи.

http://www.grc.com/lt/leaktest.htm

Link to comment
Сподели другаде

NetworkICE е BlackICE Очевидно e Разработенa да Въведе в заблуждение неговите Потребители

Единадесет месеца след версията на нашия първи, прост, но ефективен и популярн LeakTest защитната стена,BlackICE firewall продължава да има"Дупка" в теста LeakTest.

Link to comment
Сподели другаде

ThreatFire Free + PC Tools Firewall Plus Free или Mamutu 2.0 + PrivateFirewall 6.1 Free са вариантни възможности от тип IDS+HIPS. Изглежда да им се добавя антивирус не е задължително. Tanganika,подобен вариант е твоят с Comodo IS Free- без инсталиран Comodo Antivirus. И кой ли от трите е най-добър? Пробвах ги по своему и личният ми избор е в полза на австрийско-американската комбинация Mamutu 2.0 + PrivateFirewall 6.1 Free. Всъщност и трите блокиращи решения, според мен, са по-ефективни при среща с непознат вредоносен код, сравнено с отреагирането на програми като ESS, KIS,Avira PSS и т. н. Феновете им сигурно никога не биха се съгласили с мнението ми... Странното е, че това се постига с лекота на принципа - всичко, което не е разрешено е забранено. При Comodo ме дразнят множеството въпроси - нещата са по-автоматизирани при двете други алтернативи и досаждането липсва.Споделям го само за информация - който желае може да пробва, а който не му се вярва- може да продължава да ползва любимия си интегриран пакет. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Новата версия на Tools Firewall Plus Free Edition 6.0.0.69 ,определено ме впечатлява с бързината си на отреагиране,завиждащо поведение за много лидери.

Абсолютно прецизна и бърза,а и безплатна.

Link to comment
Сподели другаде

ThreatFire Free + PC Tools Firewall Plus Free или Mamutu 2.0 + PrivateFirewall 6.1 Free са вариантни възможности от тип IDS+HIPS. Изглежда да им се добавя антивирус не е задължително. Tanganika,подобен вариант е твоят с Comodo IS Free- без инсталиран Comodo Antivirus. И кой ли от трите е най-добър? Пробвах ги по своему и личният ми избор е в полза на австрийско-американската комбинация Mamutu 2.0 + PrivateFirewall 6.1 Free. Всъщност и трите блокиращи решения, според мен, са по-ефективни при среща с непознат вредоносен код, сравнено с отреагирането на програми като ESS, KIS,Avira PSS и т. н. Феновете им сигурно никога не биха се съгласили с мнението ми... Странното е, че това се постига с лекота на принципа - всичко, което не е разрешено е забранено. При Comodo ме дразнят множеството въпроси - нещата са по-автоматизирани при двете други алтернативи и досаждането липсва.Споделям го само за информация - който желае може да пробва, а който не му се вярва- може да продължава да ползва любимия си интегриран пакет. Поздрави

Честно казано при мене след като задам правилата за всички програми въпроси от Комодо нямам.Вероятно не съм попадал на зловреден код,друго обяснение нямам.

По-объркващ интерфейс от този на PrivateFirewall не съм виждал,а и самата стена е доста трудна за настройване.Сигурен съм че ако ползвам само Mamutu + уиндоуската стена без антивирус вероятноста да получа инфекции е когато цъфнат налъмите.За съжаление не мога да го пробвам този вариант защото не само аз ползвам домашния компютър.Работния компютър е защитаван само от COMODO Firewall,плюс включен „Родителски контрол” в случай че се наложи да го ползва и друг.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Mamutu 2.0 е несъпоставим със стените с качествен HIPS - ролята му е да регистрира или блокира/ако може/ всяко необичайно поведение.От споменатите три възможности точно Comodo е с най-многообразни настройки и с най-объркващ интерфейс- поне в началото.Като свикнеш-с всичките ти е лесно.PrivateFirewall може и без мамута - обаче тогава пак да се чуди човек кой антивирус да и добави...Нейният интерфейс е един от най-добре подредените - нямам представа защо ти се е сторил объркващ. Поздрави P.S. PowerX май иска да черпи бира - ако го намеря...Ако не успея - бирата е от мен.
Link to comment
Сподели другаде

Какво става тука?... Като влизам в този раздел, Avast! Antivirus ми показва вече няколко пъти следното съобщение:

Някой да не се бъзика нещо? По-специално се отнася за 38-а страница. Някой да не е дал линк на картинка и от него да получавам това?

post-10359-1252260234_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...