Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Изкам да кажа че Комодо съм го инсталирал без HIPS механизма. Но това не трябва да е проблем, щом ми се предлага по времее на инсталацията и така би трябвало да е непробиваем. В случая не съм го осакатил.

Комодо може да бъде преодолян ако някой седне да се занимава специално с него,но дали ще му бъде лесно е отделен въпрос.Блуждаещия зловреден код из нета не представлява трудност за програма от такъв клас.Да не ползваш HIPS-а на Комодо е като да махнеш въздушните възглавници на автомобила т.е. втората линия за защита.

 

Pesho

Съгласен с допълнение, че HIPSовете на двете са индентични, но като HIPSзащитни програми SSM e по добра. Разбира се това е лично мнение.

И от мене поздрави!

 

Имат си предимства и недостатъци но Комодо си ми е слабост,има опции които никоя друга защитна стена не притежава а за мен са незаменими.Поздрави

 

Night_Raven

А имайки предвид, че в момента и платената версия е безплатна, защото има публично пуснат актиационен код, подарък от автора й след спирането на работата по нея, това съвсем я прави примамлив вариант.

 

И къде може да се намери този активационен код ?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Комодо може да бъде преодолян ако някой седне да се занимава специално с него,но дали ще му бъде лесно е отделен въпрос.Блуждаещия зловреден код из нета не представлява трудност за програма от такъв клас.Да не ползваш HIPS-а на Комодо е като да махнеш въздушните възглавници на автомобила т.е. втората линия за защита.

tanganika темата е Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци, а не Firewall + HIPS. Тук се тестват защитните стени на програми, а не и техните HIPS или допълнителни инстроменти. Чиста защитна стена, как те пазят от външни атаки, така и от пробив от вътре на вън. По време на инсталацията, всеки потребител може да реши какво да инсталира. Някои потребители може и да не желаят HIPS, и Комодо им предоставя тая възможност, да инсталират чиста защитна стена и пак да са защитени максимално от тоя род атаки. И тогава кой ще е виновен, че има изтичане на инвормация? От видеото се вижда че защитната стена на Комодо е преодолима и ти не можеш да отречеш тоя факт.

Link to comment
Сподели другаде

tanganika темата е Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци, а не Firewall + HIPS. Тук се тестват защитните стени на програми, а не и техните HIPS или допълнителни инстроменти. Чиста защитна стена, как те пазят от външни атаки, така и от пробив от вътре на вън. По време на инсталацията, всеки потребител може да реши какво да инсталира. Някои потребители може и да не желаят HIPS, и Комодо им предоставя тая възможност, да инсталират чиста защитна стена и пак да са защитени максимално от тоя род атаки. И тогава кой ще е виновен, че има изтичане на инвормация? От видеото се вижда че защитната стена на Комодо е преодолима и ти не можеш да отречеш тоя факт.

А ти защо набъркваш HIPS-а ?

За теста който предлагаш хакера трябва да седне пред компютъра ми,а стане ли това няма нужда да се мъчи от разстояние.

Link to comment
Сподели другаде

За теста който предлагаш хакера трябва да седне пред компютъра ми,а стане ли това няма нужда да се мъчи от разстояние.

Започна да овърташ. Ама то така, ма иначе така ...

Все пак това е тест за пробив а той е положителен. Това как ще се осъществи в действителност е друг въпрос.

Не съм запознат, но предполагам, че същото може да се каже и за тестовете на matousec.com

Отново предполагам, че файла може да бъде преработен и да бъде излъган, измамен и потребителя да си свърши цялата работа.

Link to comment
Сподели другаде

Ако има и други желаещи, ще го публикувам в темата за Firewall + HIPS.

Дори и само един желаещ да има не е ли достатъчно да го публикуваш ?

 

Но публикувай и линк за изстегляне на програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Дори и само един желаещ да има не е ли достатъчно да го публикуваш ?

В общи линии да, но трябва да го потърся и искам да знам колко усилено да търся.

Link to comment
Сподели другаде

"""Product Feature Privatefirewall 6.1 free

Windows 7, Vista 64 bit support

Windows 7, Vista 32 bit support

Zero-hour anti-virus protection

Zero-hour spyware protection

Zero-hour malware protection

Behavioral hacker protection

Personal Firewall

Website/IP filtering

Advanced Application Security

Basic Application Security

Process Security

Registry protection

System Anomaly Detection

Email Anomaly Detection """ Виждате за какво се касае - да не съм луд да изключвам компоненти. Всички настройки ги сложих на ниво Hign. Чешките тестващи са оценили с 10+ предната версия, а тази май още не са я тествали. Вече близо седмица ми се струва, че това е най-добрата стена като цяло. Пробвал съм и останалите. Присъствието на Mamutu 2.0 допълнително подсигурява нещата и не ми трябва антивирус - който иска нека се главоблъска да ги преодолява. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Виждате за какво се касае - да не съм луд да изключвам компоненти. Всички настройки ги сложих на ниво Hign. Чешките тестващи са оценили с 10+ предната версия, а тази май още не са я тествали. Вече близо седмица ми се струва, че това е най-добрата стена като цяло. Пробвал съм и останалите. Присъствието на Mamutu 2.0 допълнително подсигурява нещата и не ми трябва антивирус - който иска нека се главоблъска да ги преодолява. Поздрави

Всъщност на хартия звучи доста по-солидно от каквото е на практика. В общи линии това си остава една стена с HIPS + 2 доста интересни модула - двата за засичане на аномалии. Дали това е най-добрата стена е много трудно да се каже, защото фактори има много, но е категорично една от най-стойностните стени в момента и поне по мое мнение е най-малкото една отлична конкуренция на по-големите имена. Бих могъл да изтъкна и поддръжката на много операционни системи като плюс, макар че е относително. И все пак поне на хартия Privatefirewall поддържа и Windows 7, докато Comodo Internet Security и Outpost Firewall Freе (по официални данни) не я поддържат. Online Armor пък е ограничена още повече, защото поддържа единствено XP и Vista и то само 32-битовите версии.

Колкото до Matousec, съмнява ме новата версия да постигне по-висок резултат, защото това е по-скоро версия за съвместимост с Win7, отколкото версия, в която да се подсилвали сигурността. А и аз тествах набързо слабите места на програмата и поне при мен нямаше промени. Така че новата версия трябва да си е на нивото на старата в това отношение, което така и така си е повече от добре.

Link to comment
Сподели другаде

"тествах набързо слабите места на програмата" Особено интересно ми е при наличие и на Mamutu 2.0, дали отново тези места са слаби - имам предвид съвместното им ползване. Впечатлен съм от съекипността им при единия ни домашен компютър - той е с Win XP SP3. Тези HIPS/IDS програми май и без активен антивирус могат повече от добре да се справят.
Link to comment
Сподели другаде

Tnn,дори и само с Mamutu 2.0 + уиндоуската стена ще си по-защитен от която и да е антивирусна.Антивирусните освен да се обновяват,да бавят системата и да пропускат новия зловреден код май за друго не стават.
Link to comment
Сподели другаде

Tnn,дори и само с Mamutu 2.0 + уиндоуската стена ще си по-защитен от която и да е антивирусна.Антивирусните освен да се обновяват,да бавят системата и да пропускат новия зловреден код май за друго не стават.

Mamutu 2.0 е единият компонент на a-squared Anti-Malware. Тя, a-squared Anti-Malware обича да лови и блокира всевъзможни бисквитки и с това ме дразни - обаче енджинът на Ikarus е там . Има го и при безплатната версия и това ми е достатъчно. Поздави

Link to comment
Сподели другаде

tanganika, мисля че ще те разочаровам още веднъш. Не зависиму, че на Анти-Хакера на Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations му е нужно допълнително правило за да направи отворения порт невидим, то той се справи с LeakTest и не позволи свързване. Мисля че опасноста от изтичане на информация е по-опасна от това че отворения порт е видим, както е при Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations, но пък както се вижда с едно правило, всичко е наред. Мисля че е едно на нула за Анти-Хакера срещу защитната стена на Комодо.

 

Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations съм го инсталирал, но съм спрял File Antivirus, както и Proactiv Defense, а Anti-Hacker-а е на ниво Trainig Mode. Всичко това ще се види на клипа (видеото). Приятно гледане :thumbsup:

 

http://4storing.com/y3w5lr/2405793880efde4...fcfdca3495.html

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...