Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

На този сайт препоръчват и рекламират конкретна защитна стена - тя не е лоша- но винаги ми е съмнително, когато ми препоръчват само едно възможно предложение. Вече 5 дни си задавам въпроса дали Privatefirewall 6.1 Free не е по-добър избор и засега отговорът е ДА. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

M-Power

tanganika теста на PC Flank не е кой знае какво?виж че,нортъна го определя като среден риск

Номера е да имаш анонимност по порт в мрежата.А това за сега го предлага само нортъn.

 

Искаш да кажеш че например Комодо не ми осигурява анонимност по порт в мрежата ?

 

M-Power

Няма да им е особено трудно щом порт 80 ти е closed.

 

Ще изчакам времето да покаже.

Link to comment
Сподели другаде

Номера е да имаш анонимност по порт в мрежата.А това за сега го предлага само нортъn.

според пс фланк дори уиндоуската стена (виста/7) също осигурява подобна защита. обикновената защитна стена е достатъчно надеждна при атаки от други компютри ;) . остава само антивирусна по избор, behaviour blocker + сканирания с MBAM, за да е завършен комплекта.

Link to comment
Сподели другаде

Искаш да кажеш че например Комодо не ми осигурява анонимност по порт в мрежата ?

 

 

 

Ще изчакам времето да покаже.

Не не ти осигурява анонимност комодо!!!Комодо слуша на отворен порт тва е.Както го нарича ТНН шпиониращ безхаберник:)

Link to comment
Сподели другаде

Не не ти осигурява анонимност комодо!!!Комодо слуша на отворен порт тва е.Както го нарича ТНН шпиониращ безхаберник:)

В какво се изразява тази анонимност по порт ?

 

Защо безхаберник,защото е най-добрата защитна стена ли ? Как така нито една програма не откри тези му шпиониращи възможности не зная.Може би го пише в някой някой чуждестранен форум,и ето ти митичния шпионин се ражда.

Нека Tnn сподели с коя програма е установил добавените шпиони в Комодо,та и аз да ги видя.

Link to comment
Сподели другаде

A-squared Free и Kingsoft IS преди време при сканиранията си бяха с констатации - но нещата си се променят с времето. Ако порт 80 ти е closed и не можеш това да го промениш си отлична мишена. Можеш външно да се сканираш и тук http://2ip.ru/port-scaner/?PHPSESSID=82f12...37b6b54dad45e53 Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

A-squared Free и Kingsoft IS преди време при сканиранията си бяха с констатации - но нещата си се променят с времето. Ако порт 80 ти е closed и не можеш това да го промениш си отлична мишена. Можеш външно да се сканираш и тук http://2ip.ru/port-scaner/?PHPSESSID=82f12...37b6b54dad45e53 Поздрави

При мен A-squared Free никога нищо не е откривал след и по време на Комодо.

Резултат при Комодо на ниво „ Alert me to incoming connections - stealth my ports on a per-case basis „

http://i26.tinypic.com/ap8c3q.jpg

 

На домашния компютър сканирах със 6-7 програми,нищо не откриват въпреки че стената на модифицирания SEP 11 не ми скрива всички портове.

Link to comment
Сподели другаде

Всяка качествена стена трябва скрива всички портове. Ако "нещо" и пречи e наложително да се прецени как да се постъпи. Може с десетки програми да сканираш и нищо да не намериш. Аз бих деинсталирал този псевдо- SEP 11. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

tanganika

То и Уиндоуската стена минава успешно всички тестове на PC Flank,което означава че не би трябвало ползвателите и да имат проблеми но...

Ако е така как успяват да пробиват защитните стени които ползваш въпреки че си все едно с изключен интернет ?

Защитната стена на Windows-а, поне на XP, не минава теста на PC Flank. Както се вижда, на снимките които съм дал, по-напред в темата, тя не може да скрие отворен порт, или да го направи невидим, както Анти-Хакера на Касперски. Скрива само затворените портове.

Друго, нея я пробиват от вътре на вън, понеже не предлага мониторинг на изходящия трафик, а само на входящия. Как тогава да блокира някой троянец? Все пак ако си внимателен и както пише The Graverobber

обикновената защитна стена е достатъчно надеждна при атаки от други компютри wink.gif . остава само антивирусна по избор, behaviour blocker + сканирания с MBAM, за да е завършен комплекта.

може и да останеш и снея.

 

tanganika

Резултат при Комодо на ниво „ Alert me to incoming connections - stealth my ports on a per-case basis „

 

Относно Комодо. Пробвах PC Flank върхо него.

На ниво Alert me to incoming connections - stealth my ports on a per-case basis скрива както и на ниво Define a new trusted network - stealth my ports to EVERYONE else, демек отворения порт е видим. Ето и снимка от сканирането на ниво Alert me to incoming connections - stealth my ports on a per-case basis.

 

http://store.picbg.net/pubpic/29/D5/2c3cc84c602729d5.JPG

 

А ето и снимка след като минах на Block all incoming connections - stealth my ports to everyone

 

http://store.picbg.net/pubpic/B6/BC/60afc619e068b6bc.JPG

 

Ако не вярваш, позволи на Skype да ползва порт 80 и направи Advanced Port Scanner (TCP SYN scanning ) и покажи резултата. При теб се получава полужителен резултат на ниво Alert me to incoming connections - stealth my ports on a per-case basis , понеже при сканирането не оцелва отворен порт, а само затворени, а тях и Windows-ката защитна стена крие.

Междо другото преди съм те сканирал с nmap и имаше отворен порт на o&o defrag - 50300 или подобен, вече не помня с точност. Другия вариант е nmap да ме е излъгал.

Link to comment
Сподели другаде

В какво се изразява тази анонимност по порт ?

 

Защо безхаберник,защото е най-добрата защитна стена ли ? Как така нито една програма не откри тези му шпиониращи възможности не зная.Може би го пише в някой някой чуждестранен форум,и ето ти митичния шпионин се ражда.

Нека Tnn сподели с коя програма е установил добавените шпиони в Комодо,та и аз да ги видя.

Tanganika ако имаш някой абонат в скайп с нис-2009 последна актулна версия,виж кога е на линия и отвори командната линия на уиндоус,пиши

netstat -a /-b ще ти излезнат всички връзки към компютъра ти с ip-adress и порт без на абоната с нис.Пробвай и пиши.

Link to comment
Сподели другаде

Ето и при mevugar с Online Armor 3.5.27 free теста от PC Flank му дава отворен порт 80

 

Имам само един порт 80 HTTP отворен.Всички други са stealt. Отворенич порт е за браузера,нали? И требва ли да е отворен?
Аз не мога да правя преценка,защото ми е трудно.А между впрочем ползувам Firefox i Online Armor 3.5.27 free. Трябва ли да сменя стената?

http://forums.softvisia.com/index.php?show...amp;#entry77269

 

Предполагам, че Online Armor 3.5.27 free има опция за скриване на отворени портове, от която mevugar не се е възползвал?

Link to comment
Сподели другаде

Nikikom,позволи на Skype да ползва порт 80 но промени настройките на Комодо да гледа на Skype като на браузър

 

http://i28.tinypic.com/fcmgyt.jpg

 

повтори теста Advanced Port Scanner (TCP SYN scanning ) и покажи резултата.

Link to comment
Сподели другаде

Мда порта така е невидим :thumbsup:

tanganika свали тоя файл Skype. Файла не е вирус или троянец. С него се тестват защитни стени.

Преди да го свалиш отиди на C:\Program Files\Skype\Phone или там кадето ти е инсталиран Skype. От папката \Phone премести (Cut-ни) файла Skype и го примисти в друга директория времено. Сега свали фаила за който съм ти дал линк и го постави на мястото на оригиналния файл. Натисни два пъти върху него след това върху Run и накрая върху Test For Leaks и кажи какво ти пише в прозореца най-отгоре с големи букви. Не го блокирай с HIPS или там каквато функция ползва Комодо. Просто виж дали защитната стена ще го хване. И друго не премахвай правилата които си задал на защитната си стена за Skype.

Всеки може така да си тества защитната стена.

 

Ето и видеото от което се вижда, че Комодо може да бъде преодолян.

 

http://www.box.net/shared/o7xldsk26q

 

Изкам да кажа че Комодо съм го инсталирал без HIPS механизма. Но това не трябва да е проблем, щом ми се предлага по времее на инсталацията и така би трябвало да е непробиваем. В случая не съм го осакатил.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей nikikom,

..... Както се вижда портовете са затворени, няма как да върнат /SYN/ACK/....,

Малка корекция: портовете не връщат никакви пакети, това прави защитната стена.

Разбирам какво искаш да кажеш и ще обясня малко по подробно, какво имам впредвид. Трябва да се отнасяме към тези тестове внимателно, защото могат да създадат фалшива представа за сигурност.

Пример:

В момента съм с NOD 32, който нормално "слуша" на порт 30606, т.е. този порт е отворен. Когато тестваме със скенерите на pcflank защитната стена го "маскира" и той за въпросните скенери става "невидим".По същият начин ако имаме отворен комуникационен порт от зловреден код, то той за pcflank ще е "невидим",както и за нас, но не и за отдалеченият хост с който комуникира.

Тестовете на pcflank не са лоши, но те дават представа за качествата на защитната стена, но не и за оперативната сигурност на системата като цяло.

Здравей tanganika,

Нямам предвид че HIPS-а на Комодо е по-различен от този на System Safety Monitor,а начина на настройки и ползване.

Съгласен с допълнение, че HIPSовете на двете са индентични, но като HIPSзащитни програми SSM e по добра. Разбира се това е лично мнение.

И от мене поздрави!

 

http://img201.imageshack.us/img201/8035/newproject.jpg

http://img147.imageshack.us/img147/5963/nm1aa.gif

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен с допълнение, че HIPSовете на двете са индентични, но като HIPSзащитни програми SSM e по добра. Разбира се това е лично мнение.

И от мене поздрави!

Според мен пък Comodo предлага по-пълноценни HIPS механизми. Това разбира се не прави SSM лоша. Напротив, това е една от най-надеждните HIPS програми и е сред първите такива, появявали се някога. Пионер в бранша. А имайки предвид, че в момента и платената версия е безплатна, защото има публично пуснат актиационен код, подарък от автора й след спирането на работата по нея, това съвсем я прави примамлив вариант.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...