Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Аз на картинката не виждам глобални правила. Виждам просто стандартни правила за програми, които явно са създавани постепенно.

Не съм ги променял стената си ги създаде при първоначалното стартиране на всяко едно приложение и повече не е имало въпроси/не се е занимавала с приложенията.

Само тези в червено съм ги блокирал аз,друго не е променяно.

 

Друг въпрос от стената при стартиране на Opera,TeamViever,Skype,uTorrent не е имало,но са се създали тези правила.

http://i27.tinypic.com/2j5b0ol.jpg

Link to comment
Сподели другаде

При PCTools Firewall Free по-подразбиране,някакви препоръки?

...................................

Да ,и за мен би било любопитно, дали и какво може да се бутне в стената, която и по подразбиране си е много добра и от доста време си карам с нея?

Link to comment
Сподели другаде

Относно правилата на Online Armor мога да кажа, че не са особено строги. Поне по моите стандарти. Лично аз поне бих задал доста по-конкретни и пълноценни правила кое да се разрешава и кое да се блокира. В текущия вид има създадени правила, разрешаващи конкретни неща и дотам. Въпрос на лична преценка.

 

Относно PC Tools Firewall Plus, така като ги гледам само по имена и без да знам точно какво се ползва на системата ми е трудно да кажа.

Link to comment
Сподели другаде

Mihnev, Nikssi като цяло коя стена (нямам предвид HIPS) според вас е по-добра тази на Комодо или на Касперски ?

- Филтриране на трафик

- Защита от хакерски атаки

- Stealth-ване на портовете

На коя бихте заложили ? Като не се взема под внимание настройването и ползването им,говорим само за нивото на защита която осигуряват (пак нямам предвид HIPS).

Link to comment
Сподели другаде

Mihnev, Nikssi като цяло коя стена (нямам предвид HIPS) според вас е по-добра тази на Комодо или на Касперски ?

- Филтриране на трафик

- Защита от хакерски атаки

- Stealth-ване на портовете

На коя бихте заложили ? Като не се взема под внимание настройването и ползването им,говорим само за нивото на защита която осигуряват (пак нямам предвид HIPS).

По-скоро има подходяща и неподходяща,достъпна и недостъпна за определени хора, по-добра за мен е незначително понятие.

Защитната стена за всеки един потребител е индивидуален избор,според какви критерии,нужди,компютърна грамотност и др.Все едно да дам на малкия да кара чисто ново VOLVO(един от най-сигурните автомобили,що се отнася до безопасност на шофьорското място) ,а той и представа си няма от шофиране,дали ще издържи дълго без последици?

Нямам как да отговоря с две думи на твоя въпрос,понеже всичко казано,ще звучи клиширано без аргументи,т.е. празни приказки.

Мога да определя +/- за всяка една по-отделно,но коя е по-добрата,нямам готов отговор на въпроса ти.

Link to comment
Сподели другаде

По-скоро има подходяща и неподходяща,достъпна и недостъпна за определени хора, по-добра за мен е незначително понятие.

Защитната стена за всеки един потребител е индивидуален избор,според какви критерии,нужди,компютърна грамотност и др.Все едно да дам на малкия да кара чисто ново VOLVO(един от най-сигурните автомобили,що се отнася до безопасност на шофьорското място) ,а той и представа си няма от шофиране,дали ще издържи дълго без последици?

Нямам как да отговоря с две думи на твоя въпрос,понеже всичко казано,ще звучи клиширано без аргументи,т.е. празни приказки.

Мога да определя +/- за всяка една по-отделно,но коя е по-добрата,нямам готов отговор на въпроса ти.

Ами тогава кажи предимствата и недостатъците и коя от двете ще предпочетеш да ползваш.

Link to comment
Сподели другаде

Mihnev, Nikssi като цяло коя стена (нямам предвид HIPS) според вас е по-добра тази на Комодо или на Касперски ?

- Филтриране на трафик

- Защита от хакерски атаки

- Stealth-ване на портовете

На коя бихте заложили ? Като не се взема под внимание настройването и ползването им,говорим само за нивото на защита която осигуряват (пак нямам предвид HIPS).

 

Comodo 2.4 и Kaspersky Anti-Hacker не могат да бъдат сравнявани. Бих заложил еднозначно на Касперски, Комодо съм го ползвал още от времето,когато Про версията излезе нищо особенно,Sygate Personal Firewall - беше и си остана доста по добра Comodo.

 

Какво ме привлича в Анти-Хакера на Касперски( визирам WKS версиите )

 

Създавам си правилата,без дори да съм в обучаващ режим и стената през цялото време си е на максимален режим - блокира всички връзки без създадени правила.Не ме пита и разпитва,като Даскал провинил се ученик през 80 години и същевременно ми осигурява стелт режим с настройки по подразбиране. Възможност за импортиране на готова настройка от предна инсталация това Comodo го нямаше тогава.

 

Какво ме отблъсква от Комодо:

 

- шпиономанията му( тулбарчетата)

- Пита и вместо да се работи спокойно май се занимаваме с него поне седмица,или най малкото 2-3 часа

 

Лично мнение,не претендирам,че съм по вещ от пишещите тука и хвалещи Комодо. Просто не го харасвам и това е. Защо?

 

-- Досаден е и трябва да си мазохист,че да го изтраеш :cooldude:

Link to comment
Сподели другаде

Comodo 2.4 и Kaspersky Anti-Hacker не могат да бъдат сравнявани. Бих заложил еднозначно на Касперски, Комодо съм го ползвал още от времето,когато Про версията излезе нищо особенно,Sygate Personal Firewall - беше и си остана доста по добра Comodo.

 

Какво ме привлича в Анти-Хакера на Касперски( визирам WKS версиите )

 

Създавам си правилата,без дори да съм в обучаващ режим и стената през цялото време си е на максимален режим - блокира всички връзки без създадени правила.Не ме пита и разпитва,като Даскал провинил се ученик през 80 години и същевременно ми осигурява стелт режим с настройки по подразбиране. Възможност за импортиране на готова настройка от предна инсталация това Comodo го нямаше тогава.

 

Какво ме отблъсква от Комодо:

 

- шпиономанията му( тулбарчетата)

- Пита и вместо да се работи спокойно май се занимаваме с него поне седмица,или най малкото 2-3 часа

 

Лично мнение,не претендирам,че съм по вещ от пишещите тука и хвалещи Комодо. Просто не го харасвам и това е. Защо?

 

-- Досаден е и трябва да си мазохист,че да го изтраеш :cooldude:

 

Когато е изключен HIPS-а на Комодо няма нужда да бъдеш в обучаващ режим докато създадеш правилата въпросите са колкото при Kaspersky Anti-Hacker нито повече нито по-малко.А дори и да е включен HIPS-а пак не е нужно да преминаваш в обучаващ режим и да сваляш нивото на защита докато се създадът правилата.В новата версия на Комодо няма опцията да не пита и да блокира директно,когато няма създадено правило за дадено приложение опитващо да се свърже с нета.В старите версии на Комодо беше така,трябваше аз да създам правилото за да получи излаз в интернет каквото и да било.

Link to comment
Сподели другаде

Когато е изключен HIPS-а на Комодо няма нужда да бъдеш в обучаващ режим докато създадеш правилата въпросите са колкото при Kaspersky Anti-Hacker нито повече нито по-малко.А дори и да е включен HIPS-а пак не е нужно да преминаваш в обучаващ режим и да сваляш нивото на защита докато се създадът правилата.В новата версия на Комодо няма опцията да не пита и да блокира директно,когато няма създадено правило за дадено приложение опитващо да се свърже с нета.В старите версии на Комодо беше така,трябваше аз да създам правилото за да получи излаз в интернет каквото и да било.

 

1. Въпроса беше за защитна стена БЕЗ HIPS не при изключен такъв

2. Анти-Хакера при създадени от раз правила НЕ пита изобщо стига да знаеш,как да си ги създадеш и прочетеш HELP-а,докато Comodo си пита като на световно.

Разрешаваш ли? Ама наистина ли? Я,пак помисли...?

Link to comment
Сподели другаде

1. Въпроса беше за защитна стена БЕЗ HIPS не при изключен такъв

2. Анти-Хакера при създадени от раз правила НЕ пита изобщо стига да знаеш,как да си ги създадеш и прочетеш HELP-а,докато Comodo си пита като на световно.

Разрешаваш ли? Ама наистина ли? Я,пак помисли...?

Точно това имах предвид качествата на стените без HIPS,а дали има такъв или е изключен според мен няма значение.

Много потребители се оплакват че Комодо не помнел създадени правила,а при мене проблема е че един път като ги създам повече не пита ( дори с включен HIPS ) и започвам да се чудя дали стената ме защитава,та оставам с впечатление че не им се чете Help-а.

Тестовете „Pcflank” ги издържа и Уиндоуската стена,покажи с кои други тестваш стената на Касперски иска ми се да проверя дали ще се справи и Comodo Firewall Pro 3.0.25.378.

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност и в новите версии на Комодо има опция която забранява свързването с интернет дори на инсталираните доверени приложения за които няма създадени правила без да задава въпроси.

При това ниво на защита което не е максимално

http://i26.tinypic.com/30hrfdl.jpg

 

Плюс задаване парола на настройките и поставим отметки за прекратяване на алармите от Firewall-а и Defense-а

http://i32.tinypic.com/2h7hxya.jpg

 

Единственото което ще се случи е това:

http://i30.tinypic.com/s11fyo.jpg

 

Тази опция е с цел ако пред компютъра седне дете или неопитен потребител които няма да знаят как да реагират при аларма която може да се отнася за зловреден код,и само за да се отърват от изскочилия прозорец цъкат на Allow да не инфектират системата.По този начин ОС е заключена за всякакъв вид промени за които няма създадени правила,както например за това приложение което иска да инсталира драйвер

http://i26.tinypic.com/j9y64y.jpg

 

Дори с параноични/максимални настройки на Комодо може да се инсталират програми ( разбира се това се отнася за проверени и сигурни ) с два-три въпроса от стената,като това се отнася и когато се стартират вече инсталираните програми без да се понижава нивото на защита за създаването на правилата.

Link to comment
Сподели другаде

Установих с горчив опит че единствено Comodo Firewall се стартира и защитава пълнофункционално в режим Safe Mode.Двата му процеса cmdagend.exe и cfp.exe са се стартирали и няма мърдане.

На параноични настройки плюс поставени отметки и парола ето тук

 

http://i28.tinypic.com/1z6ch1h.jpg

 

няма премахване защото блокира всякакъв вид промени/стартиране на приложения с цел ликвидирането му,ако няма създадено правило без право на избор ето така:

 

http://i32.tinypic.com/2s63eom.jpg

 

като това се случва и в режим Safe Mode,ОС е заключена докато не бъде премахната паролата.Благодарение на Flex Type паролата която бях поставил се беше объркала и в бързината избрах да преинсталирам.

 

Ако се бях сетил на време под DOS или Linux щях да му изстрия тези файлове и да го ликвидирам за да пробвам да го инсталирам отново върху остатъците му.

http://i27.tinypic.com/wv95dj.jpg

 

За сравнение с помоща на Kaspersky Remover в режим Safe Mode съм успявал да деинсталирам KIS 2009 въпреки че е имал парола на настройките и не съм успявал да му спра самозащитата.Деинсталацията не е била пълна,но след това съм го инсталирал отново без проблеми и деинсталирал както трябва без остатъци.Което означава че самозащитата на Касперски в режим Safe Mode не действа (а уж се стартира на ниво Kernel т.е. преди Safe Mode ),не всички компоненти са му стартирани за разлика от Комодо.

Link to comment
Сподели другаде

Tanganika, защо не пробваш с Process Hacker 1.3.9.0 http://processhacker.sourceforge.net/ Очаквам безпроблемно да може да преустанови процесите на Comodo IS Free дори и без да си в режим Safe Mode. Програмата инсталира драйвер в ядрото на ОС с цел да може да прекратява всички процеси - включително защитените и скритите. Още едно безплатно приложение за противодействие на вредоносния код. Най-добрите защитни стени блокират инсталирането на драйвера - това трябва да се разреши от ползвателя при инсталацията. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...