Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Виждал си не веднъж как отварям страници с наистина опасни скриптове където всички антивирусни пищят на умряло,реакция от Комодо пак е липсвала а също така и инфекции.

Отново голословен коментар,без никакви аргументи и доказателства.Май наистина трябва да ти се потрети за да вденеш.Коментара ми няма за цел да неутрализира защитата ти,казах че Comodo няма как да спре подобен вид атака без дефиниция.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

И за какво ми са техните прибавки ? Освен за пробване на спомагателните програми - да се надпреварват коя първа да ги отстрани. За какво ми е и търсещата им система - тя е много много далеч от възможностите на Нигма, с която съм свикнал. Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Михнев, добра шега от zarezan.bs-d.us - прочетох я. Обаче процеса лесно се прекратява от Диспечера на задачите на Win. Можеш ли да промениш това - ще впечатлява повече. Поздрави

Не искам да впечатлявам никой,просто се опитах да докажа на Tanganika(а не да пиша безсъдържателни коментари като него ) ,че подобен вид атаки без дефиниция ,няма как да бъдат спрени.Веднъж активирал се скрипта и да спреш процеса,вече ще е късно,каквото има да върши вече е сторено.

Link to comment
Сподели другаде

Нормално и те трябва пари да изкарат за да подобряват продукта си непрекъснато :hesthebest:

Лошото е че Комодо никога нищо не е откривал антивируса му не е сред най-добрите,но за сметка на това след него също никога нищо не е откривано :yeah:

Според теб какво точно шпионират тези тулбари ?

Мислиш ли че Google не могат да те шпионират по същия начин ?

Щом смяташ, че е нормално да се изкарват пари от подобни програми (тулбар-ове) и то с цел подобряване на продукта си, идват моите въпроси:

Защо тогава, комодо класифицира аксбар, като шпионски модул?

Нормално ли е според теб подобно отношение и то към този, който едва ли не иска да ти дава долари?

А спрямо потребителите си?

 

Поне на мен ми се струва изключително неприятен факта, да ти навират разни глупости в стил "nero"

Вярно, че никой не те кара да си го инсталираш, но тогава идва идва парадокса, че тук говорим за един от лидерите в защитния софтуер!

 

Тук искам да кажа, че по никакъв начин не оспорвам качествата на комодо. Просто не съм съгласен с възвеличаването му, с неговата непробиваемост, че бил 10 пъти по-добър от конкурентите си и т.н. и т.н.

 

А защо комодо казва, че аскбар-а има шпионски елементи, а за гугълбар-а - мълчи, може би някой друг трябва да каже......

Link to comment
Сподели другаде

Не искам да впечатлявам никой,просто се опитах да докажа на Tanganika(а не да пиша безсъдържателни коментари като него ) ,че подобен вид атаки без дефиниция ,няма как да бъдат спрени.Веднъж активирал се скрипта и да спреш процеса,вече ще е късно,каквото има да върши вече е сторено.

:haha: Mihnev тези твои скриптове нямат ли нужда от достъп до ОС,регистри,системни файлове и т.н. ? Или тези скриптове си създават нова операционна система която да заразят ? :haha: Обясни на аматьора с прости думи принципа на заразяване със скрипт,как протича,до какво изисква достъп за да си свърши работата ?

Когато съм отварял страница с Internet Explorer където има атакуващ скрипт виждах бяла страница,това как си го обясняваш ?

Покажи кой адрес има зловреден скрип за да го отворя в присъствието на Комодо та да се заразя и аз най-послe,че твоя не беше както трябва.

Link to comment
Сподели другаде

:haha: Mihnev тези твои скриптове нямат ли нужда от достъп до ОС,регистри,системни файлове и т.н. ? Или тези скриптове си създават нова операционна система която да заразят ? :haha: Обясни на аматьора с прости думи принципа на заразяване със скрипт,как протича,до какво изисква достъп за да си свърши работата ?

Когато съм отварял страница с Internet Explorer където има атакуващ скрипт виждах бяла страница,това как си го обясняваш ?

Покажи кой адрес има зловреден скрип за да го отворя в присъствието на Комодо та да се заразя и аз най-послe,че твоя не беше както трябва.

Научи се първо да използваш Google,тогава няма да задаваш елементарни въпроси.

Link to comment
Сподели другаде

За мен, щом една програма се опитва да вмъква шпионски модули, дори те да са по желание, ако ще по гъз да се сурне, не може да ме накара да се занимавам с нея. Още повече пък програма, която е сред най-добрите в бранша за защитен software. Просто на такова чудо не мога да се доверя... Пък и Comodo, как се хвана баш с тия Tool bar-чета?! Предполагам, че една голяма част от потребителите със средна компютърна грамотност (включая себе си), като видят някъде че им се предлага Tool bar-че и веднага го асоциират с шпионаж. Не във всички случаи шпионажът е действителен, но все пак, защо и Comodo трябва да се включва в Групата на Шаро? Това е все едно, майстор готвач във френски ресторант, да тръгне да продава гевреци (Тоооl bar-чета мооолим!) и да се кара с клиентите, дали в торбичка да бъде или не... Просто е дразнещо!
Link to comment
Сподели другаде

Щом смяташ, че е нормално да се изкарват пари от подобни програми (тулбар-ове) и то с цел подобряване на продукта си, идват моите въпроси:

Защо тогава, комодо класифицира аксбар, като шпионски модул?

Нормално ли е според теб подобно отношение и то към този, който едва ли не иска да ти дава долари?

А спрямо потребителите си?

 

Поне на мен ми се струва изключително неприятен факта, да ти навират разни глупости в стил "nero"

Вярно, че никой не те кара да си го инсталираш, но тогава идва идва парадокса, че тук говорим за един от лидерите в защитния софтуер!

 

Тук искам да кажа, че по никакъв начин не оспорвам качествата на комодо. Просто не съм съгласен с възвеличаването му, с неговата непробиваемост, че бил 10 пъти по-добър от конкурентите си и т.н. и т.н.

 

А защо комодо казва, че аскбар-а има шпионски елементи, а за гугълбар-а - мълчи, може би някой друг трябва да каже......

Зависи от гледната точка,според мен не е нормално да ми искат от 60 до 100 лв. да ползвам защитен софтуер който пропуска 10 пъти повече инфекции от безплатния. Аксбар може да си го класифицира като шпионски модул до второ пришествие защото не са толкова значими/влиятелни.Кой нормален човек ще тръгне да плюе срещу вятъра,да реже клона на който седи или да дърпа лъва за опашката.Google и Microsoft никой не може да ги следи и квалифицира като шпиони,защото ще им се усложни живота.

Комодо може да бъде пробит,но от шепа хора в света не от елементарни вируси циркулиращи из интернет правени в часа по трудово.По-добра защита от Комодо е платената версия на Online Armor Personal Firewall с цена $39.95 не благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Положението с Comodo е определено интересно. Компютърната сигурност е бизнес, малко или много. Някои автори на програми създават защитни програми, защото наистина искат да помогнат на обществото да се защити, като някои от тях се надяват и да изкарат някой друг "лев" от тая работа. При Comodo е малко по-различно. Много хора си мислят, че те са в този бизнес, за да ни пазят. Това не е погрешно, но и не е от най-верните твърдения, защото макар защитата да е част от целите на Comodo, тя не е основната цел. Основната цел са парите. От Comodo са жадни за пари. Това е очебийно за всеки, който има поне малко обективност у себе си. Comodo предлагат един солиден безплатен продукт, защото това е по-добре за тях.

Както и повечето други компании, Comodo също имат както безплатни, така и платени продукти. Другите компании обаче общо взето спират тук. Това са им основните източници на финансови средства. При Comodo обаче имаме още 2 източника: 1) toolbar-а, който са вмъкнали в продукта си, и 2) продажбата на SSL сертификати за сайтове. Тези източници хич не са за пренебрегване.

Comodo получават по $1 на всяко инсталиране на toolbar-а на Ask.com. Comodo Internet Security е изключително известен продукт, което е постигнал благодарение на добрата защита, която предлага, и безплатността си. Затова и адски много хора го свалят и инсталират. Понеже обаче много от тези хора не са особено наясно, те просто кликат Next, докато завършат инсталацията, което инсталира и въпросната лентичка с инструменти на Ask.com. И така от Comodo получават цяло доларче. Доста може да се поспори колко етично е една реномирана програма за защита да предлага подобни нещица в продуктите си.

Третият им източник на средства, продаването на SSL сертификати, също не е без издънки, защото е доказано и известно, че от Comodo продават такива сертификати на писачи на зловреден код. Не, не се шегувам и не си измислям. Линкове няма да давам, защото в интернет има тонове информация, едно търсене с Google извежда доста попадения. Няма как да се пропусне.

 

Отделно и всички от екипа на Comodo се правят на ударени и се чудят как да избегнат директен отговор по тези въпроси. Критики по адрес на програмата също са нежелани и подобни "бунтовнически" теми биват "потушавани" бързо от екипа или фанатизираните фенове на Comodo из форума им.

 

Това поведение на хората от Comodo е най-малкото обезпокоително. Дори бих казал двулично. Уж са компания, която има традиции и идеали и се бори с всякакъв вид зловреден код, а същевременно блъскат рекламни боклуци (което малко или много също спада към зловредния код) и продават сертификати за сайтовете на всякакви писачи на гадинки.

Мотото на Comodo e "Създаваме Доверие Онлайн" (буквален превод), но не знам как могат да очакват да го създават това доверие по този начин.

 

За протокола: на Tall Emu също им е било предложено да добавят toolbar-a на Ask.com към Online Armor Free, но са отказали предложението. Имайки предвид, че Tall Emu е доста по-малка компания с доста по-ограничени финансови средства, тази постъпка е достойна за уважение, за което и аплодирам Mike Nash.

Link to comment
Сподели другаде

Зависи от гледната точка,според мен не е нормално да ми искат от 60 до 100 лв. да ползвам защитен софтуер който пропуска 10 пъти повече инфекции от безплатния.

Много по-добре е да ползвам платен софтуер, който НЕ предлага възможността да се напълниш със шпионски модул, както правят "елементарни програмки" от рода на XPAntivirus, който после сами да си го трият :crosseyes1:

Много ми се иска, ама много ми се иска, ама много, много, много ми се иска, поне един път да дадеш пример, как Outpost Free версията или пък OA отново безплатната версия, че пропускат или са пропуснали 10 пъти повече инфекции и то точно от комодо!

Ти вирусите...ъъъъ... тестовете де, на тия от matousec, случайно да си ги поглеждал?

Случайно да са пропуснали 10 пъти повече неща? Къде го видя това, че пропускали 10 пъти?

 

Аксбар може да си го класифицира като шпионски модул до второ пришествие защото не са толкова значими/влиятелни.Кой нормален човек ще тръгне да плюе срещу вятъра,да реже клона на който седи или да дърпа лъва за опашката.Google и Microsoft никой не може да ги следи и квалифицира като шпиони,защото ще им се усложни живота.

Това ли е новата ти интерпретация на нещата?

Че коя нормална фирма, ще тръгне да се занимава със незначителни фирмички, които предлагали по 1$ на диванетата, които си инсталират техния незначителен продукт?

Предполагам, че ти си от нормалните хора, които нямат желание да подпомогнат любимата си програма с едно доларче и затова не си слагаш незначителния тулбар! Покажи ми колко съм предвидим!

 

Комодо може да бъде пробит,но от шепа хора в света не от елементарни вируси циркулиращи из интернет правени в часа по трудово.

Времето за поклонение пред идола, присъщо във всеки твой пост! Аллах акбар....

 

По-добра защита от Комодо е платената версия на Online Armor Personal Firewall с цена $39.95 не благодаря.

както и последната версия на касперски...... ДА! Дори братушките изпревариха комодото

 

Чак ми е чудно, как може да ползваш защита, която е ЧАК на трето място и най-вероятно пропуска 3-4 пъти повече отколкото първенеца, който определено може и да струва пари, но пък НЕ ти предлага възможност да си заразиш компа с някое незначително шпионско модулче!

ХАХАХАХАХАХАХААА!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Сподели другаде

Не бих имал нищо напротив братушките да са много напред - но на четвъртия ден с KIS 2010 пак отчитам липса на трафик. Безсмислено е да се търсят криптирани многовариантности - ако KIS ги пропуска- точно аз ли ще ги хвана? Нямаше такива изненади с Comodo IS Free. Какво следва - инсталиране на Twister със спесифични настройки - пак ще обяви за вредоносни половината ми програми- свикнал съм.Twister Anti-TrojanVirus все едно е вградил защитна стена при себе си. Освен нас с Tanganika други пробвали ли са ? За да обменяме мнения - защото трафикът се възстанови след като правителственият китаец направо малтретира продукти на Ashampoo. Не ми се пише повече - защото съм ползвател на няколко от тези продукти - а и нямам представа кое доколко е вярно.Този азиатец е и непредсказуем - най-много пак до свеж Win да ме докара.Много важно - нали не е скучно... Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

.... с KIS 2010 пак отчитам липса на трафик.

С коя програма го "отчиташ" или не ти е нужна програма,по нюх, може би?Да не е само, като онова "отчитане за пробива на Comodo",за което "отчете" повредена клавиатура в последствие :giggle:

Забелязвам,че "отчиташ" липса на трафик, след 19:00h. Сигурен ли си,че е от програмата,понеже не намирам други потребители с подобни "отчитания" като твоите,нито аз "отчитам" подобна липса още от версия 2009?

Link to comment
Сподели другаде

С коя програма го "отчиташ" или не ти е нужна програма,по нюх, може би?Да не е само, като онова "отчитане",което "отчете" повредена клавиатура :giggle:

Забелязвам,че "отчиташ" липса на трафик, след 19:00h. Сигурен ли си,че е от програмата,понеже не намирам други потребители с подобни "отчитания" като твоите?

Трафика се контролира по много начини - дори и без програми.Сега са под китайски контрол WO6.exe,WO6FW.exe,VisualStyler.exe,EXEDecrypt.exe,DeleteUserData.exe и странно - всичко е пак нормално. Наскоро стана въпрос за техен продукт - доволен съм, че го споделям с теб. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Трафика се контролира по много начини - дори и без програми.Сега са под китайски контрол

Кой споменава"контрол",става въпрос за "отчитане"!

Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Mihnev,мой приятел дълго време обвиняваше доставчика на интернет докато не разкара неканените гости.Ти със хронометър ли отчиташ скоростта на интернет,кажи на мен аматьора как да го правя,защото карам по нюх ? Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...