Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Първо-последно това е - грешката е при мен и системата е чиста...просто прибързах в заключението си.

Знам, че ти е мъчно но на този етап Комодо правят най-добрата защитна стена...може да е с малко, но въпреки това е по-добра от опонентите си!

Венци много правилно ги подреди, макар и не целенесочено -Comodo , OA, Outpost.

 

Tanganika явно искат да ни изгонят от форума доброволно!

Какво толкова Комодо им е трън в очите не мога да разбера!

А ние с теб явно носим вина, че при тестовете Комодо се нарежда в челото, докато стените, които ползват са след нея!

Според мен никой не иска да ви гони от форума.

Всеки може да си инсталира Comodo и да промени настройките и. Не си мисли, че трябва да си кой знае какво за да го направиш. Някои могат да се защитат и с друг инстромент и да се чустват спокойно за разлика от други потребители във форума. Капиш?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

IvanD,пак слагаш думи на хората в устата,без те да са ги казали.Изписаха се 1000 страници,предъвква се едно и също,Night raven сигурно се изприщи да повтаря едно и също,но кой да чуе.Чудя му се защо ви се връзва и изобщо спори с вас.На мен щеше да ми стане лошо сигурно,но явно night raven е издръжлив.Поне аз до колкото следя темата,не виждам някой да оспорва качествата на комодо,а вашата мания към нея.комодо е най-добрата,но не е задължително ако досега си ползвал примерно OA,ZA,PC tools,Outpost или друга добра стена,да я сменяш заради някакви 2-3 или 10 % разлика,точно защото не е нужно.Просто вие издребнявате и това си е.Докато tanqanika поне е любопитен,по-положително настроен и отворен от към идеи,ти въобще не си.Реагираш доста странно.В единия момент се извиняваш че си сгрешил,а след малко казваш че искат да те гонят.Ако наистина осъзнаваяш дадена грешка,няма след 2 минути да се държиш като ощипана мома.Сега кое е последно?И интерсно ще ми е,ако случайно следващата версия на комодо се издъни яко на тестовете на matousec....ти сигурно ще изпаднеш в криза.Ще е голяма трагедия.И колкото да не разбирам,като попадна в подобна ситуация,като тази по-горе-даден сайт да се опита да инсталира нещо,не кликам на него,а просто давам-ctrl\alt\del end process на браузъра.

Edit:колкото и да не разбирам и интересувам от защитни програми,не помня кога за последно съм имал бацили на компа си,а си влизам навсякъде.Оставил съм outpost сама да си направи правила при максимално затегнати настройки преди това,а аз единствено давам block или allow.Всичко се свежда до познаването на процеси и разрешаването им какви дупки отваря.Това ми изглежда трудно,а не настройките на някаква си програма.Някои,едва ли не изкараха ползването на защитна стена по-сложно от създаването на такава.

Link to comment
Сподели другаде

Първо-последно това е - грешката е при мен и системата е чиста...просто прибързах в заключението си.

Знам, че ти е мъчно, но на този етап Комодо правят най-добрата защитна стена...може да е с малко, но въпреки това е по-добра от опонентите си!

Венци много правилно ги подреди, макар и не целенесочено -Comodo , OA, Outpost.

 

Tanganika, явно искат да ни изгонят от форума доброволно!

Какво толкова Комодо им е трън в очите, не мога да разбера?!

А ние с теб явно носим вина, че при тестовете Комодо се нарежда в челото, докато стените, които ползват са след нея!

Хайде да го кажа по следния начин, пък ако нямкъде бъркам, ще те помоля да ме поправиш. Съгласен?

 

1. Ти изобщо не си тествал защитата на комодо, но за сметка на това си направил тест на авира, поне това си написал:

 

При мен инсталационния файл се появи, и не съм получавал някакви съобщение!

Кликнах на него, но Авирата веднага скочи и го изтри.

Напразно съм се притеснил! Първо реагира Авира, която го засече веднага и го делна...бацилът въобще не стигна до защитната стена на Комодо, така че грешката е при мен! Малко прибързах с изводите, извинявам се!

 

Чети си коментарите, преди да хвалиш нещо, което казваш че ползваш, защото определено си противоречиш!

 

2. Не знам откъде е този младежки порив да твърдиш, че комодо правели най-добрата защита, при положение, че според moutesec, комодо е точно на първо място....майтап бе - на трето си е! ;)

 

3. Явно параноидните настройките на комодото не ти влияят по най-добрия начин!

Link to comment
Сподели другаде

Знам, че ти е мъчно, но на този етап Комодо правят най-добрата защитна стена...може да е с малко, но въпреки това е по-добра от опонентите си!

Венци много правилно ги подреди, макар и не целенесочено -Comodo , OA, Outpost.

Ситуацията се повтаря отново: виждам твърдения, които обаче нямат съпровождащи ги доказателства. Обикновено, когато някой твърди нещо, той/тя трябва да предостави доказателство, че твърдението е вярно. В съда също е така - срещу обвинения се предоставят доказателства, а не се осъжда на базата само на голи твърдения. Твърденията от твоя страна са налице и са доста категорични. Аргументите обаче липсват. Упорито отказваш да ги дадеш. Защо?

Всъщност, ако трябва да подредя точно тези 3 конкретни програми по моя лична преценка, бих поставил Outpost на първо място, а другите две да си стискат гушите в борба за второто. Защо? Защото разликите в защитните способности на програмите са минимални на практика, но Outpost Firewall я намирам за малко по-лека и незатормозяваща системата от Online Armor, макар и Comodo да е по-лека (по мое мнение), като същевременно предлага удобен, изчистен и по-интуитивен интерфейс, за разлика от Comodo. Т.е. Outpost Firewall по мое мнение е балансиран вариант между Comodo Internet Security и Online Armor.

Ако пък трябва да гледам тестове, според Matousec Comodo Internet Security също не е най-добрата.

Ако пък аз трябва да посоча дадена чиста HIPS програма като най-добра, бих посочил Malware Defender. Изключително мощна, лека и стабилна. Няма стена (все пак говоря за чист HIPS) и е платена, но е по-лека от Comodo и останалите по-известни съответно. Именно това бих ползвал аз, ако не беше платена.

 

За бонус ще ти дам още един тест. Английският им е развален, но не е фатално: Killdisk Virus vs 25 Security Software - иди на стр. 7 и виж резултатите. Според този тест Online Armor може да се счита по-добрата, защото макар и трите известни програми да се справят в крайна сметка, само Online Armor го прави с настройки по подразбиране, докато на другите е нужно да се затегнат.

 

"Най-добра" е относително понятие. Казвам го за амнайсти път. "Най-добра" не включва само това как се справя дадена програма на даден тест с конкретни настройки, а включва и много други фактори. Всеки си има виждане за нещата.

Ти като си купуваш кола само по мощност и максималната скорост, изписана на километража, ли я избираш или вземаш под внимание и други неща?

 

Tanganika, явно искат да ни изгонят от форума доброволно!

Какво толкова Комодо им е трън в очите, не мога да разбера?!

А ние с теб явно носим вина, че при тестовете Комодо се нарежда в челото, докато стените, които ползват са след нея!

Не ви гоним, макар на моменти да си мисля, че би трябвало да го направим. И двамата основно само ръсите голи твърдения, без да сте запознати с материята и без да давате реални доказателства. Особено ти. И двамата не отговаряте на поставени въпроси и заобикаляте казаното от други потребители, ако то не ви изнася. Независимо какво ви се пише и обяснява, вие си знаете вашето. Както вече казах: "едно баба знае, едно баба си бае". Може би тези капаци, които си поставяте на очите, и постоянното повтаряне на едно и също ви успокояват и ви даряват с вътрешна душевна хармония. Ако е така, чудесно, радвам се за вас. Запасете си го обаче за вас, защото извън "вашия свят" нещата не са толкова прости и са нужни доказателства и аргументи в подкрепа на публични и отговорни твърдения.

Link to comment
Сподели другаде

tanganika, ето един линк, който ми бе пратен от приятел:

 

* Внимание: този линк е потенциално опасен. Посещавате го изцяло на ваша отговорност.

 

http://db-keyz.com/windows_xp_professional_sp3.exe

* Внимание: този линк е потенциално опасен. Посещавате го изцяло на ваша отговорност.

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/842Screenshot-0.jpgImage Hosting

 

Заразих се ами сега ???

 

http://hosting11.imagecross.com/image-hosting-05/9301Screenshot-1.jpgImage Hosting

 

Търсенето на зловредния код който ще матира COMODO Firewall продължава.

 

Потребителите които не могат да направят правилни настройки на COMODO Firewall да не правят подобни експерименти ! ! !

Link to comment
Сподели другаде

Търсенето на зловредния код който ще матира COMODO Firewall продължава.

Казваш го така, сякаш не очакваш да намериш такъв. За протокола: аз това нещо също го блокирах без проблем с моето HIPS-че, което, отново да напомня, е слабичко и крехко според Matousec.

Link to comment
Сподели другаде

Казваш го така, сякаш не очакваш да намериш такъв. За протокола: аз това нещо също го блокирах без проблем с моето HIPS-че, което, отново да напомня, е слабичко и крехко според Matousec.

Да прав си едва ли ще намеря.

Твоето HIPS-че наистина е слабичко и крехко ако го сравняваме с първите 11,а това нещо си го блокирал защото не е кой знае какво.Защо не подложиш твоето HIPS-че на всички тестове на Matousec http://www.matousec.com/downloads/#ssts да видим при стартирането им колко неща ще блокира ?

Link to comment
Сподели другаде

Да прав си едва ли ще намеря.

Твоето HIPS-че наистина е слабичко и крехко ако го сравняваме с първите 11,а това нещо си го блокирал защото не е кой знае какво.Защо не подложиш твоето HIPS-че на всички тестове на Matousec http://www.matousec.com/downloads/#ssts да видим при стартирането им колко неща ще блокира ?

 

Трудно ли ти е, да проумееш факта, че резултатите от тестовете в matousec, са базирани ЕДИНСТВЕНО И САМО на 84 теста?

В реалния живот положението е различно!

(Убеден съм нищо не разбра, но както и да е!)

 

ПП Види ми се доста чиста системката ти! Нещо преинсталации едно-друго, а? :giggle:

 

 

2ПП Ако случайно удостоиш коментара ми с отговор, желанието ми е да отговориш на двата въпроса, пак повтарям и на двата въпроса! На два въпроса, нали разбра?

Link to comment
Сподели другаде

Трудно ли ти е, да проумееш факта, че резултатите от тестовете в matousec, са базирани ЕДИНСТВЕНО И САМО на 84 теста?

В реалния живот положението е различно!

(Убеден съм нищо не разбра, но както и да е!)

 

ПП Види ми се доста чиста системката ти! Нещо преинсталации едно-друго, а? :giggle:

 

 

2ПП Ако случайно удостоиш коментара ми с отговор, желанието ми е да отговориш на двата въпроса, пак повтарям и на двата въпроса! На два въпроса, нали разбра?

Ами създай/предложи някой нов тест за който не са се досетили,а matousec с удоволствие ще го приемат и добавят към своите.Проумявам че тестовете на matousec имат за цел принципно да тестват HIPS-а на стените дали се справят,а не точно с определен тип зловреден код.Става въпрос не за 84 вируса а за 84 възможни начини/методи за преодоляване на HIPS,което е много пъти по-надежден метод от това което може да се случи в реалния живот.Опитваш се да ме убедиш че matousec не знаят как да правят надеждни тестове.

 

 

Теста с Комодо го направих на виртуална машина защото не искам да деинсталирам Twister от реалния компютър.Бях сигурен че така ще реагираш,този елементарен Virut е далеч от класата на Комодо че да ме докара до преинстал,дори не успя да се добере до виртуалната памет при стартирането.

Link to comment
Сподели другаде

Ами създай/предложи някой нов тест за който не са се досетили,а matousec с удоволствие ще го приемат и добавят към своите.Проумявам че тестовете на matousec имат за цел принципно да тестват HIPS-а на стените дали се справят,а не точно с определен тип зловреден код.Става въпрос не за 84 вируса а за 84 възможни начини/методи за преодоляване на HIPS,което е много пъти по-надежден метод от това което може да се случи в реалния живот.Опитваш се да ме убедиш че matousec не знаят как да правят надеждни тестове.

Хайде другият път, когато решиш да цитираш мой коментар, да се постараеш ВНИМАТЕЛНО, ама МНОГО ВНИМАТЕЛНО да го прочетеш!

 

1. Някъде не съм споменал, че става дума за 84 вируса!

Прочети ти ВНИМАТЕЛНО и БАВНО последният ми коментар!!!!

Това че си чел-недочел даден коментар и да си мислиш подобни глупости си е единствено и само твой проблем, който НЯМА нужда да споделяш с околните!

Мен какво ме вълнува това, че ти мислиш за 84 вируса или може би искаш за пореден път да се докажеш........ :cooldude:

 

2. Дефинирай си определението за вирус, защото тук във форума има известни съмнения, когато споменаваш думичката - "вирус"?

Теста с Комодо го направих на виртуална машина защото не искам да деинсталирам Twister от реалния компютър.Бях сигурен че така ще реагираш,този елементарен Virut е далеч от класата на Комодо че да ме докара до преинстал,дори не успя да се добере до виртуалната памет при стартирането.

 

Знаех си че така, ще кажеш, но все пак реших да проверя дали съм прав!

Link to comment
Сподели другаде

Tanganika, пробвал ли си да съвместиш Comodo Firewall Pro с Twister? Миналата година с версия 2.4 се получаваше.Сега едва ли ще са съвместими с проактивните си защити. Поздрави

Дори когато съм съвместявал Авира с Comodo Firewall наблюденията са ми че си пречат.ОС не работи както трябва въпреки че бях дал пълна свобода на Авира.Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

този елементарен Virut е далеч от класата на Комодо.

Първо: не е сигурно дали това наистина е Virut, нищо, че някои антивирусни го засичат като такъв.

Второ: Virut въобще не е елементарен вирус. Моля, не говори глупости.

Link to comment
Сподели другаде

Първо: не е сигурно дали това наистина е Virut, нищо, че някои антивирусни го засичат като такъв.

Второ: Virut въобще не е елементарен вирус. Моля, не говори глупости.

 

Virut е със сигурност:

 

http://www.malwarebytes.org/forums/index.php?showtopic=18334

 

http://www.threatexpert.com/report.aspx?md...9b6911abd0b9d84

 

Дори този Brontok.C (наименованието е от Avira), се нарича RONTKBR от (TrendMicro) и Virut.5 от (Dr.Web). :thumbsup:

 

http://www.malwarebytes.org/forums/index.php?showtopic=18514

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...