Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

mihnev_sz,HIPS-а на Комодо може да бъде преодолян само ако някой седне да напише специален вирус за него,смехотворните свободно циркулиращи вируси в интернет не са заплаха за него ако ползвателя знае как да си служи със него и разбира се не инсталира втора защитна стена с HIPS като подсигуровка.

Кирчо :punish: , я вземи се охлади малко и слез на земята,бе човек :crosseyes1: Няма непробиваема защита,от това по ясно,няма как да го напиша.Трянчето си е проникнало и си действало на воля,без да бъде обезпокоявано от Comodo,даже и по skype си чатело. :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Честно казано още преди месец много подробно проучих резултатите на System Safety Monitor 2.3.0.612 и заслужено е на това място 77 % но от 62 теста срещу 84 (с толкова са тествани най-добрите) като едва стига до седмо ниво. System Safety Monitor е водеща но във „В” републиканска футболна група а не във „А”

Момент, момент. Казваш, че на най-добрите са направени 84 теста. Т.е. искаш да кажеш, че System Safety Monitor е по-неспособна и несигурна дори от да речем Mamutu и другите програми "в червеничко"? Наистина ли това имаш предвид?

В случая програмата фигурира в група "Б" не защото е по-лоша, а защото с нея не са правени всички тестове. Т.е. нейните резултати са на стари тестове. Ако бъде подложена на съвременния комплект от тестове и изисквания може да се представи както по-зле, така и по-добре. Т.е. по-новата точкова система да получи по-високо отличие.

Така че не я отричай само защото не е имала прясна версия в последните 1-2 месеца.

 

mihnev_sz,HIPS-а на Комодо може да бъде преодолян само ако някой седне да напише специален вирус за него,смехотворните свободно циркулиращи вируси в интернет не са заплаха за него ако ползвателя знае как да си служи със него и разбира се не инсталира втора защитна стена с HIPS като подсигуровка.

Ти май наистина си живееш в някакъв твой си свят. Мислиш си, че има непробиваеми и безгрешни защити. Не се вслушваш в думите на по-опитни потребители от теб и продължаваш да си повтаряш своето. Едно баба знае, едно баба си бае.

Link to comment
Сподели другаде

Кирчо :punish: , я вземи се охлади малко и слез на земята,бе човек :crosseyes1: Няма непробиваема защита,от това по ясно,няма как да го напиша.Трянчето си е проникнало и си действало на воля,без да бъде обезпокоявано от Comodo,даже и по skype си чатело. :giggle:

Честно казано, след резила на калисто и последвалите линуксарски изпълнения на Cnews, tanganika определено е следващият претендент за короната!

 

Крайни твърдения, непознаване на материята, неправилни заключения, стремеж да покаже "мускули", коментари без реално покритие и тем подобни....

Почваш да омръзваш...дори вече не е интересно! То не бяха мнения, съвети, коментари, примери...ееее няма и няма оправия....

 

ПП tanganika, един приятелски съвет: лабораторията ти издиша отвсякъде! Тестовете ти няма да ги коментирам, а за коментарите ти - НЯМА смисъл!

Не разбираш от дума и това си е!

Link to comment
Сподели другаде

Кирчо :punish: , я вземи се охлади малко и слез на земята,бе човек :crosseyes1: Няма непробиваема защита,от това по ясно,няма как да го напиша.Трянчето си е проникнало и си действало на воля,без да бъде обезпокоявано от Comodo,даже и по skype си чатело. :giggle:

Mihnev що не вземеш да си инсталираш трета защитна стена със HIPS,нали ще ги поставиш в доверените им зони и всичко ще бъде наред.Аз съм аматьор но ползвателя на този заразен компютър е патологичен случай имащ претенции за корпоративен стил на мислене относно HIPS и IDS приложенията.На такъв потребител няма да се учудя ако ръка се протегне от монитора и му разцъка клавиатурата :bgflag:

 

 

Night_Raven

Ти май наистина си живееш в някакъв твой си свят. Мислиш си, че има непробиваеми и безгрешни защити. Не се вслушваш в думите на по-опитни потребители от теб и продължаваш да си повтаряш своето. Едно баба знае, едно баба си бае.

 

Не аз,неопитния/аматьора съм се заразявал когато Комодо е охранявал компютъра ми.Всяка защита може да бъде пробита,но специално за първите пет HIPS-а наистина трябва специално написан вирус за тях който да ги заблуди.

Link to comment
Сподели другаде

специално за първите пет HIPS-а наистина трябва специално написан вирус за тях който да ги заблуди.

И как го установи това? Само защото са маркирани със синьо-виолетово на сайта на Matousec? Признай си без бой. :)

Link to comment
Сподели другаде

И как го установи това? Само защото са маркирани със синьо-виолетово на сайта на Matousec? Признай си без бой. :)

Познах по глупавите и елементарни вируси които без изключение искат достъп до едно и също място C:\WINDOWS\system32.Намери ми вирус който не се нуждае от достъп до C:\WINDOWS\system32 та да тествам Комодо като хората,аз не мога да открия такъв.

Link to comment
Сподели другаде

Човече, ти правиш ли разлика между "вирус" и други видове зловреден код или и ти ползваш думичката "вирус" за всичко, което се появява в списъците на всички сканиращи програми?

Тогава, срещу твоите "вируси" всяка една HIPS програма трябва да е ефективна. :)

Link to comment
Сподели другаде

Mihnev що не вземеш да си инсталираш трета защитна стена със HIPS,нали ще ги поставиш в доверените им зони и всичко ще бъде наред.Аз съм аматьор но ползвателя на този заразен компютър е патологичен случай имащ претенции за корпоративен стил на мислене относно HIPS и IDS приложенията.На такъв потребител няма да се учудя ако ръка се протегне от монитора и му разцъка клавиатурата :bgflag:

За какво пишеш не става ясно,само знам от този ти коментар,че не си на ясно как работи ComboFix.

Няма никаква дублираща се защитна стена,това е остатъчен/невалиден ключ за обновяване/поддръжка останал от де-инсталацията на Zone Alarm

Не коментирай програми и логове с които не си запознат.

Link to comment
Сподели другаде

За какво пишеш не става ясно,само знам от този ти коментар,че не си на ясно как работи ComboFix.

Няма никаква дублираща се защитна стена,това е остатъчен/невалиден ключ за обновяване/поддръжка останал от де-инсталацията на Zone Alarm

Не коментирай програми и логове с които не си запознат.

В първия логфайл такъв остатъчен/невалиден ключ няма.

Link to comment
Сподели другаде

Човече, ти правиш ли разлика между "вирус" и други видове зловреден код или и ти ползваш думичката "вирус" за всичко, което се появява в списъците на всички сканиращи програми?

Тогава, срещу твоите "вируси" всяка една HIPS програма трябва да е ефективна. :)

Night_Raven, няма смисъл да си губиш времето в писане на коментари!

Нито може да те разбере, а пък много му се иска, нито пък има желание да приеме мнение различно от неговото!

Писане на вятъра е и това си е....

Link to comment
Сподели другаде

Първия лог е от HiJackThis,правиш ли разлика?

Грешен въпрос!

Питай го нещо за комодо, иначе трудно схваща (обикновено между третия и петия път)

 

Чакам си отговор на въпроса. :)

и аз чакам да се отвори завещанието на чичо Майкъл, че да видя дали се е сетил за мен, че само като си спомня как ходих да копая картофи в Брацигово, щото ги искаше натюрел....

Link to comment
Сподели другаде

Tanganika копирай линка по-долу, и го пейстни в адрес бара на браузъра си, след което кажи как се справя Комодо!!!

 

Внимание: по-долният линк е потенциално опасен. Посещавате го изцяло на ваша отговорност.

Night_Raven

bestscanpc.com/disk/?code=752

 

А на другите, които плюят по Комодо искам да кажа следното - никой не твърди, че Комодо е перфектната защитна стена, такава няма, няма и да има!

Просто тя е по-добра спрямо опонентите си, а не че е съвършенна!!! Ако Комодо направи един пропуск, то другите й конкуренти ще направят 10 абстрактно казано, това е...никой не издига защитната стена на Комодо в култ, разберете го вече!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...