Jump to content

Преинсталиране на Internet Explorer


Препоръчан пост

Възможно ли е преинсталирането само на Internet Explorer ?

Ползвам в момента 7.0 ВЕТА .

Браузерът тотално се е "скапал",имам инсталационен диск на ХР / ИЕ 6.0 /.

Ако е възможно,ще съм благодарен ,да ми кажете ,как става деинсталирането на старият и качването на новият !

Поздрави !

Link to comment
Сподели другаде

Почти не ползвам Internet Explorer като цяло, защото си имам Opera. Със 7-цата на IE не съм имал никакво вземане даване, защото не ми се слага SP2.

Хрумват ми обаче някои идеи.

1) ако IE7 е в сисъка с програми, деинсталирай го от Add or Remove Programs и го инсталирай наново

2) ако го няма, пробвай да пуснеш наново инсталацията, току-виж имало опция Repair или нещо подобно

3) ако и това не стане влез в регистратурата Start Menu -> Run и пишеш regedit.

После влизаш в:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{89820200-ECBD-11cf-8B85-00AA005B4383}

ще видиш стойност "IsInstalled", кликаш два пъти и я променяш от "1" на "0". Затваряш си регистратурата и пускаш инсталацията наново.

 

Ако никое от тези неща не помогне, пиши пак.

 

П.П.: Сигурен ли си, че е браузъра? Да не би проблемът да е другаде?

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление нищо не се получи ! Опитах с програмата IEFix , да разбера проблема ! Там ми изписва следното:

 

The file IEXPLORER.exe on Windows XP Pro CD is needed.

Copy files from: C\WINDOWS\inf\i386

 

Да ама там липсва този файл !

Чудя се,нямаше ли в Start---RUN , команда,която копираше липсващи файлове от инсталационният диск на ХР ?

Link to comment
Сподели другаде

Има такава команда, да: sfc /scannow. Това ще сканира за заменени от други програми или липсващи файлове и ще те подкани да сложиш диска на Windows за да се копират обратно.

Не знам обаче доколко ще ти помогне това. Могат да се получат и конфликти ако дадена програма или процес е сложил свой файл и сега се върне оригинала.

Link to comment
Сподели другаде

Ето за тези черни флаш анимаций става въпрос/с червени хиксове/

Бях на страницата на Macromedia Flash Player,всичко слагам на Defaul,по браузера,и..нищо !

Наистина не го ползвам ИЕ,но искам да работи-някой неща,ги отваря само той !

На Opera и Mozzila всичко е както трябва !

 

http://pics.softvisia.com/design/pics/891/presentation20os.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Честно казано не мисля, че това е проблем с браузъра, а може би нещо друго. Каза, че си посетил сайта на Macromedia, но инсталира ли си последната версия на плъг-ина?

Другата вероятна причина е някакъв филтриращ софтуер да блокира флаш анимациите - защитна стена, чистач на spyware и подобни.

Имаш ли защитна стена и какви инструменти имаш инсталирани за борба с adware и spyware?

Link to comment
Сподели другаде

Бях го писал това в Калдата преди време, но нали ме баннаха от там, така че не мога да го взема.

 

Та начина за деинсталиране на IE е - Control Panel -> Add/Remove Programs, там чукваш върху Show Updates и IE7 трябва да се покаже.

 

Освен IE можеш да ползваш някои браузъри, които са базирани на неговото ядро и са доста добри - Maxthon за мен е най-добрия пример.

 

Относно анимациите - съветите на Night Raven са повече от добри, виж си настройките или пробвай с друг браузър да видиш дали и той ще ги блокира, за да знаеш откъде идва проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Да,Night_Raven ! Даде ми че се инсталира Macromedia !

Също така,махнах Zone alarm !

НОД32 не вярвам да спира по някакъв начин Флаш анимацийте.

 

Tragedy,заради този проблем,си качих Avant и K-meleon ,но и там е така !

А както писах вече-при Опера и Лисицата нямам такива проблеми !

 

Почти не го използвах преди,но мразя нещо да не е в ред !

 

Що се отнася до деинсталиране на ИЕ,не съм убеден,че после ще мога да го инсталирам отново,защото , ще ми поиска валидност на ХР-то .

От ъпдейтите ми дава да дърпам,но изключвам следният:

 

High-priority updates

Microsoft Windows XP

Windows Genuine Advantage Notification (KB905474)

 

Нещо съм омазал,ама какво....!?

Link to comment
Сподели другаде

Правилно предполагаш - NOD32 не спира анимацийте.

Аз за всеки случай да попитам само на Дата.бг ли ти прави проблема или никъде не отваря флаш?

Отново да припомня, че не е само защитната стена, която може да блокира съдържанието. Кажи ако имаш някаква друга програма от рода на Ad-Aware, Spybot - Search & Destroy, SpySweeper, Spyware Doctor и др. подобни. Те също могат да са причината.

Link to comment
Сподели другаде

Значи...

SpySweeper съм го ползвал много малко, нещо не ми хареса и го разкарах. Той обаче май има някаква филтрация дори и да не е пуснат. Не съм 100%, но с такова впечатление останах. Може и да е било за Spyware Doctor това, но и от двете програми не останах особено очарован.

Spybot си има имунизация. Възможно е тя нещо да създава грижи, макар аз също да го ползвам и да нямам проблеми и да отварям флаш и с трите браузъра.

Ad-Aware SE Personal не би трябвало да създава грижи, той служи само за сканиране. Ако имаш инсталирана Ad-Aware SE Professional обаче, тя си слага и Ad-Watch, който да не съм ползвал никога и да го изключвам, но не е изключено и той да прави мизерии - при компютрите понякога проблемът е там, където се очаква много (най-) малко.

 

Можеш да опиташ да ги махаш една по една по поредността, в която съм ги изброил. За да си сигурен, че ги няма, пускаш чистачка на регистратурата и рестартираш след деинсталацията на всяка. После пробваш дали ще имаш флаш.

Link to comment
Сподели другаде

Всичко махнах,чистих регистри,но ИЕ,не ме ще !

Явно тотално ще се откажа от него !

 

Сега пък освен другото,въпреки че съм задал друга начална страница,ме препраща към http://runonce.msn.com/runonce2.aspx ,карайки ме да конфигурирам своя ИЕ !

Давам му Save your setting, след поставяне на отметките,но следващото отваряне е пак същото със същата подкана !

Link to comment
Сподели другаде

Хм, става все по-интересно и по-интересно.

Увери се, че си изпробвал всички съвети, които са дадени досега. Ако си ги изпробвал или имаш някаква причина да не изпробваш някои от тях, то стуацията се усложнява, защото вариантите намаляват.

Отново да попитам: само на дата.бг ли ти прави проблемите или на ВСЕКИ флаш? Най-големият тест ще е да си отвориш сайта на LiquidGeneration.

Тук взех да се изчерпвам, но нищо не пречи да сканираш веднъж и с Ewido Anti-Malware 3.5 (7.61MB, 30 дни срок за тестване). Ако имаш проблем с нормалните ъпдейти, можеш да си изтеглиш последните дефиниции от тук - това е директен линк към EXE файл с дефинициите.

 

EDIT: сетих се нщо друго. Ако Windows ти се ъпдейтва автоматично, то е възможно да си дръпнал един конкретен ъпдейт, който не позволява зареждането на флаш докато то не бъде изрично разрешено. Става въпрос за KB912945. Провери в Add or Remove Programs (не забравяй да кликнеш Show updates ако си със Service Pack 2) дали имаш такъв ъпдейт. Ако имаш, деинсталирай го.

Другият пакет, който съдържа важни ъпдейти за Interent Explorer е KB912812. За него не съм сигурен дали прави такива мизерии (не би трябвало), но виж ако го имаш, го махни. Ако го нямаш, можеш пък да си го сложиш, знам ли от какво може да е проблема - страница за теглене на KB912812 (ще видиш бутона Download).

Край на EDIT.

 

Относно новоизникналият проблем, ще процедираме по-радикално. Изтегли си HijackThis 1.99.1 (207KB), стартирай я и натисни първия бутон - Do a system scan and save a logfile. Програмата ще сканира и ще изведе текстов LOG файл. Копирай съдържанието му във форума за да проверим за евентуални нередности.

 

В краен случай можеш да започнеш да махаш ъпдейти, току-виж някой от тях прави проблема.

Link to comment
Сподели другаде

Сайта за тест на флаш изобщо не ми се отваря/не го намира/,нито с ИЕ , нито с Лисицата !

KB912945 го нямам-дръпнах го,но при инсталиране ми дава някаква грешка !

 

http://bcheck.scanit.be/bcheck/

От този сайт си тествах ИЕ,а резултата ,който ми даде е следният :

 

 

Browser Security Test Results

Dear Customer,

 

The Browser Security Test is finished. Please find the results below:

 

High Risk Vulnerabilities 0

Medium Risk Vulnerabilities 0

Low Risk Vulnerabilities 0

 

 

Warning: The test does not check for WMF vulnerability. If you use Windows, run Windows Update or get the patch.

 

New bugs keep coming! Sign up for announcements of new tests.

 

Questions about the test? Read the FAQ.

 

Still having questions? Send us your feedback.

 

Want to know how everyone else is doing on Browser Test? Check our statistics.

 

Help! My browser is hijacked! Read our step by step tutorial on how to clean your computer from browser hijackers and unwanted adware.

 

Праща ме на http://www.microsoft.com/technet/security/...n/ms06-001.mspx , където ме кара да инсталирам WindowsXP-KB912919-x86-ENU.exe ! Инсталирах го успешно !

 

Рестартирах ИЕ,отново ме прати към http://runonce.msn.com/runonce2.aspx ,карайки ме да конфигурирам своя ИЕ ! Направих го ,но ми дава Error applying settings!

 

Hijack This ми даде това:

 

 

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 18:44:44, on 17.5.2006

Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.5296.0000)

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Windows Defender\MsMpEng.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\LckFldService.exe

C:\Program Files\ASUS\Probe\AsusProb.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI HydraVision\HydraMD.exe

C:\Program Files\Common Files\Roxio Shared\SharedCOM8\RoxMediaDB.exe

C:\Program Files\Common Files\Roxio Shared\SharedCOM8\RoxWatch.exe

C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe

C:\Program Files\Webroot\Spy Sweeper\WRSSSDK.exe

C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk\PDSched.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\1.PROGRAM\HijackThis 1.99.1\HijackThis.exe

 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54729

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=552...cid={SUB_CLCID}

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,First Home Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54843

O2 - BHO: Yahoo! Toolbar Helper - {02478D38-C3F9-4EFB-9B51-7695ECA05670} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\SDHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O2 - BHO: (no name) - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - (no file)

O2 - BHO: FlashFXP Helper for Internet Explorer - {E5A1691B-D188-4419-AD02-90002030B8EE} - C:\PROGRA~1\FlashFXP\IEFlash.dll

O3 - Toolbar: FlashGet Bar - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FlashGet\fgiebar.dll

O3 - Toolbar: Yahoo! Toolbar - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - C:\Program Files\Yahoo!\Companion\Installs\cpn0\yt.dll

O4 - HKLM\..\Run: [ASUS Probe] C:\Program Files\ASUS\Probe\AsusProb.exe

O4 - HKLM\..\Run: [ATIModeChange] Ati2mdxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE

O4 - HKLM\..\Run: [Zone Labs Client] C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe

O4 - HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Windows Defender] "C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe" -hide

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [bitComet] "C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized

O4 - HKCU\..\Run: [VoipDiscount] "C:\Program Files\VoipDiscount.com\VoipDiscount\VoipDiscount.exe" -nosplash -minimized

O4 - HKCU\..\Run: [MultiDesk] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI HydraVision\HydraMD.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O4 - Global Startup: Startup.exe

O9 - Extra button: Flash2X Flash Hunter - {77B563A5-2A35-4E6B-BFC8-F4B6BB65D5DF} - C:\WINDOWS\system32\Shdocvw.dll (HKCU)

O9 - Extra 'Tools' menuitem: &Launch Flash Hunter - {77B563A5-2A35-4E6B-BFC8-F4B6BB65D5DF} - C:\WINDOWS\system32\Shdocvw.dll (HKCU)

O11 - Options group: [iNTERNATIONAL] International*

O16 - DPF: {30528230-99f7-4bb4-88d8-fa1d4f56a2ab} (YInstStarter Class) -

O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsoftupdat...b?1142590193703

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://acs.pandasoftware.com/activescan/as5free/asinst.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{94CE24A1-F02C-496B-84E5-0F6F013F7C55}: NameServer = 192.168.2.1

O20 - Winlogon Notify: WRNotifier - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WRLogonNTF.dll

O23 - Service: FileZilla Server FTP server (FileZilla Server) - Unknown owner - C:\Program Files\xampp\FileZillaFTP\FileZillaServer.exe (file missing)

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: LckFldService - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\LckFldService.exe

O23 - Service: Macromedia Licensing Service - Unknown owner - C:\Program Files\Common Files\Macromedia Shared\Service\Macromedia Licensing.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

O23 - Service: PDEngine - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk\PDEngine.exe

O23 - Service: PDScheduler (PDSched) - Raxco Software, Inc. - C:\Program Files\Raxco\PerfectDisk\PDSched.exe

O23 - Service: LiveShare P2P Server (RoxLiveShare) - Sonic Solutions - C:\Program Files\Common Files\Roxio Shared\SharedCOM8\RoxLiveShare.exe

O23 - Service: RoxMediaDB - Sonic Solutions - C:\Program Files\Common Files\Roxio Shared\SharedCOM8\RoxMediaDB.exe

O23 - Service: RoxUpnpRenderer (RoxUPnPRenderer) - Sonic Solutions - C:\Program Files\Common Files\Roxio Shared\SharedCom\RoxUpnpRenderer.exe

O23 - Service: RoxUpnpServer - Sonic Solutions - C:\Program Files\Roxio\Easy Media Creator 8\Digital Home\RoxUpnpServer.exe

O23 - Service: Roxio Hard Drive Watcher (RoxWatch) - Sonic Solutions - C:\Program Files\Common Files\Roxio Shared\SharedCOM8\RoxWatch.exe

O23 - Service: SoundMAX Agent Service (SoundMAX Agent Service (default)) - Analog Devices, Inc. - C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe

O23 - Service: Webroot Spy Sweeper Engine (svcWRSSSDK) - Webroot Software, Inc. - C:\Program Files\Webroot\Spy Sweeper\WRSSSDK.exe

O23 - Service: TurboFTP Sync Service (TBFTPSyncService) - TurboSoft,Inc - C:\Program Files\TurboFTP\tftpsvc.exe

O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe

O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe

 

 

Това е за сега ! Благодарност за помощта !

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...