Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте искам да помоля всички по-компетентни да ми помогнат.

Моят въпрос е как мога да си защитя ефективно локалната мрежа давайте всякакви ваши предложения :)

Link to comment
Сподели другаде

Защита от какво? От хакерски атаки? От вируси? Ако локалната мража не е свързана с Интернет и не се използват флашки и дискети, защитата е "бетон" без никакви допълнителни програми.
Link to comment
Сподели другаде

Предимно от хакерски атаки но и от вируси ако имате да казвате кажете :) няна излишни неща ;)

 

Каквото почукало, такова се обадило! Абе, Plambe, кажи за какво я използваш тази мрежа, за да могат хората да ти дадат най-точна информация. Сам разбираш, че ако отидеш при чичо доктор не можеш да му кажеш "Болен съм, излекувай ме!" Без да знаем колкото се може повече информация, няма как да получиш отговор, който да те задоволи!

Необходима информация:

1. за какво се използва мрежата;

2. състав на мрежата;

3. ОС на компютрите в мрежата;

4. свързана е в Интернет или не е;

5. достъп до интернет - ЛАН, БТК, т.н.;

6. начин на свързване на останалите компютри, ако един е свързан с Интернет - с кабел или безжично;

7. наличие на рутер - да или не, ако да какъв е рутерът;

8. наличие на прокси за разделяне на Интернета.

Това може би не е всичко, но в процеса на разговора нещата ще се изяснят.

Link to comment
Сподели другаде

Начи ся

в мрежата има около 200 потребители, от който 190 исползват Windows Xp.

Мрежата е вързана към интернет

достатъп до интернета е лан,

компютрите са свързани чрез кабели не безжично,

няма наличие на рутери и несе исползва прокси дано съм обеснил правилно ( мрежата не е моя само помогам и искам да науча някой работи ....... )

Link to comment
Сподели другаде

"Начи ся", как така няма рутери? Това е доста голяма мрежа, а да няма рутери. Как точно се осъществява връзката с интернет тогава?

 

мрежата не е моя само помогам и искам да науча някой работи .......

Към тези "работи" бих добавил повече внимаване в час по български език.

Link to comment
Сподели другаде

"Начи ся", как така няма рутери? Това е доста голяма мрежа, а да няма рутери. Как точно се осъществява връзката с интернет тогава?

 

 

Към тези "работи" бих добавил повече внимаване в час по български език.

Огромен брой суичове, навързани един за друг, като маймуни на хорo, свързани до централен DHCP сървър, който ползва вградения в Windows XP ICS :D , за споделяне на интернета, логично обяснение... сървъра е вероятно някой пентюм 2 на 333, че да се справи с трафика на пасмината :D

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...