Jump to content

Рестарт при скан със антивирус


Препоръчан пост

Не трий нищо, което не знаеш какво е!

Windows-ът ти чист ли е или е самоделка? Инсталирал ли си боклуци за промяна на интерфейса - StyleXP, Windows Blinds, Vista Transformation Pack и подобни глупости?

Link to comment
Сподели другаде

Не трий нищо, което не знаеш какво е!

Windows-ът ти чист ли е или е самоделка? Инсталирал ли си боклуци за промяна на интерфейса - StyleXP, Windows Blinds, Vista Transformation Pack и подобни глупости?

 

Не не съм инсталирал нищо от това, което изброи (дори не знам, за какво служат), но не знам дали ми е чист Windows-a, в смисъл не е линцензиран(но предполагам си се досетил и без да ти казвам).

Link to comment
Сподели другаде

Първо за да разбереш дали Windows-а е самоделка прочети това:

Night_Raven

 

Internet Explorer е версия 6 във всички версии на Windows XP (Home/Professional), независимо кой сервизен пакет е инсталиран. Т.е. IE7 трябва да се свали и инсталира отделно.

Windows Media Player е версия 8 в Windows XP без SP и SP1, докато в SP2 и SP3 е версия 9.

Накратко: ако даден Windows XP веднага след инсталацията има IE7 и/или WMP10 (или 11), то значи са вграждани в самата инсталация и става въпрос за самоделка (малко или много: малко, ако само това е вграждано, и много, ако има и други вграждани неща).

Бих добавил и орязяни!!! :computer:

 

Второ - в какъв смисъл не е лицензиран: 1.Даден ти е като копие със сериен номер(подарен)?

2.Имаш го от торентите? или...???

 

п.с.По принцип не е желателно да имаш две ОС на една машина освен ако втората (може и повече),е(са) инсталиран(и) във виртуална машина!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Дай малко повече инфо!!!

Двете ОС-и на един хард ли са т.е. на различни дялове от харда , на различни хардове или...??? :computer:

Да точно така - харда е сцепен на c & d и имам две ОС

Link to comment
Сподели другаде

Ако намаш какво да губиш от съдържанието на харда бих те посъветвал да форматираш и двата дяла като преинсталираш ОС използвайки чист оригинален Windows ( макар,че и от торентите може да има такива ОС-и (несъм много сигурен обаче))!!!

Незнам кой Windows на кой дял ти е ,в смисъл работещия на кой дял е и проблемния на кой дял???Не видях обаче да си написал дали си ползвал един и същ Windows и на двата дяла???Ако не ти се преинсталира можеш да форматираш дяла на който е проблемния Windows и да си оставиш работещия!!!Макар,че ако питаш мен бих преинсталирал Windows-а (ако съм в твоето положение разбира се) като форматирам и двата дяла!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...
Днес и на мен ми се случи същото.С каквато и програма да сканирам ми се рестартира компа.А нод32 само блокира и спира сканирването.Само с 1 ос и 1 антивирустна.Кво става и понятие си нямам.Ако може някой да помогне ще сам благодарен.Ако трябва и някой файл да прикача
Link to comment
Сподели другаде

Изтегли ESET SysInspector и:

1) стартирай я, скролирай до долу и кликни Accept, след което изчакай да събере информацията;

2) меню File -> Save Log;

3) потвърди с Yes;

4) не променяй изходния ZIP формат, запази файла на удобно за теб място и го прикачи после към коментара си (не го разархивирай).

 

Изтегли GMER. Разархивирай и стартирай програмата. Тя ще направи начално сканиране за секунди. След като то приключи НЕ кликай бутон Scan, а кликни бутон Copy и после пейстни съдържанието тук (Ctrl+V). Ако програмата предложи да направи пълно сканиране, откажи.

Link to comment
Сподели другаде

GMER 1.0.15.14972 - http://www.gmer.net

Rootkit scan 2009-07-12 10:23:48

Windows 5.1.2600 Service Pack 3

 

 

---- System - GMER 1.0.15 ----

 

SSDT spps.sys ZwEnumerateKey [0xBA6C6CA2]

SSDT spps.sys ZwEnumerateValueKey [0xBA6C7030]

 

---- Devices - GMER 1.0.15 ----

 

Device \FileSystem\Ntfs \Ntfs 8AA921F8

 

AttachedDevice \FileSystem\Ntfs \Ntfs amon.sys (Amon monitor/Eset )

 

---- EOF - GMER 1.0.15 ----

 

 

другият zip файл не мога да го кача

 

Преди това пуснах ComboFix и мисля,че нещата май се оправиха

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...