Jump to content

За броя на антивирусните програми


Препоръчан пост

Да, това е най-добрият вариант.

 

А ако искаш "имунизация" на системата, подобна на тази, предлагана от SpyBot - опитай пособието SpywareBlaster. Това не е резидентен скенер, който следи (товари) в реално време системата, а просто блокира съдържанието на зловредни страници, подобно на SpyBot.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

Да, това е най-добрият вариант.

 

А ако искаш "имунизация" на системата, подобна на тази, предлагана от SpyBot - опитай пособието SpywareBlaster. Това не е резидентен скенер, който следи (товари) в реално време системата, а просто блокира съдържанието на зловредни страници, подобно на SpyBot.

O.K. ще пробвам. Благодаря за насоките !

Link to comment
Сподели другаде

Явно съвместната работа Спайбот - Аваст не е твърдо препоръчителна. Ще направя следното - махам Спайбота, а за допълнително сканиране ще ползвам MBAM препоръчвате.

 

Avast+MBAM+защитна стена= добра комбинация за защита. Други не ти трябват!

Link to comment
Сподели другаде

Avast+MBAM+защитна стена= добра комбинация за защита. Други не ти трябват!

Да, ама вижте какво се получава ... как да кажа на Аваст да пусне ъпдейтите на MBAM

http://djapka.com/graphic/thumbs/2008/December/10/19E6_493F7638.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Откога avast! има защитна стена, че е нужно той да допуска ъпдейт на MBAM?

Нямам инсталирана защитна стена, нито друга антивирусна освен Аваст ! firewall-a на Уиндоус е изключен. На другия ми компютър на който няма никакви антувирусни MBAM се ъпдейтва без проблеми. Нещо не е както трябва, но не знам какво.

 

Да не би да има нещо общо с това ...

http://djapka.com/graphic/thumbs/2008/December/10/868C_493F89FC.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да пробваш да изключиш защитите на avast! за малко и да провериш дали MBAM ще се обновява. Можеш и да пробваш да инсталираш някоя друга програма и да провериш дали тя ще се обновява.
Link to comment
Сподели другаде

Можеш да пробваш да изключиш защитите на avast! за малко и да провериш дали MBAM ще се обновява. Можеш и да пробваш да инсталираш някоя друга програма и да провериш дали тя ще се обновява.

Веднага отговарям - този проблем го имам съмо с MBAM, за съжаление.

 

 

На компютъра без Аваст при включена Огнена стена на Уиндоус няма проблеми - ъпдейтва се, явно има несъвместимост между Аваст и МБАМ.

Link to comment
Сподели другаде

Инсталирах avast! и MBAM на виртуална машина и всичко работи без проблеми, дори и на висока чувствителност. Опитал ли си обновяване от двата сървъра, които предлага MBAM?
Link to comment
Сподели другаде

понякога има проблем с обновяването през SecurityWonks.net, дори и в момента. Смени го на Malwarebytes.org и не "обвинявай" антивирусната :peace:

Това ми излиза и от двата сървъра. Както и да е - благодаря на всички - ще търся някакво решение.

 

 

Проблемът не е в антивирусната наистина - и на компа без антивирусна от единия сървър не става ъпдейта, но от другия стана - още веднъж благодаря, както казват проблема не е във вашия телевизор /компютър/.

Link to comment
Сподели другаде

Опитвал съм два варианта за комбиниране на Avast (Home) с MBAM. На единия компютър имам Avast + MBAM Portable регистрирана, на другия - Avast + MBAM Free инсталирана. Никакви проблеми с ъпдейтването на MBAM и конфликти между двете програми. Дефинициите за MBAM могат да се теглят оттук (това е инсталатор). За инсталирана версия се използуват направо, за portable може да се екстрактнат чрез Universal Extractor.
Link to comment
Сподели другаде

Само да вмъкна, че не е препоръчително да се ползва портативна версия на програмата. Не е случайно, че няма официална портативна.

Наистина не мога да разбера каква е тази мания да се ползва нелегален софтуер, при положение, че програмата си има напълно безплатна версия. Българска работа.

Link to comment
Сподели другаде

Проблема бил във ... Firewall-a на Уиндоус - показваше ми , че е изключена, а всъщност била включена, така че, правилно МБАМ е изкарвал съобщението. Това установих чрез неколкократно включване и изключване на стената и проверка за ъпдейти. Но остава открит въпроса, защо все пак при включена стена не позволява на МБАМ да се ъпдейтва или така е нормално ?
Link to comment
Сподели другаде

Само да вмъкна, че не е препоръчително да се ползва портативна версия на програмата. Не е случайно, че няма официална портативна.

Наистина не мога да разбера каква е тази мания да се ползва нелегален софтуер, при положение, че програмата си има напълно безплатна версия. Българска работа.

Моля те, не заблуждавай потребителите. Виждам, че под една или друга форма си част от екипа, разработващ програмата, което обяснява негативното ти становище относно нелегалното ползуване на пълната версия на MBAM, но това не прави твърденията ти верни. Няма разлика в резултатите, открити при проверка с портативна и с инсталационна версия, времето за проверка също е еднакво. "Нелегалните" екстри на регистрираната портативна версия не ги ползувам. Трябва ми най-вече, за да мога да я стартирам от флашка. Ако бях намерил безплатната версия в портативен вариант, щях нея да използувам. Всъщност може да си поиграя с ThinApp във виртуална машина да видя какво ще излезе.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...