Jump to content

За броя на антивирусните програми


Препоръчан пост

Въпроса ми е мога ли да инсталирам повече от една антивирусна програма на компютъра си , например 5 или 6 , но само една от тях да бъде активна в даден момент ? Ако само една е активна това би ли създало някакъв проблем за системата ?
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 41
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

По принцип не би трябвало да е проблем да имаш повече от една антивирусни, стига само една да е активна. Отделен е въпросът, че смисълът от това клони към 0.
Link to comment
Сподели другаде

Определено не е добра идея да се инсталира повече от един антивирусен продукт, дори и само на един от тях да е активен резидентният модул (защитата в реално време). Причината е, че дори и да не е активен даден антивирус, операционната система все пак зарежда неговите поддържащи драйвери и това теоретично би могло да създаде проблем (най-вече филтриращите драйвери на файловата система). Не казвам, че 100% ще имаш проблеми (зависи от конкретните AV продукти), но теоретично е възможно, затова имай едно на ум, а пък и както каза колегата Night_Raven тази идея е напълно безмислена.

По-добре помисли за комбинация АV продукт + добра съсредоточена antispy/mal-ware програма като Malwarebytes Anti-Malware или SUPERAntiSpyware Free.

Link to comment
Сподели другаде

Интересуваше ме защото не мисля че има антивирусна програма която да може да засича всичко , затова за по добри резултати е по добре да се направи сканиране с повече от една програма , когато компютъра е заразен с вируси . А когато са предварително инсталирани на компютъра може по бързо да смениш една програма с друга .
Link to comment
Сподели другаде

Да, вярно е, че няма антивирусна, която да засича всички заплахи, но това не е реална причина да си наблъскаш 2 или повече антивирусни. Това е по-скоро параноя. Ако ДЪРЖИШ да ловиш повече заплахи, можеш да си инсталираш 2 програми, но от повече просто няма смисъл. А и рискуваш евентуални конфликти между драйверите на антивирусните.

 

Добавено: ако даден компютър е заразен доста, то тогава има повече смисъл да се сканира с 2-3 програми, но на чиста система и 1 антивурусна е повече от достатъчна. При внимателна работа и наличие на "компютърна хигиена" няма да има проблеми. По оптините потребители биха се оправили дори и без антивирусна въобще. Аз например не ползвам антивирусна.

Link to comment
Сподели другаде

Имам въпрос за инсталираните Active X на компютъра . Има ли някаква програма която да изкара Active X контролите които са инсталирани в Уиндоуса и да показва тези които са съмнителни и могат да представляват опасност за системата ? Или има ли някакъв начин да разбера ако съм инсталирал някакъв опасен Active X , да влезна в регистрите и там да търся или по някакъв друг начин ?
Link to comment
Сподели другаде

Имам въпрос за инсталираните Active X на компютъра . Има ли някаква програма която да изкара Active X контролите които са инсталирани в Уиндоуса и да показва тези които са съмнителни и могат да представляват опасност за системата ? Или има ли някакъв начин да разбера ако съм инсталирал някакъв опасен Active X , да влезна в регистрите и там да търся или по някакъв друг начин ?

Опитай с HijackThis.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Здравейте ! В един друг форум попитах за съвместимост между Аваст и Спайбот С анд Д , но мненията бяха противоречиви и понеже съм с добри впечатрения от Спайбота след като съм го инсталирал ще си пречат ли с Аваст Хоум ? П.С. Не ми се иска да го инсталирам и деинсталирам постоянно. Благодаря предварително
Link to comment
Сподели другаде

Не ползвам нито една от двете и не мога да кажа със сигурност, но по принцип не би трябвало да има проблеми. Аз поне не съм срещал оплаквания от съвместната работа на тези две програми.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте ! В един друг форум попитах за съвместимост между Аваст и Спайбот С анд Д , но мненията бяха противоречиви и понеже съм с добри впечатрения от Спайбота след като съм го инсталирал ще си пречат ли с Аваст Хоум ? П.С. Не ми се иска да го инсталирам и деинсталирам постоянно. Благодаря предварително

 

Аз ги ползвам и двете и нямам проблем, по простата причина, че не използвам резидентната част на Sb S&D.

Link to comment
Сподели другаде

Не ползвам нито една от двете и не мога да кажа със сигурност, но по принцип не би трябвало да има проблеми. Аз поне не съм срещал оплаквания от съвместната работа на тези две програми.

Проблемът доколкото схванах от другите мнения можел да възникне от това, че и двете имали защита в реално време от спайуеар и препоръчват след имунизация със Спайбота същият да се деинсталира, но ако човек иска да работи с дадена програма е неудобно да я инсталира и деинсталира всеки път, когато иска да я ползва, нали ?

 

Аз ги ползвам и двете и нямам проблем, по простата причина, че не използвам резидентната част на Sb S&D.

Може ли да ми кажете от къде се изключва резидентната част на Спайбот ?

Link to comment
Сподели другаде

Най-добре деинсталирай Spybot (ще е нужен и рестарт) и след това я инсталирай без резидентния модул - TeaTimer.

А от тук може ли да се изключи резидентния модул?

http://djapka.com/graphic/thumbs/2008/December/09/5864_493E6FE5.jpg

Link to comment
Сподели другаде

По принцип да, но ако наистина не искаш резидентна защита, можеш и да я деинсталираш.

Явно съвместната работа Спайбот - Аваст не е твърдо препоръчителна. Ще направя следното - махам Спайбота, а за допълнително сканиране ще ползвам MBAM и SAS, които препоръчвате.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...