Jump to content

Препоръчан пост

Имам вирус..първо бях с nod32,но не можех да си изтрия вируса и си инсталирах avast...При всяко влизане в интернет ми илиза че имам вирус(win32 Trojan- gen{Other} и че заразения файл е C:\WINDOWS\system32\ativcox.dll и не може да се изтрие..laptop-а ми е скоро инсталиран..МОЛЯ ВИ HELP :( :( :help: :'(
Link to comment
Сподели другаде

Здравей и добре дошла във форума на SoftVisia!

 

За начало може да опиташ да планираш една проверка на системата преди стартиране с помощта на Avast. Toва може да стане по следния начин:

 

1) Кликни с дясното копче на мишката върху иконката на Avast в областта за известяване (до часовника) и от менюто избери "Стартирай avast! Antivirus".

2) Когато се отвори потребителският интерфейс, кликни с дясното копче някъде по него и от менюто избери "Планирай Проверка при Стартиране".

3) В новия прозорец селектирай радиобутона "Провери всички локални дискове" и кликни на бутона Планирай.

4) Направи рестарт.

 

Ако avast не се справи с премахването на заплахата (има такава вероятност) свали, инсталирай и направи сканиране с Malwarebytes Anti-Malware. Преди сканиране, разбира се, трябва да обновиш дефинициите на MBAM.

Link to comment
Сподели другаде

Мерси много за отговора..Пробвах с проверка на системата с помощта на avast и ми излязоха 17 вируса,които изтрих,ама не стана :'( ...сега инсталирах Malwarebytes Anti-Malware, но незнам как трябва да обновя дефинициите на MBAM.
Link to comment
Сподели другаде

След като инсталираш програмата, преди да бързаш да натиснеш Finish се показват две отметки.

Update Malwarebytes' Anti-Malware

Launch Malwarebytes' Anti-Malware

По подразбиране трябва и двете да са маркирани, но можеш да провериш все пак.

След това като дадеш Finish, се показва едно прозорче на което пише:

Updating.. **** KB / **** KB

Следователно думата Update и зареждането на тези KB трябва да подсказва, че е с последните дефиниции.

От излезналия нов прозорец избираш Perform full scan и натискаш бутона Scan.

Link to comment
Сподели другаде

Направих сканиране с Malwarebytes Anti-Malware и ми излязоха 5 вируса и един заразен файл..изтрих ги и се надявам вече всичко да е наред...МНОГО БЛАГОДАРЯ, че ми помогнахте..без вас нямаше да направа нищо!!!
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...