Jump to content

Препоръчан пост

as0t0, какво е това чудо "MagicPartisan"? Дали наистина става въпрос за боот вирус? Сериозните антивируси не засичат нищо. Може би това е "joke"? as0t0, спомняш ли си преди да се появи това съобщение да си правил нещо - да си инсталирал нещо, или пък нещо свързано с ОС? Не разбрах как се казва вирусът. Имаш ли някакви поражения (изтрити файлове, ако си свързан с Интернет имаш ли го или не) по компютъра. Виж дали имаш процеси, които заемат големи ресурси. Съмнявам се боот вирус да е причината за бавния компютър.
Link to comment
Сподели другаде

as0t0, какво е това чудо "MagicPartisan"? Дали наистина става въпрос за боот вирус? Сериозните антивируси не засичат нищо. Може би това е "joke"? as0t0, спомняш ли си преди да се появи това съобщение да си правил нещо - да си инсталирал нещо, или пък нещо свързано с ОС? Не разбрах как се казва вирусът. Имаш ли някакви поражения (изтрити файлове, ако си свързан с Интернет имаш ли го или не) по компютъра. Виж дали имаш процеси, които заемат големи ресурси. Съмнявам се боот вирус да е причината за бавния компютър.

 

Не съм го написал правилно.Програма за маниполиране на HDD http://www.symantec.com/norton/partitionmagic

 

Преди да се появи бях инсталирал VISTA,но понеже не си пасва с почти всичките ми програми с които работа я махнах.Мисля,че след това се появи това съобщение първо го показа "partitionmagic" а след това започна да се показва преди Логото Windows? Няма поражения на компа,за фаилове-не знам защото е 230gb hard и е почти пълен(нямам представа)

 

Опитах с друг HDD и компютърът тръгна нормално!

Link to comment
Сподели другаде

Според мен нямаш никакъв боот вирус. Кажи как премахна Вистата. По съм склонен да мисля, че имаш остатъци от Вистата в зареждащите сектори. Какъв е размера на дял С: и как си инсталирал ХР-то след премахване на Вистата? Имам предвид дали си форматирал дялът върху който си инсталирал ХР-то.
Link to comment
Сподели другаде

Това нещо адски много ми прилича на един вид защита, която се е слагала на старите компютри. Идеята е била, когато нещо тръгне да пипа по началния сектор на диска да изскача това съобщение. Ако потребителя натисне Y операцията се разрешава. Нищо чудно на новия хард да не си го забелязал, понеже не се е изчаквала подобна задача. Потърси в BIOS за опция BOOT SECTOR PROTECT или VIRUS PROTECT или нещо в този контекст.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...