Jump to content

Компютарът ми се рестартира


Препоръчан пост

Явно докато си отговарял, се сетих да погледна на страницата на твърдият ми диск и там намерих Sea Tools. Направих дългия тест, но не знам къде да намеря (или как да отворя) лог файла. След като кликнах на Exit се появи нова страница, където ми даваше възможност да запиша лог файла на дискета. Записах го, но след рестарта дискетата не можеше да бъде отворена, не се виждаше. Дори направих теста 2 пъти. Може ли да е съхранен някъде на компа?

Относно температурите, наистина е idle състояние, но имай предвид, че бях оставил цяла нощ да върви теста на памета. Възможно е, да се е позагрял след цяла нощ тестование. Снимките (на Евереста) са правени веднага след свършване на теста.

Сега отивам да стартирам Prime95. Ще пиша след това.

Последната грешка на системата е от 16.10 и е свързана с мрежата.

post-485-1222608369_thumb.jpg

post-485-1222608380_thumb.jpg

post-485-1222608400_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Oт снимката се вижда, че дискът е минал теста ("Long Test Passed"). Все пак може да продължиш да го наблюдаваш като следиш SMART параметрите с помощта на Everest или HDTune примерно.

Oтносно температурите и напреженията - пусни Prime95 и виж до какви стойности ще стигнат. Също така наблюдавай и дали ще се появи замръзване или BSOD.

Link to comment
Сподели другаде

Oт снимката се вижда, че дискът е минал теста ("Long Test Passed"). Все пак може да продължиш да го наблюдаваш като следиш SMART параметрите с помощта на Everest или HDTune примерно.

Oтносно температурите и напреженията - пусни Prime95 и виж до какви стойности ще стигнат. Също така наблюдавай и дали ще се появи замръзване или BSOD.

 

Пуснах Prime95, но не откривам стойности за температурата.

Link to comment
Сподели другаде

Пуснах Prime95, но не откривам стойности за температурата.

 

Температурите и напреженията ги следиш с друг софтуер като Everest например. Prime95 само "товари" системата.

 

Добавено:

 

Пропуснах да кажа, че трябва да избереш в Prime95 от менюто Options --> Torture Test --> Blend --> OK.

Link to comment
Сподели другаде

Най накрая се получи - BSOD.

Два дни нищо и сега....успех. Замръзна. :bored:

Искам да отбележа, че се случи след стартирането на Strong DC. И то не веднага, а след 2-3 часа използване. По точно, свалих един филм и няколко клипа и опаааааа......до там. Но не през цялото време беше натоварен да сваля. Имаше и празно.

Опитвам се да кача файла, ама е доста голям и не ме пуска - около 90 MB.

П.П. Аз как мога да го отворя?

 

 

http://4storing.com/7b8zu/1fbf8484cc410621...c31e07a84a.html

Link to comment
Сподели другаде

1) Къде опитваш да качиш файла? Аз лично с 4Storing не съм имал проблеми.

2) Нормално е файлът да е с такава големина.

3) Файлът с извадка от паметта се отваря с помощта на debugger, който разполага с режим на отваряне на файлове с извадка от паметта. Има такива с команден интерфейс, но има и с графичен. Пример за такъв е WinDbg от пакета Debugging Tools For Windows на Microsoft. Обаче, за да извършиш успешно дебъгване / анализиране на файла трябва да разполагаш със специални файлове, наречени файлове със символни таблици за трасиране на всички изпълними файлове, библиотеки и драйвери на Windows. Най-важният от тях е файлът със символната таблица за ядрото на операционната система. Най-добрият вариант да ги получиш е като конфигурираш дадения debugger да ползва Microsoft Symbol Server. По-този начин те ще бъдат сваляни динамично, когато е необходимо, като ще се пази и локално копие на тях на твърдия диск в папка по твое желание.

4) Какво стана с резултатите от теста с Prime95? Какво беше състоянието на температурите и захранващите напрежение по време на теста?

Link to comment
Сподели другаде

Температурата не се покачи някак фрапиращо. Мисля, че беше в нормите.

Все си мисля, че проблема може да идва от StrongDC или от мрежата, тъй като нашия сървър е като hub, а точно сега правят някакви промени. Затова си мисля, че може да е от там. Три дни (от неделя) не бях стартирал StrongDC-то, и нямах никакви проблеми. Конвертирах филм на виртуалния, без никакви затруднения. Можеш да си представиш как се натоварва системата, след като имам едноядрен процесор, само 1,5 GB памет. Така че, едва ли е от нестабилност на системата... :blink:

Все още не съм пробвал друга версия на StrongDC, а може би това трябваше да направя първо.

Какво ще кажеш до отпоя и запоя паметта; твърдия диск; или нещо друго. Чух за такива моменти, които помагали.

 

П.П. Успя ли да свалиш файла?

Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново,

 

извинявам се за закъснелия отговор, но бях доста зает. Анализирах файла с извадка от паметта и от него става ясно, че причината за стоп-грешката е драйвера RTL8139.SYS (драйвер на мрежова карта Realtek). Вероятно затова се получава BSOD, когато ползваш StrongDC. От файла с извадка от паметта също се вижда, че ползваш много стара версия на въпросия драйвер (от 2003 година), затова съветът ми е за начало да си обновиш драйвера на мрежовата карта. Също може да обновиш и StrongDC. Ако проблемите продължават може да опиташ с вградения мрежов контролер на дъното, ако разполага с такъв.

 

P.S.: Би било добре да кажеш все пак за какви стойности на температурите ставаше въпрос под натоварване.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново,

 

извинявам се за закъснелия отговор, но бях доста зает. Анализирах файла с извадка от паметта и от него става ясно, че причината за стоп-грешката е драйвера RTL8139.SYS (драйвер на мрежова карта Realtek). Вероятно затова се получава BSOD, когато ползваш StrongDC. От файла с извадка от паметта също се вижда, че ползваш много стара версия на въпросия драйвер (от 2003 година), затова съветът ми е за начало да си обновиш драйвера на мрежовата карта. Също може да обновиш и StrongDC. Ако проблемите продължават може да опиташ с вградения мрежов контролер на дъното, ако разполага с такъв.

 

P.S.: Би било добре да кажеш все пак за какви стойности на температурите ставаше въпрос под натоварване.

Температурите бяха:

Дъно - 45

CPU - 60

Твърдия диск - 45

 

Значи все пак бях прав с StrongDC. :bravo: Лошото е, че не се сетих по-рано да сменя версията. Сега сложих последната (не че съм фен на последните версии, но исках да видя дали няма някакви подобрения) и успях да сваля 2 DVD-та. Без проблем. StrongDC е стартиран вече 3 часа. Дано да не предизвикам съдбата. :bored: Само да доизясня, че от днес официално е стартиран нов сървър (сървъри). Може би затова да се държи стабилно.

Благодаря за сега.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново.

Работата се оправи. Смениха ми мрежовата карта. В четвъртък се обадих на доставчика си на Интернет и от там ми казаха да занеса компютъра за тестване. Вчера си го взех. Сменили му мрежовата карта. За съжаление, човека който го тествал не беше там, така че ми го предаде друг, който не знаел какво и било (на картата).

Иначе благодарности, защото преди да смени картата, се опитваше да ме убеди, че проблема идвал от паметта, и ако нямах информация от теб, може би щях да му повярвам.

Добре би било, ако имаш малко време, да напишеш по подробно как се отваря такъв вид файл, за да може да си помагам сам за напред. Разбира се, ако не е твърде сложно в разчитането му. Това ще помогне и на други потребители на форума.

Днес намери следния инструмент за Windows:

 

П.П. Има ли нужда да сменям драйвера, след като този за сега работи? Да пробвам с по нов? И ако да, трябва ли най напред да деинсталирам стария или направо да хакам новия върху него? Ако го деинсталирам и нещо се развали, как да върна старият? Нямам никакво CD от мрежовата карта.

post-485-1223223359_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

Желателно е да инсталираш най-новата версия на драйвера за мрежовата си карта. Просто влез в диспечера на устройства (Device Manager) и оттам обнови драйвера, като посочиш новия. Т.е. инсталация на новия върху стария общо взето.
Link to comment
Сподели другаде

Желателно е да инсталираш най-новата версия на драйвера за мрежовата си карта. Просто влез в диспечера на устройства (Device Manager) и оттам обнови драйвера, като посочиш новия. Т.е. инсталация на новия върху стария общо взето.

Добре, само че предния път ми изчезваше интернета след като обнових драйвера. Може причината да е била в картата. Ще пробвам и ще напиша.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей отново.

Работата се оправи. Смениха ми мрежовата карта. В четвъртък се обадих на доставчика си на Интернет и от там ми казаха да занеса компютъра за тестване. Вчера си го взех. Сменили му мрежовата карта. За съжаление, човека който го тествал не беше там, така че ми го предаде друг, който не знаел какво и било (на картата).

Иначе благодарности, защото преди да смени картата, се опитваше да ме убеди, че проблема идвал от паметта, и ако нямах информация от теб, може би щях да му повярвам.

 

Здравей.

Радвам се, че проблемът е решен. От файла с извадка от паметта, към който даде линк в коментар #35 се вижда(ше), че става въпрос за хардуерен проблем, докладван от централния процесор. Затова предполагам, че самият чип на картата е дефектирал по някаква причина, но важното е, че вече проблемът е решен.

 

 

Добре би било, ако имаш малко време, да напишеш по подробно как се отваря такъв вид файл, за да може да си помагам сам за напред. Разбира се, ако не е твърде сложно в разчитането му. Това ще помогне и на други потребители на форума.

 

Инсталирането, конфигурирането за работа и отварянето на файл с извадка от паметта не е сложно. Проблемът идва, когато трябва да се анализира. За съжаление тази тематика е доста сложна и изисква солидни познания по структурата на операционната система и вътрешните й механизми. Имам предвид неща като пренасочване и обработка на прекъсвания, управление на изключения и системни услуги, синхронизация и др. Освен това трябва да имаме и комплексни познания по архитектурата на системата и да разбираме броячите на производителността. Иначе анализът става с помощта на огромното количество команди, с които може да се извличат данни за състоянието на системата в момента на срива. Например с командата !VM може да провериш състоянието на паметта, включително информация за паметта на операционната система. Ако да кажем, че страницираният пул, заделен за OS е достигнал своя максимум това може да означава, че имаш драйвер на устройство, който причинява т.нар. Kernel Memory Leak, което води до срив на системата. В такъв случай трябва да разбереш кой е проблемният драйвер (пак свързано с използването на специална команда и настройки) и да го обновиш. Понякога трябва да се използват и допълнителни инструменти, като например Driver Verifier, за да може "невъзможен за анализ" файл с извадка да се превърне във "възможен за анализ". Малко се отплеснах с този пример, но няма как такива неща да се опишат с едно изречение.

 

Днес намери следния инструмент за Windows:

 

Предполагам става въпрос за Debugging Tools for Windows. Това е пакетът, който съдържа нещата, необходими за извършване на анализ на файл с извадка или пък дебъгване на "жива" система (Live Kernel Debug).

 

Има ли нужда да сменям драйвера, след като този за сега работи? Да пробвам с по нов? И ако да, трябва ли най напред да деинсталирам стария или направо да хакам новия върху него? Ако го деинсталирам и нещо се развали, как да върна старият? Нямам никакво CD от мрежовата карта.

 

С драйверите видях, че вече си се оправил (коментар #43). Само ще кажа, че ако след обновяване на драйвер имаш проблем, то лесно може да се върнеш към предишното състояние на системата с помощта на System Restore. Затова е препоръчително, когато правиш ъпдейт на драйвери, да създаваш точка за възстановяване.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...