Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте

 

Значи днес реших да си деинстралирам касперски,но не успях.Не се деинсталира до край и сега при всяко включване на компютъра се появява това съобщение... ;(

 

http://picbg.net/img.php?file=0091aa10e4183132.JPG

http://store.picbg.net/pubpic/A6/D7/64e8e11798b0a6d7.JPG

 

Не мога да пусна никоя друга програма защото ми забива освен Мозилата.Моля ако имате някакво решение как да се реши проблема пишете.Мерси предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте

 

Значи днес реших да си деинстралирам касперски,но не успях.Не се деинсталира до край и сега при всяко включване на компютъра се появява това съобщение... ;(

 

http://picbg.net/img.php?file=0091aa10e4183132.JPG

http://store.picbg.net/pubpic/A6/D7/64e8e11798b0a6d7.JPG

 

Не мога да пусна никоя друга програма защото ми забива освен Мозилата.Моля ако имате някакво решение как да се реши проблема пишете.Мерси предварително.

 

Ами, така се получава, когато човек прави нещо, което не знае без да попита!

Свали тази програма оттук ,инсталваш я и рестартираш, като не спираш да помпиш клавиша F8. Като влезнеш в Safe Mode, активирай програмата и премахни каквото е останало от него, след това рестартваш и си влизаш в нормален режим.

Link to comment
Сподели другаде

Ами, така се получава, когато човек прави нещо, което не знае без да попита!

Не съм съгласен. Потребителят не е длъжен да знае за наличието на специални чистачки за даден продукт. Това е проблем на разработчика на програмата, а не на потребителя. Потребителят деинсталира програмата по стандартния начин. Това, че деинсталацията е неуспешна и ужасно калпава, е по вина на разработчика.

 

Винаги съм се чудил на програми, които имат специални чистачки. Колко мързелив или некадърен трябва да си, за да не можеш да направиш една пълна деинсталация. Това е проблем на продуктите като Kaspersky AntiVirus/Internet Security, Nero, ZoneAlarm, Norton AntiVirus/Internet Security и др. За мен това е една голяма черна точка за тези продукти.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен. Потребителят не е длъжен да знае за наличието на специални чистачки за даден продукт. Това е проблем на разработчика на програмата, а не на потребителя. Потребителят деинсталира програмата по стандартния начин. Това, че деинсталацията е неуспешна и ужасно калпава, е по вина на разработчика.

 

Винаги съм се чудил на програми, които имат специални чистачки. Колко мързелив или некадърен трябва да си, за да не можеш да направиш една пълна деинсталация. Това е проблем на продуктите като Kaspersky AntiVirus/Internet Security, Nero, ZoneAlarm, Norton AntiVirus/Internet Security и др. За мен това е една голяма черна точка за тези продукти.

 

 

Така е, имаш право...Принципно така би трябвало да бъде! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен с изложените мнения - Kaspersky си има отлично работещ деинсталатор, но май никой не поглежда старт менюто си.

А що се отнася до специализираните инструменти - вярно, не всеки е длъжен да знае за наличието им, но пък са съвсем малко програмите, които само чрез собствения си деинсталатор се премахват на достатъчно ниво, за пълно почистване е неуместно да се говори. Защитните програми "проникват" дълбоко в операционната система и почистването им е трудно, та затова и се използват тия малки програмки - те доизчистват, а не са предназначени за деинсталиране.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм съгласен с изложените мнения - Kaspersky си има отлично работещ деинсталатор, но май никой не поглежда старт менюто си.

Аз пък не съм съгласен с мнението на сляп Kaspersky фанатик. Това е проблем на Kaspersky от не един или два build-а насам, а от доста версии.

За пример мога дам NOD32, която може да си има своите проблеми и в някои отношения да отстъпва на Kaspersky, но поне откъм деинсталация винаги е била почти продукт за пример, спрямо останалите антивирусни.

Някои защитни програми наистина проникват дълбоко, но това не значи, че не могат да се деинсталират достатъчно добре. Казвам "достатъчно добре", защото перфектна 100%-ова деинсталация на практика е невъзможна, но има порграми, които се деинсталират достатъчно добре, за да оставят само безобидни и дребни останки в регистратурата или файлове по твърдия диск, които по никакъв начин не могат да навредят на системата.

Link to comment
Сподели другаде

Пренебрегвайки ненужната ти и неуместна ирония, основане на личния ти избор и сляпа фенщина към ESET, които не са обект на текущата тема, ще си позволя да репликирам мнението ти за конкретния случай - руската програма, особено пък версия 2009 в няколкото й излезни досега модификации има достатъчно кусури, но деинсталирането не е между тях.

И няма нищо срамно да се пита при незнание, а не да се пишат с нищо необосновани мнения.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина те разбирам колко те дразни и човърка отвътре, че някой изказва негативно мнение за любимата ти програма, но не е редно да лъжеш потребителите така нагало, само и само да "докажеш" правотата си.

Аз не съм някакъв отявлен фен на ESET за какъвто ме мислиш. Спрямо антивирусните и програмите за сигурност съм неутрален (колкото и да ти е невъзможно да го повярваш), за разлика от теб. Просто я дадох за пример, защото това е факт. Мога да ти дам и други примери.

А и просто ми се вижда странно човек да не вясва с месеци (година почти) на дадено място и изведнъж да цъфне като майска роза точно тогава, когато някой се изказва критика към програма, която ти самият се чудеше къде и как да похвалиш по други форуми и почти не даваше и дума да се каже против нея.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам защо се мъчиш да обръщаш една невинна тема в опит за безсмислена конфронтация. Не мисля, че ти дължа обяснение кога и какво чета, това че не влизам често във този форум, не означава непременно, че не го чета. И все пак е наистина рядко, защото не ми се четат опитите ти за налагане на мнения на задаващите въпроси. Ти сигурно си имаш причини да мразиш руската програма, но не е редно да се проявява такова очевидно незачитане на чуждите мнения. Още повече, че си глобален модератор, та едва ли точно ти трябва да нарушаваш добрия тон.

А конкретно днес влязох, защото видях, че на потребител се дава погрешна информация и реших да помогна на човека. Правя го за втори път, първият ми опит завърши с показването на жълт картон, а този може да завърши и с бан, но все ми е тая - не давайте погрешни съвети на задаващите въпроси, не е коректно.

Link to comment
Сподели другаде

Колкото аз налагам моите мнения, толкова ти налагаш твоите.

Колкото до темата, не мисля, че са дадени погрешни съвети. Освен това не видях да предлагаш помощ под каквато и да било форма.

Link to comment
Сподели другаде

...Освен това не видях да предлагаш помощ под каквато и да било форма.

Напротив, предложих още в първия си пост в темата.

...Kaspersky си има отлично работещ деинсталатор, но май никой не поглежда старт менюто си...

 

Ето го и на картинка:

 

http://img295.imageshack.us/img295/4096/kis2vz7.jpg

 

Достатъчно е да се следват инструкциите.

Съдейки от предоставените от автора 2 снимки, то явно системата вече е омазана. Предложеното от dixi и IvanD лекарство върши перфектна работа, но едва ли ще помогне в конкретния случай - предназначено е за нормална деинсталация. За целта е нужно да се изтегли това - http://www.ice-kav.com/downloads/util/KAV_Registry_Clean.zip. Вътре има инфо, което обяснява процедурата.

Има и още един вариант, но ще го оставим за в случай, че пак не стане.

И ще акцентирам - деинсталирането на KIS/KAV става само след предварителното изключване на всички модули на програмата, и най-вече на модула за самозащита (Self-Defence)!

Link to comment
Сподели другаде

Напротив, предложих още в първия си пост в темата.

Помощта ти всъщност звучеше повече като хаплива забележка. А и според автора на темата е опитана деинсталация, което общо взето прави твоята забележка невалидна. И не е нужно да се ползва само Start менюто. Add or remove programs върши същата работа.

 

И ще акцентирам - деинсталирането на KIS/KAV става само след предварителното изключване на всички модули на програмата, и най-вече на модула за самозащита (Self-Defence)!

А това го определям като недобре (некадърно) направена деинсталация. Всяка уважаваща себе си програма е редно да има сносна деинсталация, която не изисква каквато и да било ръчна намеса (рестарт на системата не се брои към тази категория и е нормално да се изисква).

Link to comment
Сподели другаде

Двама изключително интелигентни хора, които имат голямо сърце и желание да помагат на юзърите в нужда!

Престанете да се чепкате, като децата, не ви отива...И двамата сте големи и улегнали мъже,не ви прави чест!

Ако взема отношение в случая рискувам Венци да ми се обиди, и да не ми помага, когато имам даден проблем, това ме кара да си замълча!

За Ванката знам, че каквото и да му кажа,нямада ми се разсърди!

Айде, стиснете си ръцете заради нас,за да ни бъдете и занапред полезни! :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Ако взема отношение в случая рискувам Венци да ми се обиди, и да не ми помага, когато имам даден проблем, това ме кара да си замълча!

Не се притеснявай да изкажеш мнение. Всеки има право на такова и няма да се обидя или разсърдя на някого за това, че счита чуждо мнение за вярно.

Всъщност подобни изказвания са по-изнервящи от същинското "вземане на нечия страна". :)

 

Айде, стиснете си ръцете заради нас,за да ни бъдете и занапред полезни! :hesthebest:

С риск да прозвуча детински ще кажа, че нямам намерение да си стискам ръцете с конкретния потребител. Не мога. Не и след като знам откъде идва и какви са ни били срещите там и съответно какво ми е мнението за него. А и не вярвам, че той (и не само) би могъл искрено стисне ръката ми, без да има задни мисли (все пак вече изказа своето мнение така или иначе).

Всеки може да тълкува решението ми както намери за добре.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...