Jump to content

Препоръчан пост

... Влязох в bgreporter сайта, но предполагам, че не е от този сайт. Та... влязох и модзилата забави, след това спря да работи и на десктопа уолпейпъра се смени, че има адуер или спайуеър и тръгна да се инсталира някаква програма със само една опция - Agree and Install.

Аз спрях процеса и влязох да си играя Симс, когато компютъра се рестартира и излезе син екран. Вляза ли в уиндоуса ми, излиза синия екран, вляза ли в сейф мод, мога да си работя, но като нямам нито 1 антивирусна.

Инсталирах нод32, но не можах да я лицензирам, та инсталирах:

Ad-Aware SE Personal

AVG Anti-Spyware Plus

a-squared free

Spy Bot - Search and destroy

 

Спайбота не иска да тръгне, защото иска да се ъпдейтне, а останалите програми сканираха по час и ги спрях, да пиша тук, да ме опътите.

Ако искате ще снимам синия екран, да видите.

Link to comment
Сподели другаде

Влез в Safe Mode with Networking, за да имаш интернет. Единствената програма от тези четири, които си изброил, която е сносна, е Spybot (макар и тя да губи почва). Останалите са бози. За сканиране препоръчвам SUPERAntiSpyware Free и Malwarebytes' Anti-Malware.

Дай и снимка на синия екран или препиши информацията.

LOG-чета на HijackThis и/или Autoruns също биха могли да са от полза:

Изтегли HijackThis 1.99.1 (213KB), която съм преименувал нарочно, стартирай я и кликни Do a system scan and save a logfile. Това ще създаде текстов файл в същата папка. Копирай съдържанието му тук или прикачи файла към темата, както ти е по-удобно.

Изтегли Autoruns, след това стартирай програмата и направи следното:

1) избери Options -> Hide Microsoft Entries;

2) кликни File -> Refresh;

3) кликни File -> Export...;

4) запази файла някъде и след това го прикачи към темата или му копирай съдържанието.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвах, за да имам интернет от нетуърк сейф мод, но веднага изкара синия екран. Минута да пробвам отново.

В момента пиша от лаптоп, но мога да уредя лог от хайджак, но полезен ли ще бъде чрез Сейф Мод?

 

Да, при Safe Mode с интернет излиза отново синия екран. Ето и снимката: тук.

 

 

Действам по въпроса с логфайла.

Link to comment
Сподели другаде

Да, ще е полезен. Ако трябва прехвърли нужните програми за сканиране чрез CD. Други, които евентуално могат да помогнат в тази ситуация са:

SmitFraudFix

VundoFix

ComboFix

И все пак първо сканирай с MBAM и дай LOG файловете.

Link to comment
Сподели другаде

Ето логовете, всичкото прехвърляне правя с телефона ми и USB кабел.

 

Единствената програма от тези четири, които си изброил, която е сносна, е Spybot (макар и тя да губи почва). Останалите са бози.

И четирите програми са от твой пост, в темата с какво защитавате компютъра си :р

 

 

 

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 17:07:32, on 23.8.2008 г.

Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\savedump.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe

C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\Re.exe / Toва е HiJackThis /

 

Сега ще сканирам с петте програми, които ми даде.

AutoRuns.txt

Link to comment
Сподели другаде

И четирите програми са от твой пост, в темата с какво защитавате компютъра си :р

Да, знам, че навремето ги препоръчвах. И все пак това беше преди доста време, когато съм бил по-наивен и зелен, когато Malwarebytes' Anti-Malware още е била проект или в ранни етапи на развитие, когато SUPERAntiSpyware далеч не беше толкова известна, когато заплахите бяха по-малко дразнещи и упорити и въпросните програми все пак успяваха да направят нещо. Сега ситуацията е различна: новите гадинки са далеч по-упорити и еволюирали, което обаче не може да се каже за нито една от програмите, с изключение на Spybot, за която важи от части. :)

 

Логът на HijackThis включва само активните процеси. Къде е останалата част?

 

В Autoruns виждам съмнителни обекти, които се надявам да бъдат премахнати от MBAM и компания.

Link to comment
Сподели другаде

6 часа сканиране с MBAM? Ииих. Може би е моя грешката, като не казах изрично да ползваш бързото сканиране. То е наистина бързо (при мен сканира за около 2-3 мин.) и в 99.99% от случаите е напълно достатъчно.

Дай LOG файловете на VundoFix и ComboFix например. Намират се на C:. Съмнява ме да не са изтрили нещо, при положение, че в Autoruns видях съмнителни нещица.

Можеш да дадеш и пълен LOG от HijackThis.

Кажи и какво пише на синия екран.

Link to comment
Сподели другаде

Ето и трите лога от трите програми. Combo, HiJackThis & MBAM, да речем, че наистина си беше грешка ;р

Сканираше четири часа само музика.

 

Сега ще сканирам със Search and Destroy - Spybot

hijackthis.txt

Combo.txt

mbam_log_08_24_2008__00_00_49_.txt

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven по-горе съм ти дал снимка на грешката.

Виж какво открих за нея;

 

http://www.d-a-l.com/help/windows-xp-help/...-cold-boot.html

 

http://www.cybertechhelp.com/forums/archiv...hp/t-99649.html

 

Можеш ли да ме упътиш какво да направя? Нещо в регистрите разбрах, че е, но там не ми е е толкова компетентна зона и ме е страх да ги чистя с някяква аматьорска програма.

Link to comment
Сподели другаде

Ето и снимката: тук.

Това е снимката, още в началото я дадох.

 

Кирилица под сейф мод нямам и лаптоп нямах, не от скоро съм във форума и предполагах, че щом пиша на латиница, ще се досетите, че просто нямам възможност за кирилица.

 

Как да ги забраня?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...