Jump to content

Препоръчан пост

Има начин въпросният файл да се изтрие, но трябда да знаем името му.

Иначе може да опиташ да стартираш проверка с !avast преди стартиране на OS. За целта:

 

1) Кликни с дясното копче на мишката върху иконката на !avast в областта за известяване (до часовника) и от менюто избери "Стартирай avast! Antivirus".

2) Когато се отвори потребителският интерфейс, кликни с дясното копче някъде по него и от менюто избери "Планирай Проверка при Стартиране".

3) В новия прозорец селектирай радиобутона "Провери всички локални дискове" и кликни на бутона Планирай.

4) Направи рестарт.

Link to comment
Сподели другаде

"Планирай проверка при стартиране" Това не е ли първата опция от common когато натиснеш settings след като си натиснал десен бутон върху интерфейса, ако не е това не мога да се ориетирам напиши на англииски както е в аваста

Мисля че скенира когато си включвам компютъра

Link to comment
Сподели другаде

Ако не е това не мога да се ориетирам напиши на англииски както е в аваста.

 

Аз съм го написал точно както е в avast!, когато използва BG интерфейс, защото голяма част от потребителите ползват него. На английски, когато кликнеш с дясното копче някъде върху потребителския интерфейс ще ти излезне следното меню, на което трябва да селектираш опцията, която съм показал на скрийншота със стрелка.

Link to comment
Сподели другаде

Направих го, нищо не откри

 

Вероятно avast! все пак се е справил с премахването на заплахата. Сканирането преди зареждане е еквивалентно на обикновено сканиране, но с тази разлика, че може да премахва по-ефективно заплахи. Ако Malwarebytes' Аnti-Malware и SUPERAntispyware също не откриват заплахи, най-вероятно системата е чиста. В Log-файловете от HijackThis и Autoruns не се виждат съмнителни неща, само някои които могат да бъдат махнати, защото не са нужни, но на практика не са зловредни.

Все пак не стана ясно точното име на файла, който се открива като зловреден (и не може да бъде изтрит) от !avast и местоположението му на твърдия диск. Ако все пак разбереш тази информация, може да го заредиш във VirusTotal и да провериш какво отчитат и други anti-threat продукти. Напълно възможно е avast! да генерира FP (фалшива аларма).

Link to comment
Сподели другаде

Здравйте, реших проблема и ви пиша как го направих

Днес си включих компа и пак писна, същата работа. Вече се чудя какво да напрая и си мисля тоя троянец атакува уеб мъни и тоя уеб мъни ще го изтрия, нямам никакви пари в сметките си и го изтривам, преки пътища, програм файл ънинстал..., чистя още няколко програмки които не ми вършат работа и скенирам с Malwarebytes anti-alware, а това беще преди да почна да трия щях да ви излъжа хвана го пак тоя троянец BHО и 5 те ключа регистрационни както преди 2 3 дена и си дърпам CCLEANER, както Comando 1302 ме посъветва и започнах да си почиствам регистрите и тоя последния фаил от около 400 файла които са с прекънтати връзки така дето съм трил разни програмки и са се натрупали и въпросния фаил които постоянно го засича аваста и не може да му направи нищо се оказва последен и се изтри без проблем, след като съм изтрил уеб мънито преди това обаче иначе не знам дали щеше да се изтрие и скенирам с Superantisyware - нищо, сичко е чисто 2 пъти за 7, 8 часа правя проби сичко е точно, а аваста не може да се справи с това само го засича, не знам други антивирусни касперски, ф секуре дали могат да ги трият такива файлове които които се използват от други процеси, общо взето това е поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...