Jump to content

Изкачащо съобщение, че компютъра ми е заразен.. сканирах с ...


Препоръчан пост

МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ !!!Постоянно ми изкача това от 10 мин. --сканирам с нод32 --намира и слага в карантина някви exe файлове ,,премахвам ги но пак ми изкача това!! post-3268-1215345345_thumb.jpg

 

 

сканирах и DR.Web-но нищо не открива!! Помогнете!!

Link to comment
Сподели другаде

Dr.Web в този случай не може да помогне. Системата ти е заразена с често срещан зловреден код. Важно е да не сваляш софтуер, който ти се "препоръчва" от балончетата в областта за известяване на Windows.

 

Направи една проверка с Malwarebytes Anti-Malware или SUPERAntiSpyware Free и премахни откритите заплахи.

 

Ако все още имаш проблем ще трябва да предоставиш Log-файлове от AutoRuns и HiJackthis v2.0.2.

Стартирай файла Autoruns.exe и направи следното:

а) Избери Options -> Hide Microsoft Entries и Verify Code Signatures.

б) Избери File -> Refresh или натисни F5.

в) Избери File -> Export As.

Запази файла на твърдия диск и копирай съдържанието му в темата.

 

а) Инсталирай HijackThis и преименувай HiJackThis.exe (.exe файла, а не shortcut-a на работния плот) на нещо друго по твой избор.

б) Стартирай го.

в) Избери Do a system scan and save a logfile.

Запази файла някъде на твърдия диск и след това копирай съдържанието му в темата, заедно с това от Log-файла на Autoruns.

Link to comment
Сподели другаде

Ами изтеглих програмите и с първата сканирах!!! post-3268-1215346806_thumb.jpg поиска да рестартирам ,но ми изписа че не всичко е изтрито,, за сега не ми се показва че съм инфектиран,, а пропуснах да кажа ,че всеки път защитната стена вина бе свалена ,, сега не е !!! А за по нататъшните съвети не те разбрах::

 

Ако все още имаш проблем ще трябва да предоставиш Log-файлове от AutoRuns и HiJackthis v2.0.2.

 

 

Стартирай файла Autoruns.exe и направи следното:

а) Избери Options -> Hide Microsoft Entries и Verify Code Signatures.

б) Избери File -> Refresh или натисни F5.

в) Избери File -> Export As.

Запази файла на твърдия диск и копирай съдържанието му в темата.

 

а) Инсталирай HijackThis и преименувай HiJackThis.exe (.exe файла, а не shortcut-a на работния плот) на нещо друго по твой избор.

б) Стартирай го.

в) Избери Do a system scan and save a logfile.

Запази файла някъде на твърдия диск и след това копирай съдържанието му в темата, заедно с това от Log-файла на Autoru

 

 

 

 

БЛАГОДАРЯ ТИ!!!!! в РАМКИТЕ НА 1 СЕДМИЦА МИ ПОМАГАШ ЗА 2 ПЪТ!!! ЕВАЛА :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Съобщението, което Malwarebytes Anti-Malware визуализира, означава, че трябва да рестартираш системата, за да бъдат премахнати напълно заплахите. Това се налага, защото някои от зловредните файлове се използват в момента и няма как да бъдат премахнати (има отворени манипулатори на обекти или пък са мапнани в адресното пространство на процес/и).

 

Въпрос: Ти рестартира ли системата, когато Malwrebytes Anti-Malware ти показа това съобщение? Ако си го направил - сега виждаш ли пак съобщението (в областта за известяване), че си инфектиран?

 

А за по нататъшните съвети не те разбрах::

 

Имах предвид да предоставиш Log-файлове (като следваш точно инструкциите по-горе) от тези два инструмента, ако програмите, с които ти дадох да сканираш не се справят с премахването на зловредния код.

Link to comment
Сподели другаде

Рестартирах и за сега не ми изписва нищо -- даже пуснах да сканира напълно ама то ше трае май часове ама нищо поне ше разбера дали има нещо скрито !!! Мисля ,че за сега не ми се налага по сложното там - с предоставяне на log -файлове --така и не го разбрах ама карай ,, не всеки разбира от всичко :giggle: БЛАГОДАРЯ ТИ ОНОВООООООО!!! :thumbsup:

 

А сега нода ми изписа друго:::

 

post-3268-1215350584_thumb.jpg

 

 

 

И в карантина-сектор има :::

 

 

 

post-3268-1215350892_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Изключи функцията System Restore и пусни едно сканиране с NOD32. За да изключиш System Restore направи следното:

 

Start-->Control Panel-->System-->System Restore. Избери Turn of System Restore on all Drives, след което потвърди с Apply и затвори прозореца с OK.

 

След сканирането може да включиш отново System Restore, като махнеш отметката пред Turn of System Restore on all Drives.

Link to comment
Сподели другаде

От скрийншота не се вижда много добре обектът, който е поставен под карантина, но това не би трябвало да е проблем щом е под карантина. С други думи може да го оставиш така.

 

P.S.: По-важно е дали си премахнал заплахите, открити от Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware. Също така се вижда, че използваш модифицирана версия на NOD32 v3, което е възможно да въздейства върху качеството на работа на продукта.

Link to comment
Сподели другаде

Ами с първата ги премахнах амам с с втората продължава да сканира 2 път т.к първия път докато сканираше и нали ми каза да изкл. system restore и след това след като прикючи SUPERAntiSpyware Free ми пойска нещо и аз май се съгласих и се рестартира компа а не беше приключил нода да сканира ,,че ся пак на ново!!! Баси отиде ми почивката покрай тез вируси --заболяха ме очите вече!! :crazy: И цялата работа за да намеря 1 филмза 1 приятел от 1990 -"Моторът Вампир" --така и не го намерих; хванах вируси,бълхи ,въшки и кво ли не!! :bored:

 

 

 

 

Благодаря за съветите и помоща и Приятна вечер!!! :bravo: :beer:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...