Jump to content

Въпрос относно два съществени проблема с вируси


Препоръчан пост

Здравейте.

Имам си троянски кон.Гадното в случая е ,че ми се налага да попълня спешно едни документи а не знам ако ги хвърля на диск дали при отварянето на съответния документ в дадена зала с цел принтиране няма да заразя някой от компютрите в залата.

Друг въпрос който ме мъчи е това че искам да преинсталирам но моя диск с уиндоуса ми е скапан.Не искам да се моля на никого да ми хвърля уиндоус на диск ,а единственият начин по който си мисля че мога да осъществя преинсталацията е от диск.И ,сега въпросът ми е ОПАСНО ЛИ Е АКО ИЗТЕГЛЯ УИНДОУС С ЗАРАЗЕНИЯ КОМПЮТЪР,ХВЪРЛЯ ГО НА ДИСК И ПРЕИНСТАЛИРАМ???Ако ли пък не става ще намеря кой да ми хвърли един уиндоус.

Link to comment
Сподели другаде

Ако наистина е точно троянски кон, то не би трябвало да има проблеми да си копираш документи на флаш памет или диск и да ги отнесеш някъде за разпечатване. Същото се отнася и за запис на ISO файл.

Отделен е въпросът, защо просто не сканираш и не го почистиш.

Link to comment
Сподели другаде

Ако наистина е точно троянски кон, то не би трябвало да има проблеми да си копираш документи на флаш памет или диск и да ги отнесеш някъде за разпечатване. Същото се отнася и за запис на ISO файл.

Отделен е въпросът, защо просто не сканираш и не го почистиш.

Сканирах и почиствах вече два пъти,но явно неуспешно.Аз го отдавам на собствената си некомпетентност,но след като споделих с приятели те ми казаха че са опитвали какво ли не и са викали кого ли не но никакви спецове не са помогнали докато не е било преинсталирано.Не знам вече доколко са били наистина спецове тия хора.След като обаче ти ме съветваш ще опитам още веднъж.

Link to comment
Сподели другаде

Ще трябва да предоставиш Log-файлове от AutoRuns и HiJackthis v2.0.2, за да премахнем заплахата.

 

Стартирай файла Autoruns.exe и направи следното:

а) Избери Options -> Hide Microsoft Entries и Verify Code Signatures.

б) Избери File -> Refresh или натисни F5.

в) Избери File -> Export As.

Запази файла на твърдия диск и копирай съдържанието му в темата.

 

а) Инсталирай HijackThis и преименувай HiJackThis.exe (.exe файла, а не shortcut-a на работния плот) на нещо друго по твой избор.

б) Стартирай го.

в) Избери Do a system scan and save a logfile.

Запази файла някъде и след това копирай съдържанието му в темата, заедно с това от Log-файла на Autoruns.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Хубавото е, че е руска програма

Че какво му е толкова хубавото?

 

P.S.: сега да не започнеш да изкопаваш теми отпреди година-две и да пишеш в тях, при положение, че са приключени (общо взето)? :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...